Bob Saget, „Pełna chata”, Nowy Jork, 15.06.1989 rok
Fot. Rex Features/East News
POŻEGNANIE

Bob Saget nie żyje. Aktor „Pełnej chaty” został znaleziony martwy w hotelu

Miał 65 lat. Rodzina wydała oficjalne oświadczenie

Konrad Szczęsny 10 stycznia 2022 11:03
Bob Saget, „Pełna chata”, Nowy Jork, 15.06.1989 rok
Fot. Rex Features/East News

Smutne wieści dotarły do nas zza oceanu. Nie żyje Bob Saget, znany z serialu „Pełna chata”. Aktor został znaleziony martwy w hotelowym pokoju w niedzielne popołudnie. Doniesienia potwierdziła jego rodzina. Wydano oficjalne oświadczenie.

Bob Saget nie żyje. Przyczyna śmierci aktora „Pełnej chaty”

Sympatią widzów zdobył jako sympatyczny Danny Tanner w kultowym dziś serialu „Pełna chata”. Jego córkami w produkcji były m.in. wówczas bliźniaczki Olsen, które stawiały pierwsze kroki w show-biznesie. Niestety, biuro szeryfa hrabstwa Orange potwierdziło, że Bob Saget nie żyje. Aktor został odnaleziony martwy w pokoju hotelowym Ritz-Carlton w Orlando w niedzielne popołudnie (około godziny 16.00) 9. stycznia 2022 roku. Gdy odnaleziono go nieprzytomnego, natychmiast podjęto czynności ratunkowe. Niestety, bezskutecznie...

Póki co nie ujawniono, co było przyczyną śmierć 65-latka. „The Hollywood Reporter” podaje, że funkcjonariusze „nie znaleźli na miejscu śladów napaści ani zażywania narkotyków”.

W ostatnim czasie mężczyzna był w trasie, w trakcie której dawał występy na żywo. Dzień przed śmiercią  pojawił się w Jacksonville na Florydzie. W sieci opublikował jeszcze selfie, napisał o swoich wrażeniach, podziękował za obecność. „Nie mam pojęcia, jak udało mi się dzisiejszego wieczoru zrobić dwugodzinny występ. Wracam do komedii, jakbym znowu miał 26 lat. Myślę, że znalazłem swój nowy głos i kocham każdy jego moment”, stwierdził.

Kilka godzin później do hotelu, w którym się zatrzymał, została wezwana policja, która potwierdziła jego zgon... 

Czytaj także: Trudne dzieciństwo, kłopoty z prawem i nieudane związki. Tak wygląda życie bliźniaczek Olsen

Bob Saget, kadr z serialu „Pełna chata”, lata 80. XX wieku
Fot. EAST NEWS

Kadr z serialu „Pełna chata”, lata 80. XX wieku

Bob Saget, „Pełna chata”, Nowy Jork, 15.06.1989 rok
Fot. Rex Features/East News

Bob Saget, 15.06.1989 rok

Rodzina wydała oficjalne oświadczenie. Tak pożegnali Boba Sageta

„Jesteśmy zdruzgotani, przekazując informację, że nasz ukochany Bob dzisiaj odszedł. Był dla nas całym światem, chcemy Wam przekazać, że kochał swoich fanów, występować na żywo i śmiechem dawać ludziom odrobinę wytchnienia”, napisała rodzina Roberta „Boba” Sageta w oświadczeniu, które rozesłano do mediów. 

Bob Saget - aktor, komik, ulubieniec Ameryki

Robert Lane Saget, bo tak naprawdę się nazywał, przyszedł na świat 17. maja 1956 roku w Filadelfii. Już w wieku 17 lat zadebiutował jako komik i zaprezentował swój talent komediowy. Studia ukończył w 1978 roku i wówczas przeprowadził się do Los Angeles, by podbijać „fabrykę snów”.

Na kilka lat związał się z klubem komediowym Comedy Store i miał okazję współpracować wówczas z takimi sławami, jak Robin Williams czy David Letterman. Według amerykańskich mediów, był on jednym z ojców stand-upu za oceanem i jego wybitnym przedstawicielem. 

Masową popularność przyniosła mu rola wdowca Danny'ego Tannera w serialu „Pełna chata” – do produkcji został zaangażowany w 1987 roku przez przypadek. „Dwa lata później zadebiutował jako gospodarz programu telewizyjnego „America's Funniest Home Videos” i pracował w nim do 1997 roku”, przypomina TVN24.pl.

Część osób może kojarzyć jego głos z serialu komediowego „Jak poznałem waszą matkę”. Co wiemy o jego życiu prywatnym? Od 1982 do 1997 roku był związany z Sherri Kramer, zaś od 2018 roku jego żoną była Kelly Rizzo. Osierocił trzy córki: Aubrey, Larę Melanie i Jennifer Bell.  

Czytaj także: Zdruzgotana Sinead O’Connor ujawnia, w jaki sposób jej syn odebrał sobie życie

Bob Saget, „Pełna chata”, Nowy Jork, 15.05.2001 rok
Fot. Rex Features/East News

Bob Saget, Nowy Jork, 15.05.2001 rok

Bob Saget, „Pełna chata”, Nowy Jork, 19.06.2021 rok
Fot. Anthony Behar/Sipa USA/East News

Bob Saget, Nowy Jork, 19.06.2021 rok

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.