Tadeusz Pluciński nie żyje
Fot. RAFAL LATOSZEK/FOTONOVA
POŻEGNANIE

Nie żyje Tadeusz Pluciński! Aktor miał 92 lata

Był prawdziwym amantem polskiego kina

Weronika Kostyra 23 kwietnia 2019 21:10
Tadeusz Pluciński nie żyje
Fot. RAFAL LATOSZEK/FOTONOVA

Tadeusz Pluciński zmarł w wieku 92 lat w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie. O jego śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Aktor był znany z licznych ról drugoplanowych między innymi w filmach Brunet wieczorową porą, Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz oraz serialach Czterdziestolatek, Kariera Nikodema Dyzmy czy Alternatywy 4.

Tadeusz Pluciński nie żyje

Urodził się w 1926 roku. Swoją karierę rozpoczął w Teatrze Polskim we Wrocławiu, gdzie występował w latach 1948-1950. Później grał na deskach warszawskich teatrów, jednak popularność zdobył dzięki filmom i serialom. Tadeusz Pluciński był znany z ról amantów, jednak także prywatnie, jego życie uczuciowe było burzliwe. Żenił się pięć razy, między innymi ze śpiewaczką operową Bożeną Brun-Barańską oraz aktorką Iloną Stawińską. 

Tadeusz Pluciński, „Hydrozagadka”
Fot. INPLUS/East News
Tadeusz Pluciński w „Hydrozagadce”

Tadeusz Pluciński, „Hydrozagadka”
Fot. INPLUS/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.