O TYM SIĘ MÓWI

Nie żyje była Miss Świata Nastolatek! Zmarła dzień przed 20. urodzinami na... zawał serca

Rodzice Lotte van der Zee są w szoku!

Rafał Kowalski 9 marca 2019 18:55

Aż ciężko uwierzyć w informacje, które napłynęły do nas z holenderskich mediów. Kilka dni temu doszło do niespodziewanej śmierci tamtejszej modelki Lotte van der Zee, która zmarła na zawał serca. Wypoczywająca na wakacjach w Austrii modelka miała 19 lat.

Zawał w młodym wieku – przypadek Lotte van der Zee

Lotte van der Zee, która w 2017 roku została okrzyknięta Miss Universe Nastolatek, wypoczywała wraz z rodzicami w austriackim Westendorf. W trakcie wyjazdu, 19-latka poszła na imprezę, a następnego dnia nie zeszła na śniadanie. To zaniepokoiło rodziców Lotte, którzy od razu poszli do jej pokoju. Modelka była nieprzytomna w swoim łożku.

Nastolatka natychmiast została przetransportowana do szpitala w Monachium, gdzie grono specjalistów wprowadziło ją w stan śpiączki farmakologicznej. Niestety dwa tygodnie walki o życie Lotte nie pomogły. Była miss zmarła dzień przed swoimi okrągłymi urodzinami. Rodzice nie kryli szoku i smutku, gdy poinformowali internautów o śmierci 19-latki. „Nasza perełka, nasze wszystko odeszła w środę wieczorem 6 marca o godzinie 22:47. To niewiarygodnie surrealistyczne, że nasza wspaniała Lotte nie jest już wśród nas. Mamy złamane serca. Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim za wsparcie i serdeczne wiadomości”, czytamy na Instagramie van der Zee, który obserwuje 170 tysięcy osób.

Wciąż nie wiadomo, co mogło być przyczyną zawału u 19-letniej modelki. „Była wesoła, uśmiechała się, nie skarżyła się na żadne dolegliwości”, opowiadali rodzice Lotte w holenderskich mediach. Bliscy nastolatki zlecili dodatkową sekcję zwłok, która ma pomóc wykazać co mogło się wydarzyć. Jednym z prawdopodobnych scenariuszy jest ten, w którym skrzep krwi mógł dostać się do serca, zatkać naczynia wieńcowe i doprowadzić do śmiertelnego w skutkach zawału.

Zdjęcia modelki i jej rodziców zamieściliśmy w galerii. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.