O TYM SIĘ MÓWI

Zmarł Hugh Hefner, założyciel „Playboya”. Miał 91 lat

Sabina Zięba 28 września 2017 07:30

W wieku 91 lat we własnym domu zmarł twórca „Playboya”, najpopularniejszego magazynu dla mężczyzn. O jego śmierci poinformowała firma Playboy Enterprises. Co się stało?

Polecamy też: Rezydencja Playboya sprzedana! Z Hugh Hefnerem w środku, ale bez króliczków. Zobaczcie zdjęcia!

Przyczyny śmierci największego playboya Ameryki

W przeciągu ostatnich kilku miesięcy Hugh Hefner bardzo podupadł na zdrowiu. Już rok temu w mediach pojawiła się informacja, że jest na granicy życia i śmierci, jednak znany playboy nie mógł się z tym pogodzić i plotka głosi, iż zakazał swoim współpracownikom wypowiadać się na temat jego stanu zdrowia. Znajomi Hefnera w rozmowie z Radar Online zdradzili wówczas, że „Jest cieniem samego siebie”.

Polecamy też: Joanna Krupa w poruszających słowach o Hugh Hefnerze: „Ten człowiek zmienił moje życie. Jestem wdzięczna, że we mnie uwierzył”

Teraz jego syn, Cooper, dyrektor kreatywny Playboy Enterprises, oświadczył w komunikacie: „Mój ojciec wiódł wyjątkowe i wpływowe życie jako medialny i kulturalny pionier oraz wiodący głos najbardziej znaczących ruchów społecznych i kulturalnych naszych czasów, stając w obronie wolności słowa, praw człowieka i wolności seksualnej”.

Fot. Getty Images

Hugh Hefner z króliczkami w 2011 roku.

Kim był Hugh Hefner?

Hugh Hefner urodził się w 1926 roku w Chicago w konserwatywnej rodzinie metodystów. Był dzieckiem Szwedki Grace Caroline Swanson i nauczyciela o niemieckich i angielskich korzeniach, Glenna Luciusa Hefnera. W jednym z wywiadów wyznał: „Konserwatyzm mojej rodziny po części sprawił, że jestem tym, kim jestem. W domu nie było alkoholu. Nie rozmawialiśmy o seksie. Wydaje mi się, że od początku widziałem, jaka to hipokryzja”. Po ukończeniu szkoły średniej, w czasie drugiej wojny światowej Hefner zatrudnił się jako dziennikarz w wojskowej gazecie. Po wojnie studiował psychologię na Uniwersytecie Illinois w Chicago. Następnie zarabiał jako rysownik kreskówek, by w 1951 roku awansować na stanowisko copywritera w magazynie „Esquire”.

 

Polecamy też: Jest ojcem sukcesu wielu gwiazd. Komu znajomość z Hugh Hefnerem przyniosła największe korzyści?


Polecamy też: „Dzisiaj odzyskujemy naszą tożsamość i to czym jesteśmy”. „Playboy” powraca do nagich sesji

W 1953 założył magazyn „Playboy”, poświęcony erotyce. Jego pierwszy egzemplarz z nieznaną wtedy jeszcze Marilyn Monroe sprzedał się w ilości ponad 50 tys. egzemplarzy. Ciekawostką jest fakt, że na okładce nie znalazła się wówczas data wydania. Powód? Nie wiadomo było czy kolejny numer w ogóle powstanie.

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.