Kora, Olga Jackowska, Viva! styczeń 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Jak dziś wygląda mural upamiętniający Korę?

Zobacz wyjątkowe zdjęcie!

Weronika Kostyra 29 kwietnia 2019 14:33
Kora, Olga Jackowska, Viva! styczeń 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Kora odeszła kilka miesięcy temu po długiej walce z chorobą nowotworową. Choć od jej śmierci upłynęło już sporo czasu, rodzina i fani dbają o pamięć o niej. Jedną z najpiękniejszych pamiątek jest mural przedstawiający twarz artystki. Znajduje się on w Warszawie przy ul. Nowy Świat 18/20 i zmienia się wraz z upływem pór roku. Tej wiosny po raz pierwszy widzimy jego nową odsłonę. Zobacz wyjątkowe zdjęcie!

Jak wygląda mural z twarzą Kory wiosną?

Mural z twarzą Olgi Jackowskiej kilka miesięcy temu wykonał artysta Bruno Althamer. „Nie załapałem się na szczyty popularności Maanamu, to muzyka poprzedniego pokolenia. Ale pewien sposób myślenia, ciągła uwaga i wgląd w otaczającą rzeczywistość, zachwyt nad światem to to, co łączy mnie z Korą”, powiedział w rozmowie z Wysokimi Obcasami.

Obok niego rośnie kasztanowiec. Zmiany drzewa sprawiają, że mural wygląda inaczej o różnych porach roku. Zmieniają się kolory, liście opadają, a potem rosną na nowo… „Poszedłem na miejsce, gdzie powstanie mural, jesienią. Kasztanowce, odkąd zachorowały, wcześnie zrzucają liście. To było jedyne gołe drzewo w okolicy. Rośnie tak blisko ściany, że musiało stać się częścią tej pracy. Dzięki niemu mural będzie reagował na pory roku, zmieniał się wraz z nimi, podlegał temu naturalnemu zegarowi, który bliski był również Korze”, wyjawił Bruno Althamer.

Kiedy po raz pierwszy zaprezentowano dzieło, na drzewie kasztanowym nie było ani jednego liścia. Teraz, na wiosnę, portret Kory wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze kilka tygodni temu. Drzewo pokryło się świeżymi liśćmi i wygląda przepięknie.

Zobaczcie, jak  mural wygląda o tej porze roku! 

Mural Kora
Fot. Anna Krupa-Golaszewska/East News

Kora, mural
Fot. Piotr Molecki/East News

Kora, Olga Jackowska, VIVA! nr. 2, 2015
Fot. Bartek Wieczorek

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?