Księżna Diana
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Od przygotowań do ślubu z księciem aż po rozstanie. Powstał musical o księżnej Dianie!

Kto wcieli się w królową ludzkich serc?

Gabriela Czernecka 16 sierpnia 2019 08:29
Księżna Diana
Fot. Getty Images

Musical Diana na Broadway'u! Już w przyszłym roku wielbiciele królowej ludzkich serc będą mieli okazję zobaczyć sztukę o swojej idolce. Musical ma przybliżyć widzom historię księżnej Walii - od przygotowań do ślubu z księciem Karolem przez ich burzliwe i medialne małżeństwo aż po rozstanie. Premiera sztuki już w marcu przyszłego roku! Poznajcie szczegóły.

Musical o księżnej Dianie

Księżna Diana to wciąż jedna z najbardziej znanych członkiń brytyjskiej rodziny królewskiej. W latach 80. i 90. cały świat śledził związek Diany Spencer z następcą brytyjskiego tronu księciem Karolem. Dziś już znamy kulisy ich burzliwej relacji. „Bajkowy” ślub okazał się dla Diany walką o przetrwanie we własnym małżeństwie. „Choć nie próbowałam go odwołać, to był to najgorszy dzień mojego życia”, mówiła. Gdy małżeństwo Diany z księciem się rozpadło, Camilla Parker-Bowles rok później również została rozwódką. Dla wielu nie był to przypadek. „Zawsze byliśmy w tym związku we troje. I to zmieniło wszystko”, tak Diana w jednym z wywiadów udzielonych po rozwodzie podsumowała swój związek z księciem. Rok po rozwodzie z Karolem Diana zginęła w wypadku samochodowym, a książę zaczął jawnie spotykać się z wieloletnią kochanką, z którą po latach stanął na ślubnym kobiercu.

Smutną historię Diany i Karola postanowiono uwiecznić i już w marcu przyszłego roku na deski Broadwayu trafi musical poświęcony historii księżnej Walii. W rolę księżnej Diany wcieli się Jeanna de Waal. „Możliwość zagrania Diany to dla mnie wielki zaszczyt. Mam nadzieję, że dzięki tej sztuce, ludzie zrozumieją jej historię i to, jak wiele zrobiła dla świata”, mówi aktorka. Wiadomo już, że w księcia Karola wcieli się Roe Hartrampf, a w księżną Camille Erin Davie. Królową Elżbietę II zagra Judy Kaye. 

Za reżyserię Diany odpowiada Christopher Ashley, który zdobył „teatralnego Oscara” za Come From Away, a muzykę skomponuje duet znany z musicalu Memphis: Joe DiPietro i David Bryan. Premiera musicialu o Dianie już 31 marca 2020 roku! 

Styl księżnej Diany, księżna Diana w czarnej sukience
Fot. East News

Księżna Diana, książę William, mały William z Dianą
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?