Księżna Diana
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Od przygotowań do ślubu z księciem aż po rozstanie. Powstał musical o księżnej Dianie!

Kto wcieli się w królową ludzkich serc?

Gabriela Czernecka 16 sierpnia 2019 08:29
Księżna Diana
Fot. Getty Images

Musical Diana na Broadway'u! Już w przyszłym roku wielbiciele królowej ludzkich serc będą mieli okazję zobaczyć sztukę o swojej idolce. Musical ma przybliżyć widzom historię księżnej Walii - od przygotowań do ślubu z księciem Karolem przez ich burzliwe i medialne małżeństwo aż po rozstanie. Premiera sztuki już w marcu przyszłego roku! Poznajcie szczegóły.

Musical o księżnej Dianie

Księżna Diana to wciąż jedna z najbardziej znanych członkiń brytyjskiej rodziny królewskiej. W latach 80. i 90. cały świat śledził związek Diany Spencer z następcą brytyjskiego tronu księciem Karolem. Dziś już znamy kulisy ich burzliwej relacji. „Bajkowy” ślub okazał się dla Diany walką o przetrwanie we własnym małżeństwie. „Choć nie próbowałam go odwołać, to był to najgorszy dzień mojego życia”, mówiła. Gdy małżeństwo Diany z księciem się rozpadło, Camilla Parker-Bowles rok później również została rozwódką. Dla wielu nie był to przypadek. „Zawsze byliśmy w tym związku we troje. I to zmieniło wszystko”, tak Diana w jednym z wywiadów udzielonych po rozwodzie podsumowała swój związek z księciem. Rok po rozwodzie z Karolem Diana zginęła w wypadku samochodowym, a książę zaczął jawnie spotykać się z wieloletnią kochanką, z którą po latach stanął na ślubnym kobiercu.

Smutną historię Diany i Karola postanowiono uwiecznić i już w marcu przyszłego roku na deski Broadwayu trafi musical poświęcony historii księżnej Walii. W rolę księżnej Diany wcieli się Jeanna de Waal. „Możliwość zagrania Diany to dla mnie wielki zaszczyt. Mam nadzieję, że dzięki tej sztuce, ludzie zrozumieją jej historię i to, jak wiele zrobiła dla świata”, mówi aktorka. Wiadomo już, że w księcia Karola wcieli się Roe Hartrampf, a w księżną Camille Erin Davie. Królową Elżbietę II zagra Judy Kaye. 

Za reżyserię Diany odpowiada Christopher Ashley, który zdobył „teatralnego Oscara” za Come From Away, a muzykę skomponuje duet znany z musicalu Memphis: Joe DiPietro i David Bryan. Premiera musicialu o Dianie już 31 marca 2020 roku! 

Styl księżnej Diany, księżna Diana w czarnej sukience
Fot. East News

Księżna Diana, książę William, mały William z Dianą
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.