Anna Przybylska, VIVA! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz
O TYM SIĘ MÓWI

Mural z Anną Przybylską został poprawiony. Artysta odniósł się krytyki internautów 

„Jestem tylko człowiekiem i też się czasem mylę”

Olga Figaszewska 11 maja 2021 07:21
Anna Przybylska, VIVA! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz

W ostatnim czasie w Gdańsku pojawił się mural upamiętniający niezwykłą aktorkę, Annę Przybylską. Stworzył go jeden z trójmiejskich artystów. Dzieło podzieliło internautów, a w sieci rozgorzała dyskusja. Część z nich jest zachwycona portretem namalowanym przez mężczyznę. Ale nie brakuje też osób, które skrytykowały jego twórczość. To skłoniło artystę do odpowiedzi. Tuse postanowił poprawić mural.

Mural poświęcony Annie Przybylskiej

Kilka dni temu siostra Anny Przybylskiej przekazała, że w Gdańsku Wrzeszczu pojawił się mural poświęcony zmarłej aktorce. Zdjęcie wykonane przy kamienicy na ul. Partyzantów 24 udostępnił także wieloletni partner gwiazdy, Jarosław Bieniuk. Fotografię opatrzył podpisem „Ania”. Rodzina aktorki jest poruszona twórczością jednego z artystów.

Mural pojawił się na ścianie jednej z kamienic z inicjatywy absolwenta gdańskiego wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych, Piotra Jaworskiego. Mężczyzna w sieci posługuje się pseudonimem TUSE. To także on odpowiada za mural poświęcony Papciowi Chmielowi, Krzysztofowi Krawczykowi czy Kazimierzowi Deynie. Każda z tych prac wywołała ogromne wrażenie na jej odbiorcach. W przypadku grafiki przedstawiającej Annę Przybylską zdania są podzielone.

Zobacz też: Jarosław Bieniuk obejrzał mural z Anią Przybylską. Jego reakcja wzrusza do łez

Jarosław Bieniuk przy muralu z Anią Przybylską w Gdańsku
Fot. Instagram Jarosława Bieniuka @jaretpalmer

Mural przedstawiający Annę Przybylską wywołał skrajne emocje. Artysta komentuje

Część internautów jest zachwycona portretem przedstawiającym Annę Przybylską. Inni podkreślają, że grafika nie oddaje w pewni urody aktorki i gwiazda zupełnie nie przypomina na niej siebie. W komentarzach fani gwiazdy sugerują, że artysta dodał Annie Przybylskiej nadprogramowych kilogramów.

„Co ona taka napuchnieta?”, „Jak większość Twoich prac mi się podoba, to ta mi nie podchodzi, przykro mi”, „Taka piękna kobieta ale tu to niestety kompletnie nie ona. Gdzie te jej piękne sarnie oczy”, „Obserwuję od dawna i wielki szacun, ale wyjątkowo nie rozumiem tej pracy... Przez dodatkowe kilogramy (których przecież nie było”, „Niestety nie udalo sie oddac piekna tej kobiety”, czytamy w komentarzach.

Artysta odpowiedział na głosy internautów. W rozmowie z WP.pl potwierdził, że poprawił mural. „Wiem, że jest sporo krytyki. Jestem tylko człowiekiem i też się czasem mylę”, wyznał Piotr Jaworski. Twórca podziękował wszystkim za liczne komentarze i tak duży odzew na jego dzieło. Wszystko przyjął z pokorą.

„Malowałem Anię ze zdjęcia, 15 godzin w deszczu, w nocy. Zabrakło mi pół godziny. Mural wymaga krótkiej korekty. Dziękuję internautom za konstruktywną krytykę”, podkreślił.

Sprawdź: Jan Bieniuk obchodzi 10. urodziny! Syn Anny Przybylskiej to kopia mamy? 

W rozmowie z dziennikarzem WP.pl Piotr Jaworski wyjawił, dlaczego postanowił uwiecznić wizerunek aktorki na ścianie jednej z kamienic. Wcześniej skontaktował się z rodziną gwiazdy.  

„Znałem ją na "cześć". Ceniłem. Ładna dziewczyna, która nie wyszła z ciężkiej choroby. Została w ludzkich sercach. Poinformowałem jej byłego męża, piłkarza Jarosława Bieniuka, że mam zamiar zrobić jej portret. Wydaje mi się, że kultura osobista wymaga zapytania bliskiej jej osoby, co ona na to”, cytuje wypowiedź artysty Wirtualna Polska.

„Robię te prace z szacunku dla życia, pracy i profesjonalizmu moich bohaterów”, dodał artysta. Jak udało się ustalić dziennikarzowi portalu, Tuse zamierza wykonać także mural poświęcone Bronisławowi Cieślakowi i Andrzejowi Zausze.

Źródło: WP.pl 

Anna Przybylska, Viva! 2008
Fot. Marek Straszewski

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.