Anna Przybylska, VIVA! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz
O TYM JEST GŁOŚNO

Trójmiejski artysta wykonał mural z podobizną Anny Przybylskiej. Praca zapiera dech w piersiach

Zdjęcie skończonego dzieła opublikowała siostra zmarłej aktorki

Rafał Kowalski 8 maja 2021 19:56
Anna Przybylska, VIVA! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz

W październiku minie już siedem lat, odkąd nie ma z nami Anny Przybylskiej. Wielbiciele jej talentu raz po raz wymyślają kolejne piękne formy upamiętnienia aktorki, żony, trójki dzieci. Gwiazda, która jesienią 2014 roku przegrała walkę z nowotworem, doczekała się swojego własnego muralu.

Mural z Anną Przybylską w Gdańsku. Gdzie do znaleźć? Adres

Jak poinformowała kilka godzin temu na swoim Instagramie siostra Anny Przybylskiej w dzielnicy Gdańska o nazwie Wrzeszcz można od dziś oglądać niesamowity i ogromny mural z wizerunkiem ulubienicy widzów.

Przypomnijmy, że to właśnie Agnieszka Kubera do końca wierzyła, że jej siostra pokona raka trzustki. „Gdy już wiedzieliśmy, że jest niefajnie, uczepiliśmy się statystyk. „Na bank jesteś w tych dwóch procentach, które dożywają pięciu lat!”. Pięć lat to dużo. Wszystko może się zmienić w leczeniu. Później się okazało, że niefajnie jest być w tych dwóch procentach”, opowiadała w jednym z wywiadów.

Wspomniana wcześniej grafika ścienna (mural) jest autorstwa absolwenta gdańskiego wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych Piotra Jaworskiego, którego pseudonim to TUSE. Aktywny w Trójmieście artysta streetowy wykonał portret Anny Przybylskiej na jednej z kamienic. Mieści się ona przy ulicy Partyzantów 24. Kilka fotografii muralu jest już w sieci.

Internauci, którzy mieli już okazję zobaczyć mural komentowali talent artysty na jego profilu na Facebooku: „Piękna kobieta, w dodatku z 3miasta, mijałem dzisiaj twoją pracę samemu jadąc do pracy, świetnie wyszło”; „I właśnie dlatego Gdańsk jest taki piękny, bo mieszka w nim człowiek z pasja i robi to co lubi!!! Mega!!!”; „Uwielbiałam Anię. Należał się Jej ten mural. Dobra robota”, czytamy w sieci. Z drugiej strony znalazły się osoby, które miały kilku uwag do efektu końcowego dzieła, ale i tak podziękowały za jego powstanie.

Podoba się Wam malunek, który od dziś zdobi ulicę Partyzantów w Gdańsku? 

Ania Przybylska 2007. Podobna?

Mural Anny Przybylskiej, podobna? GDAŃSK Partyzantów
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?