Kora, VIVA! styczeń 201
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

W Warszawie powstał niezwykły mural na cześć Kory. Takiego w Polsce jeszcze nie ma...

Ścienny obraz będzie zmieniał się wraz z pogodą!

Rafał Kowalski 22 grudnia 2018 16:57
Kora, VIVA! styczeń 201
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Olga Jackowska odeszła minionego lata po długiej walce z nowotworem. Choć od jej śmierci minęło kilka miesięcy, rodzina i fani nie zapominają o tym, by przedłużać pamięć o artystce. Zrobili to już tablicą pamiątkową ze skrzynką na listy, nowoczesnym neonem… A teraz przyszedł czas na mural z twarzą wokalistki.

Mural ku pamięci Kory

Malowidło ścienne z wizerunkiem Kory zostało namalowane z inicjatywy magazynu Wysokie Obcasy, który wcześniej upamiętnił w podobny sposób inne wybitne Polki, m.in. Wandę Rutkiewicz. Mural z twarzą Olgi Jackowskiej wykonał artysta Bruno Althamer. „Nie załapałem się na szczyty popularności Maanamu, to muzyka poprzedniego pokolenia. Ale pewien sposób myślenia, ciągła uwaga i wgląd w otaczającą rzeczywistość, zachwyt nad światem to to, co łączy mnie z Korą”, powiedział Wysokim Obcasom.

Ciekawostką wartą podkreślenia jest fakt, że mural będzie reagował na zmieniające się pory roku. Jak to możliwe? Wszystko dzięki kasztanowcowi, który rośnie obok. Jego liście, ich brak lub zmieniający się kolor będą według zamysłu artysty częścią całego projektu.

Gdzie zobaczyć mural z Korą w Warszawie?

Oficjalne odsłonięcie muralu z Korą zaplanowano na styczeń. Malowidło znajduje się na ścianie kamienicy położonej przy ulicy Nowy Świat 18/20. Poniżej prezentujemy do przedpremierowo.

Podoba się Wam? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Cezary R (@c_rejsel)

Kora, Olga JackowskaVIVA! nr. 24, 2012
Fot. Zuza Krajewska

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.