Monika Zamachowska, Viva! sierpień 2017
Fot. Agnieszka Kulesza&Łukasz Pik
O TYM JEST GŁOŚNO

Monika Zamachowska z dumą o synu: „Asperger nie ma nad nami władzy”

Tomek Malcolm podszedł do egzaminu dojrzałości

Olga Figaszewska 4 maja 2021 13:10
Monika Zamachowska, Viva! sierpień 2017
Fot. Agnieszka Kulesza&Łukasz Pik

Syn Moniki Zamachowskiej właśnie przystępuje do egzaminu dojrzałości. 4 maja rozpoczęła się matura z języka polskiego. Dla uczniów to stresujący czas, ponieważ jej wyniki zadecydują o rekrutacji na wymarzone studia. Dziennikarka nie ukrywa, że jako rodzic także mocno przeżywa to wydarzenie. Jest dumna z syna, jego determinacji i marzeń. W sieci pojawił się przejmujący post Moniki Zamachowskiej.

Monika Zamachowska o maturze syna, Tomasza Malcolma

„Nie ma paniki. Powiedzmy, że jest niepokój... Matka ledwo żywa z nerwów”, pisała dumna mama w poniedziałek, dzień przed maturą. Teraz dziennikarka zamieściła w mediach społecznościowych poruszający post. Monika Zamachowska nie kryje swojej dumy, a także szczęścia z osiągnięć syna i pracy, jaką wkłada we wszystko, czego się podejmuje. Dziś przed dwudziestolatkiem egzamin z języka polskiego. 

„Taki piękny poranek. Nie mogę spać. Dzisiaj, wraz z maturą mojego syna, kończy się pewien etap w moim życiu. To było 20 lat miłości, walki, szczęścia i pracy. Jestem z Tomka bardzo dumna, z tego, co osiągnął i z tego, jak sobie radzi”, zaczęła gwiazda.

Zobacz też: Syn Moniki Zamachowskiej zdobył się na odważne wyznanie. Tomasz cierpiał na depresję

Tomasz Malcolm, Monika Zamachowska, VIVA! sierpień 2017, 17/2017
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/COMPLETE

Monika Zamachowska z synem, Tomaszem w sesji VIVY! w 2017 roku

W dalszej części wpisu dziennikarka wspomniała, że jej syn cierpi na zespół Aspergera, czyli całościowe zaburzenie rozwoju, który jest łagodną formą autyzmu. Monika Zamachowska podkreśliła, że razem rozpoczynają nowy etap w życiu, a choroba nie jest w stanie w niczym przeszkodzić jej synowi. 

Sam fakt, że przystępuje do matury, jest dla mnie dowodem na to, że jego Asperger nie ma nad nami władzy. Od teraz mój syn będzie podejmował własne decyzje, choć zawsze będę go wspierać w 100%. Nie zmienia to faktu, że moja misja wychowawcza jest tutaj bliska końca. Jestem gotowa na nowe w moim życiu i wiem, że Tomek też. Kocham Cię, synku”, zakończyła.

Słowa dziennikarki poruszyły jej fanów. W komentarzach nie brakuje ogromnego wsparcia dla mamy i syna. Niektórzy dzielili się z prezenterką własnymi historiami.

„Trzymam kciuki bardzo mocno. Za niego, za Was ❤️ Bo matura dla dzieciaków to mocno nerwowy czas. Ale dla mam - to już prawdziwy sajgon! Dacie radę!!! Uściski”, „U mnie też córka z Aspergerem, zdaje maturę za rok. Uściski ! ”, „Trzymam kciuki za maturzystów ❤️ mój 20 letni Asperger dziś również zdaje maturę, brakowało mi słów by opisać swoje emocje ale przeczytałam Pani post i podpisuję się całym sercem, 20 lat walki z systemem, pracy, cierpliwości i nieskończone pokłady miłości. Jestem szczęśliwa, że dotarliśmy do tego dnia❤”, czytamy.

Życzymy Tomkowi wszystkiego, co najlepsze i mocno trzymamy kciuki! 

Sprawdź też: Monika Zamachowska ze łzami w oczach o chorobie syna. „Mam wyrzuty sumienia”

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.