Konrad Szczęsny 29 grudnia 2016 21:15
1/8
Leonardo DiCaprio, Robert Lewandowski, Hubert Urbański, Piotr Stramowski, Michał Szpak, faceci roku 2016
Copyright @Getty Images/East News/iotr Porębski/METALUNA
1/8

Pierwszy Oscar dla Leonardo DiCaprio, rola w „Pitbullu” Piotra Stramowskiego, ósme miejsce na Eurowizji Michała Szpaka, zwycięstwo w „Agencie-Gwiazdy” i powrót na antenę „Milionerów” w przypadku Huberta Urbańskiego oraz wygrana Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA - to z pewnością jedne z najgłośniejszych wydarzeń mijającego roku w Polsce i na świecie. Ten rok należał właśnie do tych mężczyzn!

 

Polecamy też: Kobiety roku 2016. Czym wyróżniły się m.in. Hanna Lis, Karolina Szostak i Małgorzata Rozenek-Majdan?

 

Odnoszą duże sukcesy w Polsce i na świecie, wywołują kontrowersje i skandale, budzą sympatię, a ich poczynania są szeroko komentowane przez fanów i media. To właśnie do tych mężczyzn należał mijający rok. Które z wydarzeń jest według was najbardziej godne uwagi? Kto powinien zostać okrzyknięty największą sensacją 2016 roku? Dlaczego to właśnie ich działalność budzi tak olbrzymie zainteresowanie? Sprawdźcie!

 

Polecamy też: Śluby roku 2016: Państwo Majdanowie, Szczęśni i Starakowie. Który był najbardziej spektakularny?

 

 

2/8
Leonardo DiCaprio, Oscar, faceci roku 2016
Copyright @Getty Images
2/8

Na ten moment czekało wielu fanów znanego z „Titanica” aktora. Leonardo DiCaprio decyzją Amerykańskiej Akademii Filmowej otrzymał w tym roku swojego pierwszego Oscara! Co prawda – jak twierdzą krytycy i sympatycy – za najmniej porywającą rolę w swoim dorobku (porównują ją często do tych z „Wyspy Tajemnic” i „Incepcji”), ale jednak. W swojej przemowie gwiazdor podziękował mamie i zwrócił uwagę na problemy, z jakimi boryka się obecnie środowisko naturalne na Ziemi. Nie od dziś wiadomo, że DiCaprio jest bardzo zaangażowany w działalność na rzecz jego ochrony.

 

 

 

 

3/8
Robert Lewandowski cieszy się z gola
Copyright @Eastnews
3/8

Robert Lewandowski w tym roku nie ma powodów do narzekań. Podpisał lukratywny kontrakt z Bayernem Monachium, na mocy którego ma zarabiać aż 15 milionów euro rocznie, w zamian za to, że będzie grał w barwach klubu do 2021 r.! Według doniesień „Super Expressu” jest bardziej hojni mieli być Chińczycy. Ponoć oferowali oni napastnikowi reprezentacji Polski aż... 30 milionów euro netto rocznie! Jeśli doliczyć do tego wpływy z kampanii reklamowych i inwestowanie w start upy, nic dziwnego, że agent Lewandowskiego zapowiedział niedawno, iż Robert ma szansę w ciągu swojej kariery zarobić aż milion złotych. Co więcej, jego życie osobiste to również pasmo sukcesów: 6 grudnia za pomocą tzw. „cieszynki” ogłosił, że po raz pierwszy zostanie ojcem. Dziecko przyjdzie na świat prawdopodobnie w kwietniu 2017 r.

 

 

4/8
Hubert Urbański, Viva! kwiecień 2011
Copyright @Piotr Porębski/METALUNA
4/8

Ten rok to również powrót na szczyt Huberta Urbańskiego. Mało kto wierzył, że po odejściu z „The Voice of Poland” i „Bitwy na głosy” na nowo będziemy mogli podziwiać go na szklanym ekranie. Jednak dzięki udziałowi w trzeciej edycji „Agenta” (zatytułowanej „Agenty - Gwiazdy”), stało się to możliwe. Okazało się, że był on tytułowym agentem. Z kolei jesienią tego roku światło dzienne ujrzały informacje, że na antenę TVN powróci kultowy teleturniej, który zapewnił mu popularność: „Milionerzy”. Przypomnijmy, że tylko u nas Hubert Urbański skomentował ten fakt. Emisja przewidziana jest na wiosnę 2017 r.

 

 

5/8
Piotr Stramowski, Pitbull, metamorfozy gwiazd
Copyright @East News
5/8

Dzięki dwóm częściom „Pitbulla”: „Nowe porządki” i „Niebezpieczne kobiety”, oczy mediów i tysięcy fanów zwróciły na niego, Piotra Stramowskiego. Wszyscy byli ciekawi, kim jest przystojniak, który wcielił się w jedną z głównych ról w kultowych już produkcjach Patryka Vegi. A jeśli dodać do tego sekretny ślub z Katarzyną Warnke, nie ma wątpliwości, że dla młodego aktora był to z pewnością rok przełomowy: zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym!

 

 

6/8
Michał Szpak, Eurowizja, faceci roku 2016
Copyright @Getty Images
6/8

Choć popularność zyskał dzięki udziałowi w „X Factorze” i zwycięstwom na festiwalach w Zielonej Górze i Opolu, prawdziwa sława przyszła właśnie w tym roku, gdy 5 marca zdobył prawo reprezentowania Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji w Sztokholmie. Wszyscy zaczęli interesować się życiem i karierą Michała Szpaka! A gdy okazało się, że piosenka „Color of your life” w finale widowiska uplasowała się na ósmym miejscu (w tym na trzecim w głosowaniu widzów), nikt nie miał już wątpliwości, że nastał czas wokalisty z Jasła. Piosenkarz intensywnie koncertował, jego debiutancki album pokrył się platyną, zaś w plebiscycie „Złote Opole” organizowanym w ramach tegorocznej edycji najważniejszego polskiego festiwalu okazał się bezkonkurencyjny. To z pewnością był rok Michała Szpaka!

 

Polecamy też: Co łączy Dawida Kwiatkowskiego i Michała Szpaka? Będziecie zaskoczeni, że aż tak wiele!

 

 

7/8
Donald Trump prezydentem USA, faceci roku 2016
Copyright @Getty Images
7/8

Większość sondaży dawała zwycięstwo w wyborach prezydenckich Hillary Clinton. Mało kto podejrzewał, że koniec końców to kontrowersyjny milioner zostanie 45 prezydentem USA. Wywołało to falę protestów zwolenników kandydatki Demokratów, jednak na nic się one zdały. 19 grudnia w formalnym głosowaniu elektorskim Donald Trump został wybrany. prezydentem. Szokował swoimi wypowiedziami, dotyczącymi uchodźców, muzułmanów oraz osób urodzonych w Meksyku. Wiele osób obawia się, że za jego rządów Ameryka stanie się bardziej ksenofobicznym krajem.

 

 

8/8
Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski w sesji dla Vivy!
Copyright @Adam Pluciński/MOVE/Viva!
8/8

Michał Żurawski został zwycięzcą pierwszej polskiej edycji „Azja Express”. Mąż Romy Gąsiorowskiej dzięki temu (wraz z partnerką) został twarzą kampanii reklamowej dużej sieci telefonii komórkowej. Widzowie nie mają wątpliwości, że z czasem zaprocentuje to także na nowymi rolami w filmach i serialach. W show pokazał swoje oblicze człowieka walecznego, który umie przezwyciężać słabości. W trakcie trwania programu przyznał się m.in. do problemów z alkoholem.

 

 

 

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.