Konrad Szczęsny 2 listopada 2016 16:00
1/9
Dawid Kawiatkowski, Michał Szpak, Viva!
Copyright @Adam Pluciński/MOVE/Mateusz Stankiewicz
1/9

Dawid Kwiatkowski i Michał Szpak to z pewnością najbardziej popularni w Polsce wokaliści młodego pokolenia. Na pozór są zupełnie różni, jednak gdy prześledzi się ich drogę na szczyt można zauważyć, jak wiele ich łączy.

 

Michał Szpak kontrowersją wkroczył na salony, gdy pojawił się w pierwszej polskiej edycji programu „X Factor” w 2011 r. Dawid Kwiatkowski zasłynął z kolei 2 lata po starszym koledze z branży. Jego album z miejsca wskoczył na szczyty list sprzedaży. Obaj brali także udział w „Tańcu z Gwiazdami” i zajęli w nim wysokie miejsca.

 

Obaj mogą pochwalić się setkami tysięcy fanów, grają dziesiątki koncertów i wzbudzają ogromne zainteresowanie mediów.

 

O formę dbają pod okiem tego samego trenera personalnego Tadeusza Gauera! Sprawdźcie, co jeszcze ich łączy.

 

Polecamy też: Farna, Podsiadło... 11 młodych artystów, którzy zupełnie odmienili polską muzykę. Nasze zestawienie

2/9
Michał Szpak, Viva! czerwiec 2011
Copyright @Mateusz Stankiewicz
2/9

Michał Szpak jest co prawda 5 (rocznikowo 6) lat starszy od Dawida Kwiatkowskiego, jednak karierę zaczynał w bardzo podobnym wieku. Gdy miał 20 lat, wziął udział w przesłuchaniach do pierwszej polskiej edycji programu „X Factora”. Z miejsca wywołał wiele kontrowersji, głównie ze względu na swój wizerunek. Ostatecznie zajął 2. miejsce, ustępując jedynie Gienkowi Losce.

 

Polecamy też: Michał Szpak: „Moje marzenia dopiero zaczynają się spełniać”

 

 

3/9
Dawid Kwiatkowski
Copyright @ADAM PLUCIŃSKI/MOVE
3/9

Z kolei Dawid Kwiatkowski debiutował w 2013 r., gdy miał 17 lat. Wtedy na rynku ukazał się jego debiutancki singiel „Biegnijmy”. W tym samym roku pierwsze wydawnictwo wokalisty, zatytułowane „9893”, z miejsca wspięło się na szczyty list sprzedaży i cała Polska usłyszała o młodym wokaliście z Gorzowa Wielkopolskiego.

 

Polecamy też: Gdzie znajdziecie Dawida Kwiatkowskiego? W kinie i... pod prysznicem. Filmowy kwestionariusz Viva.pl

 

 

4/9
Michał Szpak, Viva! czerwiec 2011
Copyright @Mateusz Stankiewicz
4/9

Michał Szpak wziął udział w „Tańcu z Gwiazdami”, organizowanym wówczas przez TVN. W parze z Pauliną Biernat zajął w show 5. miejsce na 14. możliwych, ku zaskoczeniu wielu osób.

 

Z kolei Dawid Kwiatkowski pojawił się w wiosennej edycji „Tańca z Gwizdami” - pierwszej, którą organizował Polsat. Dobrnął do półfinału, w parze z Janją Lesar zajął znakomite 3. miejsce!

 

 

 

 

5/9
Dawid Kwiatkowski leży na łóżku
Copyright @Adam Pluciński/Move
5/9

Obaj pochodzą z muzycznych rodzin.

 

Starszy brat Dawida Kwiatkowskiego, Michał, wziął m.in. udział w trzeciej edycji francuskiego formatu Star Academy, w którym zajął ostatecznie 2. miejsce.

 

W przypadku Michała Szpaka aż dwie siostry zajmują się muzyką. Starsza Marlena jest śpiewaczką operową, która kształci swój warsztat we Włoszech, zaś młodsza Ewa również zajmuje się śpiewem. Publiczność mogła usłyszeć ich m.in. w duecie podczas tegorocznej letniej trasy koncertowej.

 

 

 

 

6/9
Michał Szpak, Viva! czerwiec 2011
Copyright @Mateusz Stankiewicz
6/9

Zarówno Michał Szpak, jak i Dawid Kwiatkowski w momencie debiutu wywoływali dużo kontrowersji.

 

Autorowi hitu „Jesteś bohaterem” i „Color of your life” zarzucano zbytnią ekstrawagancję, jeśli chodzi o wygląd. Zainteresowanie wszystkich wzbudzały przede wszystkim jego stylizacje z kobiecymi elementami, pomalowane paznokcie oraz buty na koturnie.

 

W przypadku Dawida Kwiatkowskiego chodziło o jego tryb życia. W mediach społecznościowych chwalił się zdjęciami z imprez w gronie znajomych. Na fotografiach nie brakowało butelek po alkoholu oraz papierosów. Portale plotkarskie rozpisywały się na temat hulaszczego trybu życia nastolatka z Gorzowa.

 

 

7/9
Dawid Kwiatkowski
Copyright @ADAM PLUCIŃSKI/MOVE
7/9

Debiutanckie krążki obu panów odniosły duży sukces.

 

Płyta „9893” Dawida Kwiatkowskiego od razu zadebiutowała na pierwszy miejscu listy OLiS. Do tej pory pokryła się złotem. Z kolei debiutancki krążek Michała Szpaka „Byle Być Sobą”, wydany w zeszłym roku, za sprawą sukcesów w Opolu i na tegorocznej Eurowizji zyskał status Platynowej Płyty.

 

 

8/9
Michał Szpak, Viva! czerwiec 2011
Copyright @Mateusz Stankiewicz
8/9

Dawid Kwiatkowski i Michał Szpak mają na Facebooku podobną liczbę fanów.

 

W przypadku tego pierwszego to 338 224, zaś ten drugi może pochwalić się 222 357 fanami.

 

Jednak ich fankluby uznawane są za jedne z najbardziej prężnie działających w Polsce: wspierają swoich idoli we wszelkiego rodzaju plebiscytach i konkursach.

 

 

9/9
Dawid Kwiatkowski
Copyright @ADAM PLUCIŃSKI/MOVE
9/9

Obaj tryumfowali w wielu plebiscytach. Michał Szpak wygrał m.in. krajowe eliminacje przed tegorocznym Konkursem Piosenki Eurowizji z utworem „Color of your life”, zdobył Złoty Samowar na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze w 2013 r. oraz został uznany za osobowość roku podczas tegorocznej Wielkiej Gali Gwiazd Plejady.

 

Z kolei Dawid Kwiatkowski nagrodę Plejady zdobył dwa lata wcześniej. Może pochwalić się również tytułem Laureata Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy z tego samego roku.

 

I jednemu i drugiemu przyznać trzeba jedno: z pewnością udało im się zaistnieć w rodzimym show-biznesie, zgromadzić wokół siebie liczne grono fanów i dzięki konsekwencji, talentowi i uporowi zdobyć silną pozycję na rynku muzycznym.

 

Polecamy też: Farna, Podsiadło... 11 młodych artystów, którzy zupełnie odmienili polską muzykę. Nasze zestawienie

 

 

 

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.