Konrad Szczęsny 29 października 2016 20:30
1/12
Ewa Farna, Dawid Kwiatkowski, Margaret, Dawid Podsiadło, Viva!
Copyright @Adam Pluciński/Materiały prasowe/Olga Majrowska/Zuza Krajewska
1/12

Ewa Farna, Dawid Kwiatkowski, Margaret, Dawid Podsiadło. Co ich łączy? Przebojem wdarli się na salony i zawojowali rodzimy show-biznes. Dziś mają tysiące fanów, grają setki koncertów i to do nich należy przyszłość rodzimego rynku muzycznego. Jak osiągnęli sukces?

 

Jedni twierdzą, że ich kariery to wypadkowa szczęścia i dużych pieniędzy, które zainwestowały w nich wytwórnie płytowe. Inni, że to kwestia talentu, urody oraz osobowości. Jeszcze inni, że za jakiś czas słuch o nich zaginie. Jednak wydaje się, że - póki co - mimo upływu lat, wciąż utrzymują się na topie.

 

Wydają kolejne krążki, przybywa sympatyków ich twórczości: zarówno tych młodszych, jak i starszych. Jak zaczynali karierę? Czy istnieją jeszcze sfery, w których mają szansę zaistnieć i umocnić swoją i tak silną pozycję na rynku? Jakie przeboje wylansowali? Sprawdźcie!

 

Polecamy też: Dąbrowska, Brodka, Makowiecki, Flinta. Co stało się z nimi po Idolu? Kultowy program wraca

 

 

2/12
Ewa Farna
Copyright @Olga Majrowska
2/12

Ewa Farna karierę zaczynała w programie „Szansa na sukces” z przebojami Ryszarda Rynkowskiego. Jej wykonanie hitu „Za młodzi, za starzy” zachwyciło jury i zdobyła główną nagrodę. W tym samym czasie odniosła również sukces w Czechach, w których do dziś pozostaje niekwestionowaną gwiazdą. W Polsce na szeroką skalę zaistniała dzięki piosence „Cicho”, którą wygrała Sopot Hit Festiwal w 2009 r.

 

Od tamtej pory jej utwory są chętnie grane przez rozgłośnie radiowe, zaś Ewa Farna zdobywa kolejne nagrody i wyróżnienia. Viva Comet, Kobieta Roku Glamour czy Superjedynki to tylko niektóre z nich. Mimo zaledwie 23 lat, zdążyła już zasiadać w jury polskiej edycji X Factora, oraz czesko-słowackiego show SuperStar, porównywanego z Idolem. Była także jedną z trenerek w Bitwie na głosy.

 

Do jej największych hitów należą „Cicho”, „EWAkuacja”, „La La Laj” czy „Ulubiona Rzecz”. Uchodzi za jedną z najbardziej sympatycznych gwiazd w show-biznesie, przyjaźni się m.in. z Eweliną Lisowską. Słabość do niej ma również... Kuba Wojewódzki!

 

Polecamy też: Aż trzy okładki nowej "Vivy!". Farna, Zawadzka, Rusin i inne gwiazdy bez retuszu

3/12
Dawid Kwiatkowski
Copyright @ADAM PLUCIŃSKI/MOVE
3/12

Dawid Kwiatkowski zaistniał w masowej świadomości w 2013 r., gdy wydany został jego debiutancki singiel "Biegnijmy". W listopadzie tego samego roku ukazał się na rynku jego pierwszy album, który zadebiutował na 1. miejscu listy OLiS.

 

W marcu 2014 r. wziął udział w pierwszej organizowanej przez Polsat edycji reaktywowanego „Tańca z Gwiazdami”. Jego taneczną partnerką była Janja Lesar. Para zajęła ostatecznie 3. miejsce, ku rozpaczy fanek młodego gwiazdora.

 

Dużo mówiło się o tym, że w 2014 r. zarobił dzięki kontraktom reklamowym i koncertom aż milion złotych. Ponoć negocjacje z firmami, które chcą wykorzystać wizerunek Dawida Kwiatkowskiego, rozpoczynają się od 300 tysięcy złotych. Tym samym należy on do grona najlepiej opłacanych gwiazd młodego pokolenia. Może pochwalić się również rzeszą oddanych fanek, które wspierają go we wszelkiego rodzaju plebiscytach.

 

Jego starszym bratem jest Michał Kwiatkowski, który wziął udział we francuskiej wersji formatu Star Academy, w którym zajął drugie miejsce. W Polsce znany jest widzom show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - pojawił się w jesiennej edycji programu w 2015 r.

 

Polecamy też: „Robiłem wszystko, co złe”. Czy Dawid Kwiatkowski jest niegrzeczny i dlaczego tatuaż ściągnął od Rihanny?

 

 

4/12
Margaret, Viva! marzec 2016
Copyright @Zuza Krajewska/LAF AM
4/12

Margaret w 2009 r. została laureatką jednego z odcinków „Szansy na Sukces” z piosenkami Moniki Brodki. Wykonała w programie przebój „Znam Cię Na Pamięć”.

 

3 lata później podbiła krajowe i zagraniczne listy przebojów hitem „Thank You Very Much”. Teledysk do piosenki pełen był scen nagości (Margaret zagrała w nim dziewczynę wychowywaną przez nudystów, którzy urządzają przyjęcie dla kolegów i koleżanek o podobnych upodobaniach), więc krótko po premierze... został usunięty z serwisu Youtube! Nie przeszkodziło to jednak piosence odnieść sukcesu: była notowana na listach przebojów m.in. w Niemczech, Włoszech i Austrii.

 

Później przyszedł czas na minialbum „All I Need”, zaś w 2014 r. na rynku ukazał się jej debiutancki krążek „Add The Blonde”. To z niego pochodzą takie przeboje, jak „Wasted”, „Tell Me How Are Ya” i „Heartbeat”.

 

W 2016 r. wzięła udział w preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem „Cool me down”. Zajęła drugie miejsce, jednak jej utwór odniósł duży sukces m.in. w Grecji oraz Szwecji. Obecnie w radiach można usłyszeć piosenkę „Elephant”, która zdobywa coraz większą popularność.

 

Polecamy też: „Pociąga mnie normalność” - mówi Margaret. Ale patrząc na te zdjęcia trudno w to uwierzyć!

5/12
Dawid Podsiadło, "Viva!" listopad 2015
Copyright @Łukasz Ziętek / Serwis Sony Music Poland
5/12

Dawid Podsiadło karierę rozpoczął w 2012 r. w programie X Factor, którego drugą edycję wygrał. Był w drużynie Tatiany Okupnik. Rok później na rynku ukazał się jego debiutancki album „Comfort and Happiness”, który promował singiel „Trójkąty i kwadraty”. Krążek z miejsca odniósł duży sukces; pochodzą z niego takiego kompozycje, jak „Nieznajomy” oraz „No”. Do tej pory debiutancki album laureata X Factora sprzedał się w nakładzie 150 tysięcy kopii i uzyskał tym samym status Diamentowej Płyty.

 

W 2015 r. Dawid Podsiadło zdecydował się wydać drugi krążek noszący tytuł „Annoyance and Disappointment”. Promował go singiel „W Dobrą Stronę”, który był chętnie grany przez rodzime rozgłośnie radiowe.

 

Młody wokalista tworzy również z zespołem Curly Heads. Należy do grona bardzo intensywnie koncertujących artystów. Już teraz jest uznawany za najbardziej obiecujący głos młodej generacji sceny alternatywnej.

 

Polecamy też: Dawid Podsiadło: "Narzeczona budzi mnie w nocy przekleństwami. Uwielbiam jej seanse"

 

 

 

 

6/12
Sylwia Grzeszczak, Facebook
Copyright @Facebook @Sylwia Grzeszczak
6/12

Sylwia Grzeszczak ma na koncie niezliczone przeboje. W 2011 r. podbiła rozgłośnie radiowe hitem „Małe rzeczy”. Później ugruntowała swoją pozycję na rynku utworami „Sen o przyszłości”, „Karuzela”, „Księżniczka” oraz „Kiedy Tylko Spojrzę”. W tym roku wakacyjną propozycją wokalistki była piosenka „Tamta dziewczyna”, która z miejsca okazała się przebojem. Nie brakuje osób, które twierdzą, że wszystko, czego się dotknie, zamienia w złoto.

 

Jednak Sylwia Grzeszczak już w wieku 16 lat zaistniała w show-biznesie. Wzięła wtedy udział w czwartej edycji Idola. 21 listopada 2008 ukazał się z kolei album zatytułowany Ona i On, który nagrała wspólnie z Liberem, który od 2014 r. jest jej mężem. W grudniu 2015 r. wokalistka została po raz pierwszy mamą - na świat przyszła wtedy jej córeczka Bogna.

 

Dwa solowe albumy Sylwii Grzeszczak - „Sen o przyszłości” i „Komponując siebie” pokryły się do tej pory potrójną platyną. Obecnie wokalistka kończy prace nad trzecim wydawnictwem, które światło dziennie ma ujrzeć jeszcze tej jesieni.

 

 

 

 

7/12
Ewelina Lisowska
Copyright @Facebook @Ewelina Lisowska
7/12

Ewelina Lisowska w 2011 r. wzięła udział w polskiej edycji Mam Talent. Wtedy zadebiutowała na szklanym ekranie. Z kolei już rok później zakwalifikowała się do finałowej dziesiątki show X Factor, w którym zajęła ostatecznie 4. miejsce.

 

W tym samym roku na rynku ukazał się minialbum sygnowany jej imieniem i nazwiskiem, zaś w rozgłośniach radiowych królowała piosenka „Nieodporny rozum”. W grudniu 2012 r. premierę miał kolejny singiel z wydawnictwa – „W stronę słońca”. W 2014 r. został on wykorzystany w kampanii reklamowej „Media Expert”, co wywołało duże kontrowersje, w związku z bardzo częstą emisją spotów w telewizji i radiu.

 

Z kolei jesienią 2015 r. została jedną z uczestniczek „Tańca z Gwiazdami”. Partnerował jej Tomasz Barański. Początkowo odpadli w 6. odcinku, jednak po poważnej kontuzji, jakiej doznała Anna Cieślak, produkcja zdecydowała o przywróceniu ich do stawki konkursowej. Koniec końców wygrali tę edycję show.

 

Polecamy też: Pierwszy piątek bez "Tańca z Gwiazdami"! Na pocieszenie piękne sesje gwiazd show z archiwum VIVY!

8/12
Mary Komasa, Viva! 2016
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
8/12

Mary Komasa to wokalistka, kompozytorka i instrumentalistka. Przyjaźni się z Anją Rubik i na co dzień mieszka w Berlinie. Jest młodszą siostrą reżysera Jana Komasy i córką aktora Wiesława Komasy. Debiutancki album wydała niedawno, bo 23 marca 2015 r. Jednak został on doceniony przez krytykę i zyskał nominację do Fryderyków w kategorii Fonograficzny debiut roku. Z kolei w 2016 r. odbyła się premiera teledysku do ballady „Lost Me”, w którym gościnnie pojawiła się właśnie Anja Rubik. Wywołał on spore poruszenie w mediach, z uwagi na rozbierane sceny z udziałem obu pań.

 

Prywatnie jest szczęśliwą żoną. W niedawnym wywiadzie zdradziła nam, dlaczego zdecydowała się na szybki ślub z Antonim Komasą-Łazarkiewiczem!

Po prostu bardzo się zakochałam. Doszłam do wniosku, że to facet, z którym chcę spędzić resztę mojego życia. Skoro miałam poczucie, że to jest ten mężczyzna i tak siebie rozumiemy, nie ma na co czekać. Trzeba się w to rzucić.

Polecamy też: "Jak miłość wybucha, dzień miesza się z nocą". Mary Komasa o związku na przekór światu. Kim jest jej mąż Antoni?

9/12
Sarsa, Facebook
Copyright @Facebook @Sarsa
9/12

Sarsa, a właściwie Marta Markiewicz, w 2011 roku wzięła udział w drugiej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka, a w 2013 roku wystąpiła w trzeciej edycji talent show X Factor. To jednak 2014 r. okazał się dla niej przełomowy: wtedy to była jedną z uczestniczek The Voice of Poland. Trafiła do drużyny Edyty Górniak, jednak na etapie bitew została ukradziona przez Tomsona i Barona. Zakwalifikowała się do półfinału, jednak z powodów zdrowotnych zrezygnowała z udziału w programie, co wywołało sporo kontrowersji. Plotkowano wtedy o kontrakcie z wytwórnią płytową, który miała w międzyczasie podpisać (a na to nie zezwalał regulamin The Voice of Poland). Jednak taki zabieg opłacił się: jej debiutancki singiel „Naucz Mnie” wydany 30 kwietnia 2015 r. odniósł ogromny sukces komercyjny i wyniósł młodą wokalistkę na szczyty list przebojów. Do końca 2015 teledysk do utworu zanotował w serwisie Vevo ponad 35 milionów wyświetleń i był drugim najpopularniejszym teledyskiem w Polsce oraz najpopularniejszym polskim teledyskiem 2015 roku.

 

Rozgłośnie promowały jeszcze takie piosenki Sarsy, jak „Indiana” oraz „Zapomnij mi”.

 

Polecamy też: Natalia Kukulska zdradza imię córeczki. Przypominamy jak pięknie wyglądała w poprzednich ciążach

10/12
Delikatna sesja zdjęciowa Meli Koteluk
Copyright @materiał prasowy
10/12

Mela Koteluk debiutancką płytę „Spadochron” wydała w 2012 r. Z niego pochodzi przeboje „Melodia ulotna” oraz „Wolna”. W 2014 r. ukazał się z kolei krążek „Migracje”, który również przypadł do gustu zarówno krytykom, jak i publiczności. Do tej pory oba wydawnictwa sprzedały się w nakładzie ponad 30 tysięcy egzemplarzy każde, co zagwarantowało im status Platynowej Płyty. Mela Koteluk została trzy razy laureatką Fryderyków: w 2013 r. uznano ją Artystką Roku i Debiutem Roku, zaś w 2015 r. nagrodę otrzymała za Teledysk Roku.

 

Na koncie ma współpracę z takimi artystami, jak Gaba Kulka, Scorpions czy Czesław Mozil.

 

Polecamy też: Słabo mówi po polsku, nie wygląda na amanta, ale... Czesław Mozil od piątku będzie uczył uwodzenia

11/12
Natalia Nykiel
Copyright @Materiały Prasowe
11/12

Natalia Nykiel zasłynęła jako jedna z najmłodszych uczestniczek drugiej edycji „The Voice of Poland”. Znalazła się w drużynie Patrycji Markowskiej i dotarła do finału widowiska.

 

Jednak prawdziwy sukces przyszedł w 2015 r., gdy premierę miał teledysk do utworu „Bądź duży”. Podobnie jak piosenka  Sarsy, był to jeden z najchętniej granych przez rozgłośnie radiowe utworów w tymże roku. 20 maja 2016 ukazał się z kolei jej singel „Error”, który zapowiada drugą płytę studyjną piosenkarki. Piosenka stała się przebojem, trafiając na 1. miejsce na liście AirPlay, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Natalii Nykiel udaje się gromadzić na koncertach dużą grupę oddanych widzów. Jej znakiem rozpoznawczym są farbki fluorescencyjne, którymi maluje twarz. 

 

 

12/12
Honorata Honey Skarbek
Copyright @Facebook @Honorata Skarbek
12/12

Honorata Skarbek, występująca wcześniej pod pseudonimem Honey, karierę rozpoczęła w 2011 r. Wtedy to został wydany jej debiutancki album sygnowany właśnie tym pseudonimem artystycznym. W rozgłośniach radiowych zaistniały takie utwory, jak „Sabotaż” i „Runway”. Dwa lata później premierę miał krążek „Million”. W 2015 r. z kolei wydała płytę „Puzzle”.

 

W 2014 r. wzięła udział w drugiej edycji „Tańca z Gwiazdami” organizowanej przez. Występowała w parze z Kamilem Kuroczko. Mimo dobrych not od jury, odpadli już w drugim odcinku show, zajmując tym samym 11 miejsce.

 

Do tej pory dwie z trzech jej płyt pokryły się złotem.

 

 

 

 

 

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.