Dawid Podsiadło, X Factor
Fot. Łukasz Ziętek / Serwis Sony Music Poland
ZE ŚWIATA MUZYKI

Dawid Podsiadło nie lubi show-biznesu? 7 kontrowersyjnych wypowiedzi muzyka

Konrad Szczęsny 22 grudnia 2016 14:15
Dawid Podsiadło, X Factor
Fot. Łukasz Ziętek / Serwis Sony Music Poland

Dawid Podsiadło kończy karierę? Wypowiedź muzyka na ten temat zszokowała media i fanów. Jak sam przyznał, jest przemęczony i potrzebuje przynajmniej rocznej przerwy, by zresetować się i nabrać sił. To nie pierwszy raz, gdy jego wypowiedź wywołuje burzę. Co stoi za decyzją o przerwaniu kariery?

Polecamy też: Farna, Podsiadło... 11 młodych artystów, którzy zupełnie odmienili polską muzykę. Nasze zestawienie

Dawid Podsiadło o końcu kariery

Na antenie Radiowej Trójki i TVN23 wyjaśnił motywację swojej decyzji.

Chciałbym odpocząć i zobaczyć, jakie jest inne życie. Chciałbym nabrać dystansu, poszukać inspiracji, bo wydaje mi się, że rzeczy, które na razie zrobiłem, są pierwszym rozdziałem (...). Brakowało mi możliwości spędzania czasu z rodziną” - zwierzył się w rozmowie z TVN24. Przyznał, że intensywny tryb życia muzyka wpłynął negatywnie na jego kontakt z najbliższymi.

Dawid Podsiadło o Tatianie Okupnik

Po zwycięstwie w drugiej polskiej edycji programu X Factor piosenkarz nagrał piosenkę „Tu i Teraz” z Tatianą Okupnik. Jednak, jak się później okazało, nie wspominał tej współpracy zbyt mile. Głównie ze względu na jakoś artystyczną piosenki.
To nie jest mój kawałek. Ja tam tylko śpiewam. To nie jest utwór, który pasuje do mojej płyty. Chciałem, żeby była w pełni moja i teraz mogę tak o niej mówić” – zwierzył się przy okazji premiery krążka Comfort and Happiness, który pokrył się diamentem.

Dawid Podsiadło o programie X Factor

W jednym z wywiadów oberwało się również samemu formatowi, którego drugiej polskiej edycji był zwycięzcą.
Dla mnie największym szokiem było to, że taki program mimo wszystko nie służy do promowania, pomagania utalentowanym ludziom, ale do jakiejś promocji bezsensownej produktów, a nie ludzi, czy artystów. Tam jest odbierana osobowość i jedyny pierwiastek przypisany do każdego z nas. Zostajemy już ubrani w szaty z góry ustalone: ten będzie skromnym chłopakiem, a ten będzie przebojowym i skaczącym do piosenki” - powiedział wówczas Programowi III Polskiego Radia.

Dawid Podsiadło o zmęczeniu sukcesem

W trakcie trasy promującej swoją pierwszą płytę Dawid Podsiadło zwierzył się, że jest dosyć zmęczony intensywnością kampanii promocyjnej.

Z jednej strony jestem już zmęczony i nieco przytłoczony tym wszystkim, ale z drugiej strony skala tego zamieszania, ilość osób które chcą ze mną rozmawiać na temat płyty świadczy o tym, jak ona jest dobra. No i dlatego akceptuję to, cieszę się i traktuję jako wróżbę sukcesu” – powiedział wówczas rockmagazynowi.pl

Dawid Podsiadło o byciu celebrytą

Wielokrotnie przyznawał również, że nie chce być nazywany celebrytą.

Nie jestem i nie chcę być celebrytą, interesuje mnie muzyka”.

Dawid Podsiadło o swoim wyglądzie

W październiku 2013 r. zwierzył się także, że nie uważa się za zbyt atrakcyjnego.

Jestem raczej mało atrakcyjny, żeby się ktoś na mnie rzucał. Moja dziewczyna się na mnie rzuca. I moja mama, jak mnie długo nie widzi. Ale moja mama w innych celach, niż moja dziewczyna” – wyznał w wywiadzie dla telewizji TVN.

Dawid Podsiadło o Ryanie Goslingu

Okazuje się, że młody artysta pała sympatią do... Ryana Goslinga!

Każdy by się na niego rzucił. Ryan Gosling jest super. Bardzo bym się rzucił też na Diane Kruger i na całą obsadę serialu „Przyjaciół". Ale na mnie nikt się nie rzuca” – stwierdził.

 

Przypomnijmy, że Dawid Podsiadło do tej pory wydał trzy płyty: "Comfort and Happiness", "Ruby Dress Skinny Dog" (z zespołem Curly Heads) i "Annoyance and Disappointment". W maju skończył 23 lata. Trzymamy kciuki, żeby przerwa w karierze nie trwała zbyt długo!

Polecamy też: Dąbrowska, Brodka, Makowiecki, Flinta. Co stało się z nimi po Idolu? Kultowy program wraca

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.