EN_01506246_0081, Dominika Gawęda, 2021
Fot. Justyna Rojek/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM SIĘ MÓWI

O relacji Dominiki Gawędy i Tatiany Okupnik spekulowano wiele. Czy mają ze sobą kontakt?

Aktualna wokalistka Blue Cafe ucięła plotki

Olga Figaszewska 5 lutego 2023 09:42
EN_01506246_0081, Dominika Gawęda, 2021
Fot. Justyna Rojek/Dzien Dobry TVN/East News

Artystka o niesamowitym głosie, niezwykle charyzmatyczna wokalistka, spełniona kobieta w życiu prywatnym i zawodowym. Dominika Gawęda rzadko udziela wywiadów, chroni swoją przestrzeń. Rok temu zrobiła wyjątek i otworzyła się w szczerej rozmowie z Mateuszem Szymkowiakiem. Artystka opowiedziała o współpracy z Blue Cafe. Piosenkarka dołączyła do zespołu w 2006 roku, po tym, jak z grupą pożegnała się Tatiana Okupnik. Zazwyczaj Dominika Gawęda unika rozmów na temat byłej wokalistki Blue Cafe. Tamtym razem zdecydowała się odpowiedzieć na kilka pytań.

Dominika Gawęda o Blue Cafe i Tatianie Okupnik

Blue Cafe szturmem podbiło serca fanów. Zespół, którego założycielem jest Paweł Rurak-Sokal stworzył przeboje, które do dziś cieszą się ogromną popularnością. Utwory: Love Song, Do nieba, do piekła czy You May Be in Love zna każdy. Przez wiele lat z grupą związana była Tatiana Okupnik. W pewnym momencie wokalistka postanowiła rozpocząć karierę solową i odeszła z zespołu, a jej miejsce zajęła Dominika Gawęda.

Początki w zespole nie były łatwe. Gwiazda zdawała sobie sprawę, że będzie mierzyć się z porównaniami do byłej wokalistki Blue Cafe. Dominika Gawęda wierzyła w swoje umiejętności, talent i nigdy nie dała się złamać. Chociaż niektóre oceny mocno na nią wpływały... W rozmowie z Mateuszem Szymkowiakiem w programie Taka jak ty, artystka zwierzyła się z tego, czy miała obawy przed dołączeniem do popularnego zespołu. Nie ukrywa, że była poddawana ocenom z każdej strony. Z czasem nauczyła się nimi nie przejmować.

„Ale raczej opinie ludzi na początku rzeczywiście mi doskwierały. Musiałam przejść pewien etap, chciałam nauczyć się niesłuchania tych opinii. Bardzo dużo czasu traciłam na zagłębianie się w artykuły, wiadomości, plotki. Spalało mnie to. Powiem szczerze, że dużo czasu zajęło mi zapomnienie o tym świecie, który nie jest dla mnie ważny. Pewnego dnia dojrzałam, powiedziałam: „Niech to żyje swoim życiem, a ja nie chcę tracić swojego cennego czasu na zaśmiecanie sobie myśli […] "Czy to był lęk? To był lęk przed nowym, jak sobie poradzę, czy sobie poradzę”, mówiła w rozmowie z Mateuszem Szymkowiakiem.

Zobacz też: Tak kochają się Tomasz Szczepanik i Monika Paprocka-Szczepanik. Połączyła ich praca, przeszli przez trudne chwile. Dla tej miłości muzyk zakończył poprzedni związek

Tatiana Okupnik, Paweł Rurak-Sokal, Warszawa, studio TVP, 19.02.2005 rok
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Tatiana Okupnik, Paweł Rurak-Sokal,  Warszawa Studio Telewizji Polskiej, 2005 rok
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Tatiana Okupnik, Paweł Rurak-Sokal, Warszawa, studio TVP, 19.02.2005 rok

Dominika Gaweda , Pawel Rurak - Sokal, 2006
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Dominika Gawęda, Paweł Rurak - Sokal, Krajowy finał Konkursu Eurowizji, 2006  rok


Dominika Gawęda o relacjach z Tatianą Okupnik

Dominika Gawęda od początku była wierna sobie, swojej wizji. Autentyczna, charyzmatyczna… Zespołowi również zależało na tym, by tego nie zatraciła. Artystka nigdy nie starała się upodabniać muzycznie do poprzedniej wokalistki. Podkreśliła, że ceni jej dokonania i wkład w historię zespołu.

„Tatiana miała bardzo silny wizerunek, to bardzo fajne. Zawsze będę miała szacunek do tamtej, bardzo ważnej części historii zespołu. Natomiast chciałam być sobą i wiedziałam, że nie da się zastąpić nikogo, to niemożliwe. Podjęcie każdej takiej próby zakończyłoby się fiaskiem", dodawała w rozmowie z Mateuszem Szymkowiakiem.

Dominika Gawęda i Tatiana Okupnik nigdy nie utrzymywały ze sobą kontaktu. Tylko raz miały okazję się spotkać. Przywitały się. Każda z nich poszła swoją drogą. „Na jednej z imprez, to był chyba jakiś bal. Uścisnęłyśmy sobie dłoń, powiedziałyśmy sobie "Cześć". Było bardzo miło, ale od tamtej pory nigdy się nie spotkałyśmy, nie było okazji, po prostu”, dodała Dominika Gawęda w programie Taka jak ty.

Wszystkie plotki o konflikcie pań były więc grubo przesadzone.  
Sprawdź też: Dominika Gawęda przerwała wywiad. Pytanie o Tatianę Okupnik wyprowadziło ją z równowagi

Tatiana Okupnik, 2017 rok
Fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Tatiana Okupnik, 2017 rok

Dominika Gawęda, Paweł Rurak-Sokal, zespół Blue Cafe, 2021
Fot. Justyna Rojek/Dzien Dobry TVN/East News

gawęda o Okupnik
Fot. Justyna Rojek/Dzien Dobry TVN/East News

Dominika Gawęda, Paweł Rurak-Sokal, zespół Blue Cafe, 2021

Tatiana Okupnik, 2014, X Factor
Fot. JAROSLAW WOJTALEWICZ/East News

Tatiana Okupnik, 2014, X Factor

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.