Dawid Kwiatkowski, rodzice
Fot. P. Błaszczyk ONS
z życia gwiazd

Dawid Kwiatkowski nie miał łatwego dzieciństwa, wziął na siebie wielką odpowiedzialność. "Musiałem bardzo szybko dorosnąć"

Jego wyznanie łamie serce...

Marcjanna Maryszewska 22 czerwca 2024 20:00
Dawid Kwiatkowski, rodzice
Fot. P. Błaszczyk ONS

Muzyka Dawida Kwiatkowskiego cieszy się dużą sympatią wśród słuchaczy w każdym wieku. Artysta dotarł na sam szczyt dzięki ciężkiej pracy i poświęceniu. Jego start nie był najłatwiejszy — w najnowszym wywiadzie powrócił wspomnieniami do czasów wczesnej młodości i relacji z rodzicami. "Musiałem bardzo szybko dorosnąć" — wyznał muzyk.

Dawid Kwiatkowski miał trudne dzieciństwo. Musiał opuścić rodzinny dom

Droga do sukcesu 28-letniego gwiazdora nie była usłana wyłącznie samymi różami. Nie każdy wie, że Dawid Kwiatkowski musiał zmierzyć się z wieloma życiowymi wyzwaniami, a także brakiem pełnego wsparcia od najbliższych. Nie jest tajemnicą, że jego rodzice zmagali się z problemami z alkoholem. Choć najgorsze już dawno za nimi, tak zdarzenia z przyszłości mocno odbiły się na dzieciństwie artysty.

Dawid Kwiatkowski z mamą Agnieszką, Pytanie na śniadanie, 1.03.2014 

Fot. Maciej Biedrzycki / Forum

"Ja i moi bracia musieliśmy się z tym zmagać. Gdy oni się wyprowadzili, zostałem z tym sam. Nie użalam się nad sobą. Faktem jednak jest, że musiałem bardzo szybko dorosnąć" — wyznał w ostatniej rozmowie z Na Żywo.

Rodzice muzyka przeszli wewnętrzną przemianę

Kochający swoją rodzinę ponad wszystko muzyk postanowił wziąć odpowiedzialność za najbliższych i namówił ich do terapii oraz leczenia w wyspecjalizowanych ośrodkach. Nie był to łatwy czas dla rodziny, a przede wszystkim Dawida — mimo wielu wzlotów i upadków jego rodzicom z powodzeniem udało się wyjść z nałogu. "Namawiałem ich na leczenie w ośrodkach, ale przerywali terapię. Nie poddawałem się jednak i w końcu się udało" — wspominał

Dawid Kwiatkowski z rodziną, 10.04.2014

Fot. VIPHOTO/East News

Kolejnym etapem było odbudowanie relacji z nimi oraz wzajemnego zaufania. Dziś Agnieszka i Jacek Kwiatkowscy to zupełnie inne osoby. Ich więź z synem jest lepsza, niż kiedykolwiek — wiedzą, że zawdzięczają mu w głównej mierze swoje obecne życie.

"Cieszę się, że mogłem zbudować relację z rodzicami na nowo i napawam się każdą chwilą spędzoną z nimi", zapewnia artysta, któremu skutecznie udało się odciąć od bolesnej przeszłości. "Łączy nas teraz wyjątkowa więź. Rodzina zawsze była dla mnie priorytetem. Cieszę się, że znów ją mam" 

Dawid Kwiatkowski, 9.05.2023

Fot. Gałązka / AKPA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.