Gabriela Czernecka 15 stycznia 2018 08:55
1/14
Meghan Markle
Copyright @East News
1/14

 

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle już za kilka miesięcy. Dla niego amerykańska aktorka porzuciła życie w Kanadzie i karierę aktorską. Zanim jednak Meghan wejdzie do brytyjskiej rodziny królewskiej czeka ją jeszcze więcej wyrzeczeń. Co będzie musiała porzucić Meghan Markle i czy da sobie radę?

 

Polecamy: Meghan Markle zrywa z tradycją brytyjskiej rodziny! Do ołtarza poprowadzi ją... mama! Czy jej decyzja spotka się z aprobatą Królowej?

 

Jaką księżną będzie Meghan Markle?

 

Wraz z wejściem do brytyjskiej rodziny królewskiej Meghan Markle, podobnie jak przed laty Kate Middleton, zyska masę przywilejów, w tym książęcy tytuł. Co by nie było jednak zbyt kolorowo, (emerytowanej już) aktorce zostaną odebrane pewne prawa, bez których niektórzy z nas nie wyobrażają sobie życia. Z czego będzie musiała zrezygnować Meghan Markle?

 

Zapraszamy do naszej galerii!

 

Zobacz: 

 

 

2/14
Copyright @Instagram
2/14

1. Kariera aktorska Meghan Markle

Meghan ma na swoim koncie osiągnięcia jako aktorka, filantropka, blogerka i projektantka mody. Brytyjski dwór królewski mimo że popiera ambicję członków rodziny, zazwyczaj po ślubie „zachęca” kobiety, by oddały się zajęciom odpowiednim dla damy i wynikającym z nowej roli. Meghan już zrezygnowała z pracy na  planie serialu „Suits”, ale nie tylko. Już nie zobaczymy jej na wielkim ekranie. Kariera aktorska Meghan Markle dobiegła końca. 

 

Polecamy: Szczczęśliwe jak nigdy, czy pełne goryczy i rozczarowań? Meghan Markle zapamięta pierwsze święta spędzone z brytyjską rodziną królewską na długo…

3/14
Meghan Markle, 2013
Copyright @East News
3/14

2. Prywatne konta w mediach społecznościowych Meghan Markle

Konto na Instagramie Meghan Markle zamknęła jeszcze zanim ogłoszone zostały jej zaręczyny z księciem Harry'm. Ostatnie zdjęcie dodała w kwietniu ubiegłego roku.  Zakaz publikacji tak prywatnych zdjęć wiąże się z protokołem królewskim, do którego musiała zastosować się aktorka. Zdjęcia z dziubkiem, prywatne fotografie z psami czy pokazywanie wnętrz mieszkania odchodzi w niepamięć. Członkowie rodziny królewskiej nie zajmują się takimi rzeczami. Dlaczego? Po prostu nie wypada.

 

Zobacz: Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego jest w rękach Królowej Elżbiety?! Oto 7 powodów, dla których trudno będzie jej zaakceptować wybrankę wnuka

4/14
Trochę smutne, trochę wesołe święta Meghan Markle i księcia Harry'ego
Copyright @East News
4/14

7. Branie udziału w wyborach

Choć oficjalnie prawo nie zabrania Meghan Markle brania udziału w wyborach uznaje się, że jako (już niedługo) przedstawicielka monarchii nie powinna głosować w wyborach, gdyż jest to niekonstytucyjne. 

 

Zobacz więcej: Książę Harry w niefortunny sposób skrytykował rodzinę Meghan Markle? Jego wypowiedź wywołała burzę

5/14
Dom Meghan markle na sprzedaż
Copyright @East News, Picture: Freeman Real Estate Ltd. Brokerage
5/14

4. Przeprowadzka do Londynu 

O tym, że Meghan Markle porzuciła swoje ukochane mieszkanie w Toronto na rzecz Wielkiej Brytanii pisaliśmy już jakiś czas temu. Znajdujący się w Toronto dom stoi od jakiegoś czasu pusty, gdyż przyszła żona księcia Harry'ego do swych królewskich obowiązków przygotowuje się już w Anglii. Megan mieszkała w przy cichej ulicy w Seaton Village, która po jej przeprowadzce stała się hotspotem dla paparazzi. Na ile wyceniono jej dom? 811 000 funtów! 

 

Polecamy: Meghan Markle wprowadza się do pałacu! „To najlepszy dowód na to, że się zaręczyła z Harrym”

6/14
Meghan Markle i książę Harry
Copyright @East News
6/14

5. Dobrowolna działalność charytatywna

 

Meghan Markle od samego początku była bardzo aktywną działaczką w wielu organizacjach charytatywnych. Walczyła o prawa kobiet i brała udział w licznych konferencjach. Niestety na rzecz związku z księciem Harry'm zakończyła współpracę z ONZ, World Vision Canada i One Young World. Jako przyszła żona księcia Harry'ego nie będzie miała czasu angażować się w działalność charytatywną. Po ślubie co prawda wciąż może działać w akcjach charytatywnych, ale jedynie z ramienia królowej Elżbiety II.

 

Zobacz także: Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego jest w rękach Królowej Elżbiety?! Oto 7 powodów, dla których trudno będzie jej zaakceptować wybrankę wnuka

7/14
Copyright @East News
7/14

6. Samodzielne przemieszczanie się poza posiadłością

Samotne spacery z psem odchodzą w niepamięć. Jeśli Meghan Markle będzie chciała wyjść na zakupy lub spacer towarzyszyć jej będzie ochrona. Od teraz gdy tylko będzie chciała się gdzieś udać, każdy jej krok bacznie obserwować będzie grupka ochroniarzy, którzy mają dbać o jej bezpieczeństwo. 

 

 

Zobacz także: Szczczęśliwe jak nigdy, czy pełne goryczy i rozczarowań? Meghan Markle zapamięta pierwsze święta spędzone z brytyjską rodziną królewską na długo…

8/14
Meghan Markle
Copyright @East News
8/14

3. Odpowiednie stylizacje Meghan Markle

Spostrzegawczy już zauważyli, że odkąd Meghan Markle została narzeczoną księcia Harry'ego, zmieniła swój styl. Jest bardziej elegancka, a jej stylizacje są bardziej oficjalne. Koniec z podartymi jeansami, krótkimi spodenkami, obcisłymi rurkami czy wiązanymi koszulami. Teraz stawiamy na klasykę, skromność i elegancję.

 

Zobacz także: Wiemy, jak będzie wyglądać suknia ślubna przyszłej księżnej! Poznaj szczegóły uroczystości zaślubin Meghan Markle i księcia Harry'ego!

9/14
Meghan Markle zaręczynowa stylizacja
Copyright @East News
9/14

8. Publiczne i nadmierne okazywanie uczuć

W 2016 roku ekspert od etykiety królewskiej zapytany o publiczne okazywanie sobie czułości przez członków rodziny królewskiej odpowiedział, że tego rodzaju zachowania nie są oficjalnie zakazane. To jednak pewna niepisana reguła, która mówi, że małżeństwa w rodzinie królewskiej powinny być powściągliwe w epatowaniu emocjami. Tłumaczyć tę zasadę miałby fakt, że publicznie pokazują się jako przedstawiciele monarchii, a nie jako para, małżeństwo. Łatwo to zauważyć na przykładzie królowej Elżbiety II i księcia Filipa czy księcia Williama i księżnej Kate, którzy nigdy publicznie nie trzymają się za ręce ani nie całują. Meghan Markle i książę Harry będą musieli zaprzestać publicznego okazywania sobie uczuć, ale bez przesady. W ich przypadku trzymanie się za ręce jest jak najbardziej dopuszczalne.


 

Zobacz: Spontaniczne i zaplanowane co do szczegółu, z obowiązku i z miłości. Jak wyglądają królewskie zaręczyny?

10/14
Książę Harry i Meghan Markle, zaręczyny księcia Harry'ego
Copyright @youtube screen BBC
10/14

9. Siadanie z założonymi nogami

Od teraz Meghan Markle nie może siedzieć w rozkroku czy z nogami założonymi jedna na drugą. Księżne   reprezentują kraj - muszą więc siedzieć elegancko. Nogi powinny być więc ułożone równiutko jedna obok drugiej. 

 

Polecamy: Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego jest w rękach Królowej Elżbiety?! Oto 7 powodów, dla których trudno będzie jej zaakceptować wybrankę wnuka

11/14
Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle
Copyright @East News
11/14

10. Przejście na anglikanizm

Narzeczona księcia Harry'ego była wychowywana w wierze protestanckiej. Co ciekawe, chodziła nawet do katolickiej szkoły dla dziewczyn w Los Angeles. By móc wziąć ślub z księciem Harry'm, Meghan Markle zdecydowała się przejść na anglikanizm. To jedno z życzeń Elżbiety II, do których dziewczyna zamierza się dostosować. Przed ślubem Meghan czeka więc chrzest i bierzmowanie.

 

Polecamy: Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego jest w rękach Królowej Elżbiety?! Oto 7 powodów, dla których trudno będzie jej zaakceptować wybrankę wnuka

12/14
Stylizacja zaręczynowa Meghan Markle
Copyright @East News
12/14

11. Przejście kursu na idealną księżną

Kandydatka na męża członka brytyjskiej rodziny królewskiej musi przejść specjalny kurs dla księżnej. Jego celem jest przygotowanie Meghan Markle do tej zaszczytnej, ale i niezwykle odpowiedzialnej roli. Czego będzie uczyć się Meghan Markle? Przede wszystkim zasad protokołu królewskiego, etykiety królewskiej i zasad savoir vivre. Do tego dochodzą także bardziej ekstremalne lekcje - zachować się podczas zamachu, co robić, gdy zostanie się porwanym i jest się zakładnikiem.

 

Zobacz także: Wiemy, jak będzie wyglądać suknia ślubna przyszłej księżnej! Poznaj szczegóły uroczystości zaślubin Meghan Markle i księcia Harry'ego!

13/14
Meghan Markle i książę Harry
Copyright @Youtube screen BBC
13/14

12. Koniec z autografami

Sama rezygnacja z aktorstwa z pewnością była dla Meghan Markle nie lada wyzwaniem... ale czego się nie robi dla miłości. Niestety okazuje się, że aktorka będzie musiała w pewnym sensie pożegnać się ze swoją popularnością, gdyż od teraz, jako członek rodziny królewskiej nie będzie mogła rozdawać autografów. 

 

Zobacz: Książę Harry w niefortunny sposób skrytykował rodzinę Meghan Markle? Jego wypowiedź wywołała burzę

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.