Zasady na brytyjskim dworze są jasno określone...

Olga Figaszewska 21 maja 2018 20:58

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle już za nami. By wejść do brytyjskiej rodziny królewskiej Meghan musiała sprostać oczekiwaniom królowej Elżbiety II i zrezygnować z naprawdę wielu rzeczy. W końcu zasady panujące na brytyjskim dworze są dość jasno określone. Jak poradziła sobie z nimi nowa księżna?

Spotkanie Meghan Markle i Królowej Elżbiety II 

Członkowie rodziny królewskiej muszą mieć zgodę na ślub od samej królowej Elżbiety II. Idealna wybranka powinna być dziewicą z arystokratycznego rodu. Królowa byłaby usatysfakcjonowana, gdyby przyszła żona Harry'ego posiadała nienaganną prezencję, unikała medialnego zainteresowania, a także wspierała męża, trzymając się jednocześnie dwa kroki za nim. Meghan nie spełnia żadnego z tych wyobrażeń. A jednak... Podobno pierwsze spotkanie Markle i Królowa Elżbieta II przy filiżance herbaty przebiegło w miłej atmosferze.

„Harry już w lecie prosił, żeby babcia spotkała się z jego ukochaną. Cała trójka, bo książę Filip nie uczestniczył w spotkaniu, spędziła kilkanaście minut w prywatnych pomieszczeniach Królowej z pięknym widokiem na pałacowe ogrody. Harry był szczęśliwy, tak jak i Meghan”, relacjonuje informator hollywoodlice.com.

To był dobry znak, ale by zaimponować królowej Meghan musiaął zrezygnować z kilku rzeczy... Oto siedem powodów, dla których babcia księcia Harry'ego mogła nie zaakceptować wybranki wnuka, a jednak to zrobiła! Sprawdźcie! 

1/7
Królowa Elżbieta II
Copyright @East News
1/7

1. Największym zmartwieniem dla Królowej Elżbiety II BYŁ fakt, że Meghan Markle w latach 2011-2013 była żoną Trevora Engelsona, amerykańskiego producenta telewizyjnego. Do niedawna członkowie brytyjskiej rodziny, nie mogli poślubić osoby po rozwodzie. Na szczęście Meghan miała już przetarte szlaki. Kilka lat temu Elżbieta Ii zrobiła wyjątek dla księcia Karola.  Udzieliła mu zgody na poślubienie wieloletniej ukochanej, Camilli Parker-Bowles, mimo że była po rozwodzie.

2/7
Meghan Markle, książę Harry
Copyright @East News
2/7

2. Meghan Markle nie ma arystokratycznych korzeni. Nie jest to największy problem, jednak dla Królowej wciąż jest to dość istotne. W przeszłości takie śluby były zakazane, ale dla księżnej Kate królowa zrobiła wyjątek, więc i Meghan mogła liczyć na lżejsze traktowanie.

3/7
Meghan Markle dla Vanity Fair
Copyright @Instagram @vanityfair
3/7

3.  Zawód. Meghan Markle jest aktorką znaną z serialu Suits. Tabloidy okrzyknęły ją „Jej Królewską Seksownością”. Nawet Grace Kelly musiała porzucić swój zawód zanim została księżną Monako. Królowa nie pozwoli, by narzeczona jej wnuka zajmowała się aktorstwem. Nie może się również angażować politycznie. Wszystko po to, by przedstawiciele wszystkich grup społecznych mogli się identyfikować z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej, niezależnie od poglądów, jakie wyznają. Nic więc dziwnego, że Meghan podjęła decyzję o rezygnacji z aktorstwa.

4/7
Meghan Markle reality show MT
Copyright @East News
4/7

4. Meghan jest przyzwyczajona do popularności i luksusów.  Jeśli wstąpi do brytyjskiej rodziny z pewnością również nie będzie musiała sobie tego odmawiać. Nie wiadomo jakim budżetem mogłaby dysponować, ale na pewno Harry podzieliłby się z nią pewną częścią swojego majątku wynoszącego 40 milionów dolarów. Czy Królowa na to pozwoli?

5/7
Meghan Markle
Copyright @Instagram/@meghanmarkle
5/7

5. Kontrowersyjny styl Meghan Markle?! Do tej pory nie musiała się kontrolować. Wybranka księcia Harry'ego ma swój własny styl, jednak musiała go teraz nieco przekształcić i ubierać się skromniej. Zwłaszcza, że kreacje księżnej Kate są najczęściej komentowane i oceniane. 

6/7
Meghan Markle
Copyright @Instagram/@meghanmarkle
6/7

6. Wywiad Meghan Markle dla Vanity Fair podobno miał ją pogrążyć w oczach brytyjskiej monarchini. Zdaniem biografów rodziny królewskiej, powinna powstrzymywać się przed osobistymi wyznaniami. Zwłaszcza jeśli dotyczą związku z księciem. „Jesteśmy parą i jesteśmy zakochani. Wiem, że nadejdzie czas, w którym będziemy musieli pójść naprzód, przedstawić siebie, opowiadać historie. Mam nadzieję, że ludzie zrozumieją, że teraz jest moment dla nas. Absolutnie wyjątkowy”, wyznała w rozmowie z dziennikarką aktorka.

7/7
Meghan Markle, książę Harry
Copyright @East News
7/7

7. Meghan Markle nie przyzwyczaiła się do stania w cieniu i nigdy się nikomu nie podporządkowywała, ale jako żona Harry'ego, będzie musiała się tego nauczyć. To Królowa decyduje o wszystkim podczas rodzinnych przyjęć i oficjalnych wystąpień. Czy Meghan uda się sprostać "królewskiemu" życiu? To się okaże!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.