KAMALA HARRIS MĄŻ, Doug Emhoff
Fot. Evan Agostini/Associated Press/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Świat oszalał na jego punkcie! Kim jest mąż Kamali Harris?

Douglas Emhoff będzie drugim dżentelmenem

Gabriela Czernecka 13 listopada 2020 15:50
KAMALA HARRIS MĄŻ, Doug Emhoff
Fot. Evan Agostini/Associated Press/East News

Kamala Harris w ostatnich tygodniach jest jedną z najsłynniejszych kobiet na politycznej scenie.Wraz z Joem Bidenem wygrała wybory prezydenckie w USA. Dzięki temu została pierwszą kobietą (a zarazem pierwszą Afroamerykanką) na stanowisku wiceprezydenta. Szybko zaczęto baczniej przyglądać się nowej wiceprezydent USA i jej życiu prywatnemu. Z dnia na dzień Doug Emhoff stał się hitem internetu. Kim jest mąż Kamali Harris?

Drugi gentleman USA. Kim jest mąż Kamali Harris? 

Kamal Harris przez najbliższe cztery lata będzie wiceprezydentką USA. Tym samym jest pierwszą kobietą i jednocześnie pierwszą Afroamerykanką oraz osobą pochodzenia azjatyckiego w historii na tym stanowisku. „Mogę być pierwszą kobietą na tym stanowisku, nie będę ostatnią - ponieważ każda mała dziewczyna oglądająca dzisiejszy wieczór wie, że jest to kraj możliwości”, napisała na Twitterze tuż po ogłoszeniu zwycięstwa. 

Oczy fanów zwróciły się ku jej mężowi. Kim jest mąż Kamali Harris? To znany prawnik, specjalizujący się w branży rozrywkowej. Douglas Emhoff i Kamala Harris poznali się… na randce w ciemno. Douglas udał się na spotkanie z klientem, którym był reżyser Reginald Hudlin. Ten zaproponował mu po nim randkę ze swoją przyjaciółką. Okazało się, że była nią wówczas prokurator generalna stanu Kalifornia, Kamala Harris. Na ślubnym kobiercu stanęli w wieku 50 lat w 2014 roku. 

Doug ma dwoje dzieci z poprzedniego małżeństwa - córkę Ellę i syna Cole’a. Jak przyznała w jednym z wywiadów w ubiegłym roku, Douglas ją zauroczył, ale to jego dzieci tak naprawdę ją do niego przekonały. „Mamy naprawdę nowoczesną rodzinę”, przyznaje.

„Tata. Mężuś Kamali Harris. Prawnik”, pisze o sobie na Instagramie. Właśnie ogłosił, że po inauguracji prezydenta Stanów Zjednoczonych (po styczniu 2021), zrezygnuje z pracy i w pełni poświęci się obowiązkom drugiego dżentelmena. „Od dziesięcioleci czekamy na tego rodzaju zmianę płci. To niezwykle symboliczne, że mężczyzna rezygnuje ze swojej prestiżowej kariery, aby wesprzeć karierę swojej żony”, komentuje jego decyzję profesor nauk politycznych z Kalifornijskiego Uniwersytetu Stanowego w Sacramento, Kim Nalder. Zobaczcie, jak piękną tworzą parę! 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.