Martyna Wojciechowska z córką, córka Martyny Wojciechowskiej, Kabula z Tanzanii
Fot. Instagram @martyna.world, fot. Marek Arcimowicz
O TYM JEST GŁOŚNO

Poruszający apel Martyny Wojciechowskiej. Chodzi o Kabulę

21-latka pilnie potrzebuje pomocy!

Konrad Szczęsny 8 marca 2020 17:59
Martyna Wojciechowska z córką, córka Martyny Wojciechowskiej, Kabula z Tanzanii
Fot. Instagram @martyna.world, fot. Marek Arcimowicz

Jest ambitna, zdolna i wciąż drży o swoje życie i bezpieczeństwo w rodzinnej Tanzanii. Kabula, adoptowana córka Martyny Wojciechowskiej, potrzebuje pomocy. W tym celu podróżniczka zamieściła na swoim profilu w mediach społecznościowych poruszający wpis, w którym prosi internautów i fanów o wsparcie!

Martyna Wojciechowska prosi o wsparcie dla Kabuli

Obszerny status został opatrzony zdjęciem, na którym gospodyni „Kobiety na krańcu świata” mocno tuli w ramionach Kabulę. Jednak to nie jest zwyczajna fotografia: ma na celu zwrócenie uwagi na dramatyczną sytuację osób z albinizmem w Tanzanii.

„DZIEŃ KOBIET. Będą pewnie tradycyjnie kwiaty i słodycze… a ja chciałabym Was zaprosić, żebyśmy ten dzień świętowali trochę INACZEJ. Żebyśmy wspólnie sprawili, że wspomnienie Dnia Kobiet 2020 roku pozostanie żywe na DŁUGIE LATA…  Jak wiecie w Tanzanii jest 5 młodych Kobiet bliskich bardzo mojemu sercu - Kabula, Tatu, Regina, Agnes i Felista… One dziś najbardziej marzą o bezpiecznym DOMU, którego wcześniej nie miały. I inne dzieci z albinizmem, których jeszcze nie znamy🙏🏻 Ja marzę, żeby Im ten dom móc wreszcie podarować. Ale bez Waszej pomocy nie dam rady spełnić tych marzeń. Tylko Wy możecie Im dziś pokazać, że NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE! Brakuje nam jeszcze 195 498 złotych!”, rozpoczęła wpis Martyna Wojciechowska.

W dalszej części przedstawiła wyliczenia, według których dobra wola i symboliczny datek mogą w krótkim czasie pomóc spełnić największe marzenie Kabuli i innych dzieci w Tanzanii.

„Jest nas tutaj ponad 1,5 MILIONA gdyby część z Was dzisiaj przekazała 1 zł (tak, tylko 1 zł!) mielibyśmy zebraną CAŁĄ BRAKUJĄCĄ KWOTĘ. A nasze Dziewczyny w Tanzanii najcudowniejszy Dzień Kobiet, którego nie zapomną do końca życia! Jeśli zbierze się nas naprawdę wiele, to nie będzie za małych kwot. Link do zbiórki na moim instastory!”, poinformowała podróżniczka.

Dodała, że jeśli uda się osiągnąć cel jeszcze dzisiaj, o wszystkim niezwłocznie poinformuje podopieczne swojej fundacji.

„Tak bardzo chciałabym na koniec tego dnia wysłać Dziewczynom wspaniałą wiadomość, że to już FINAŁ, że razem daliśmy radę uzbierać pieniądze na Ich wymarzony dom!  Wiem, że proszę Was o wsparcie tego celu już po raz kolejny. Dlatego chciałbym, aby tej prośbie towarzyszyło dziś wyjątkowa NIESPODZIANKA DLA WAS!”, wtrąciła niespodziewanie.

Spotkanie z Kabulą w kwietniu w Polsce

Okazuje się, że każdy, kto zechce wesprzeć tę szlachetną inicjatywę, będzie miał szansę spotkać Kabulę osobiście przy okazji jej kwietniowej wizyty nad Wisłą!

„Kto chciałby POZNAĆ KABULĘ OSOBIŚCIE?😄 W KWIETNIU będzie w Polsce! Pomyślałam sobie, że jeśli do końca dnia damy radę uzbierać brakującą kwotę, to spośród wszystkich osób, które DZISIAJ wpłacą (przez naszą stronę albo na konto) na budowę domu (kwota dowolna), zabiorę 3 na ploteczki przy kawie ze mną i z Kabulą🤪☕️”, poinformowała Martyna Wojciechowska.

Na tym jednak nie koniec!

„3 kolejne miejsca rezerwuję dla osób, które zamiast zdawać się na los, wolą brać sprawy w swoje ręce i te zaproszenia trafią do rąk darczyńców najwyższych wpłat.  To jak, działamy? Niech to będzie NIEZWYKŁY DZIEŃ KOBIET! M. #unawezafoundation#martynawojciechowska#wegivewomenwings #dzienkobiet”, zakończyła wpis dziennikarka.

Wszelkie szczegóły akcji dostępne są w mediach społecznościowych Martyny Wojciechowskiej oraz Fundacji Unaweza.

My także dołączamy się do apelu prowadzącej „Kobietę na krańcu świata”!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

DZIEŃ KOBIET. Będą pewnie tradycyjnie kwiaty i słodycze… a ja chciałabym Was zaprosić, żebyśmy ten dzień świętowali trochę INACZEJ. Żebyśmy wspólnie sprawili, że wspomnienie Dnia Kobiet 2020 roku pozostanie żywe na DŁUGIE LATA… Jak wiecie w Tanzanii jest 5 młodych Kobiet bliskich bardzo mojemu sercu - Kabula, Tatu, Regina, Agnes i Felista… One dziś najbardziej marzą o bezpiecznym DOMU, którego wcześniej nie miały. I inne dzieci z albinizmem, których jeszcze nie znamy🙏🏻 Ja marzę, żeby Im ten dom móc wreszcie podarować. Ale bez Waszej pomocy nie dam rady spełnić tych marzeń. Tylko Wy możecie Im dziś pokazać, że NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE! Brakuje nam jeszcze 195 498 złotych! Jest nas tutaj ponad 1,5 MILIONA gdyby część z Was dzisiaj przekazała 1 zł (tak, tylko 1 zł!) mielibyśmy zebraną CAŁĄ BRAKUJĄCĄ KWOTĘ. A nasze Dziewczyny w Tanzanii najcudowniejszy Dzień Kobiet, którego nie zapomną do końca życia! Jeśli zbierze się nas naprawdę wiele, to nie będzie za małych kwot. Link do zbiórki na moim instastory! Tak bardzo chciałabym na koniec tego dnia wysłać Dziewczynom wspaniałą wiadomość, że to już FINAŁ, że razem daliśmy radę uzbierać pieniądze na Ich wymarzony dom! Wiem, że proszę Was o wsparcie tego celu już po raz kolejny. Dlatego chciałbym, aby tej prośbie towarzyszyło dziś wyjątkowa NIESPODZIANKA DLA WAS! Kto chciałby POZNAĆ KABULĘ OSOBIŚCIE?😄 W KWIETNIU będzie w Polsce! Pomyślałam sobie, że jeśli do końca dnia damy radę uzbierać brakującą kwotę, to spośród wszystkich osób, które DZISIAJ wpłacą (przez naszą stronę albo na konto) na budowę domu (kwota dowolna), zabiorę 3 na ploteczki przy kawie ze mną i z Kabulą🤪☕️ 3 kolejne miejsca rezerwuję dla osób, które zamiast zdawać się na los, wolą brać sprawy w swoje ręce i te zaproszenia trafią do rąk darczyńców najwyższych wpłat. To jak, działamy? Niech to będzie NIEZWYKŁY DZIEŃ KOBIET! M. #unawezafoundation #martynawojciechowska #wegivewomenwings #dzienkobiet

Post udostępniony przez Martyna Wojciechowska (@martyna.world)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pasek zbiórki rośnie!🧡 Do pełnej kwoty brakuje „tylko” 127 832 zł!! (czyli od rana zebraliśmy aż 68 826 zł! Niesamowite!🧡🙏🏻 ) Gramy dalej! 🙏🏻 Gramy dalej! Wszyscy już po obiedzie? Czas na kawę?☕️ A może chcielibyście ją dzisiaj wyjątkowo podarować naszym dziewczynom w Tanzanii z okazji Dnia Kobiet? Ogłaszamy akcję POPOŁUDNIOWA KAWA! Trwa od 16:00-18:00! Spośród wszystkich osób, które w tym czasie zamiast wypić popołudniową kawę wpłacą jej równowartość, czyli 10 zł, na budowę domu w Tanzanii - jednej sprezentujemy KAWĘ Z KRAŃCA ŚWIATA z autografem od Martyny!✌️😘 To jak? Działamy? ASANTE SANA 🙏🏻 #UnawezaFoundation • • • • • • • #unaweza #youcan #wecan #together #wegivewomenwings #dajemykobietomskrzydla #martynawojciechowska #tanzania

Post udostępniony przez Fundacja UNAWEZA (@unaweza.foundation)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.