Katarzyna Figura, VIVA! czerwiec 2015, 12/2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF
Z ŻYCIA GWIAZD

Tak wyglądają teraz córki Katarzyny Figury. Ależ wyrosły! Koko i Kaszmir są już nastolatkami...

Podobne do sławnej mamy?

Konrad Szczęsny 18 lutego 2022 11:02
Katarzyna Figura, VIVA! czerwiec 2015, 12/2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF

Mają odpowiednio 20 i 17 lat, mieszkają razem z mamą nad morzem i posiadają własne konta na Instagramie! Córki Katarzyny Figury z małżeństwa z Kaiem Schoenhalsem, Koko i Kaszmir, urodę odziedziczyły po sławnej aktorce. Najlepszym na to dowodem są zdjęcia, które zamieszczają w mediach społecznościowych... Zobacz, jak wyglądają. Przez lata mocno się zmieniły - jedna ma grzywkę na Brigitte Bardot, druga postawiła na burzę loków.

Córki Katarzyny Figury, Koko i Kaszmir

Kilka lat temu wraz z Katarzyną Figurą rozpoczęły nowe życiem nad polskim morzem. Aktorka po wstrząsającym wywiadzie, którego udzieliła Katarzynie Przybyszewskiej-Ortonowskiej dla VIVY! w 2012 roku, postanowiła zmienić wszystko. Jak podkreślała później, mimo iż pochodzi z Warszawy, to w Gdyni odnalazła swoje miejsce. Zatrudniono ją w trójmiejskim Teatrze Wybrzeże oraz jako wykładowcę w Gdyńskiej Szkole Filmowej.

„Moja teściowa powiedziała: „to najlepsze, co mogłaś w życiu zrobić”. Jest naprawdę zachwycona sposobem, w jaki pokierowałam losami mej najbliższej rodziny - mówię o swej mamie i córkach. Tylko syn pozostał w Warszawie, ale często do nas przyjeżdża”, podkreślała w wywiadzie dla Twojego imperium.

Jej córki także odżyły. Jak zapewniają bliscy znajomi Katarzyny Figury, dobrze się uczą, zdobyły sympatię kolegów i koleżanek i spełniają marzenia.

Wchodząca w dorosłość i bardzo samodzielna Koko, tak jak młodsza Kaszmir, świetnie się uczy. Lubi czytać, pięknie recytuje wiersze. „To szczęście, że jej córki tak zaaklimatyzowały się w nowych szkołach, a przecież kilka lat temu całkiem zmieniły środowisko wraz z przeprowadzką”, przypominał znajomy gwiazdy.

ZOBACZ TAKŻE: Córka Wojciecha Cugowskiego idzie w ślady ojca i dziadka! Jak wygląda Weronika Cugowska?

Aklimatyzacja w nowym miejscu do życia była dla całej rodziny pełna emocji. „Dla dzieci zmiana szkoły, klasy, utrata kolegów z ławki to zawsze duże przeżycie i może skończyć się buntem oraz problemami wychowawczymi. Kasia bała się tego, na szczęście dziewczynki okazały się nad wiek dojrzałe”, zapewniał kilka lat temu  przyjaciel aktorki w rozmowie z tygodnikiem Rewia.

Dziś Koko i Kaszmir traktują Trójmiasto jak swoje miejsce na ziemi. Czasami pokazują piękne zdjęcia z miejsca zamieszkania na swoich Instagramach. Użytkownicy portalu skupiają się jednak na tym, jak nastolatki szybko zmieniają się z dziewczynek w kobiety. Podobne do sławnej mamy? Oto ich najnowsze fotografie.

Dzieci Katarzyny Figury. Małżeństwo aktorki z Kaiem Schoenhalsem

Z pierwszego małżeństwa z Janem Chmielewskim, które trwało trzy lata, aktorka ma syna Aleksandra, który w tym roku skończy 34 lata. Z kolei z drugiego, z biznesmenem Kaiem Schoenhalsem, córki Koko i Kaszmir. Pierwsza urodziła się w październiku 2002 roku, druga trzy lata później. Obecnie wraz z mamą mieszkają w Gdyni.

Drugie małżeństwo aktorki zakończyło się w atmosferze skandalu. W 2012 roku przyznała ona w intymnej rozmowie z Katarzyną Przybyszewską-Ortonowską na łamach dwutygodnika VIVA!, że padła z rąk męża ofiarą przemocy zarówno psychicznej, jak i fizycznej, jednak przez lata bała się mówić o traumatycznych doświadczeniach. „To była szarpanina, plucie w twarz, bicie w głowę, kopanie. Wiesz, jak bardzo boli, jak cię ktoś kopnie w kość piszczelową? Przez lata ukrywałam, jak naprawdę wygląda moje prywatne życie”, podkreśliła.

Dziewięć lat temu Katarzyna Figura rozpoczęła nowe życie, z dala od toksycznego małżonka. Właśnie tyle trwał też rozwód pary. Wyrok aktorka usłyszała dopiero we wrześniu 2021 roku. Po tym jak z jej serca spadł ogromny ciężar, ona i córki wreszcie odnalazły pełen spokój i szczęście...  

Czytaj także: „Nie miałam siły odejść wcześniej…”. Katarzyna Figura o życiu w toksycznym małżeństwie. Katarzyna Figura rozwiodła się z mężem. Zaczęło się od wywiadu w VIVIE!

Tak córki Katarzyny Figury, Koko i Kaszmir, wyglądały we wrześniu 2010 roku:

Katarzyna Figura, córki Katarzyny Figura, Koko Figura, Kaszmir Figura
Fot. Wojciech Olszanka/East News

Koko, starsza córka Katarzyny Figury, w tym roku skończy 20 lat:

Koko Schoenhals, Koko Figura, starsza córka Katarzyny Figury
Fot. Instagram @kokofigura

Koko Schoenhals, Koko Figura, starsza córka Katarzyny Figury
Fot. Instagram @kokofigura

Młodsza pociecha aktorki, Kaszmir, skończyła 17 lat:

Wspólne zdjęcie Koko i Kaszmir:

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.