Katarzyna Figura, VIVA! czerwiec 2015, 12/2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF
O NICH JEST GŁOŚNO

Tak wyglądają teraz córki Katarzyny Figury. Ależ wyrosły!

Koko i Kaszmir są już nastolatkami. Podobne do sławnej mamy?

Konrad Szczęsny 15 listopada 2019 14:01
Katarzyna Figura, VIVA! czerwiec 2015, 12/2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF

Mają odpowiednio 17 i 14 lat, mieszkają razem z mamą nad morzem i posiadają własne konta na Instagramie! Córki Katarzyny Figury z małżeństwa z Kaiem Schoenhalsem, Koko i Kaszmir, urodę odziedziczyły po sławnej aktorce, czego najlepszym dowodem są zdjęcia, które zamieszczają w mediach społecznościowych...

Córki Katarzyny Figury, Koko i Kaszmir

Kilka lat temu wraz z Katarzyną Figurą rozpoczęły nowe życiem nad polskim morzem. Aktorka po wstrząsającym wywiadzie, którego udzieliła Katarzynie Przybyszewskiej-Orotonowskiej dla „VIVY!” w 2012 roku, postanowiła zmienić wszystko. Jak podkreślała później, mimo iż pochodzi z Warszawy, to w Gdyni odnalazła swoje miejsce. Zatrudniono ją w trójmiejskim Teatrze Wybrzeże oraz jako wykładowcę w Gdyńskiej Szkole Filmowej.

„Moja teściowa powiedziała: „to najlepsze, co mogłaś w życiu zrobić”. Jest naprawdę zachwycona sposobem, w jaki pokierowałam losami mej najbliższej rodziny - mówię o swej mamie i córkach. Tylko syn pozostał w Warszawie, ale często do nas przyjeżdża”, podkreślała w wywiadzie dla „Twojego imperium”.

Jej córki także odżyły. Jak zapewniają bliscy znajomi Katarzyny Figury, dobrze się uczą, zdobyły sympatię kolegów i koleżanek z klasy i spełniają marzenia.

„Wchodząca w dorosłość i bardzo samodzielna Koko, tak jak młodsza Kaszmir, świetnie się uczy. Lubi czytać, pięknie recytuje wiersze. To szczęście, że jej córki tak zaaklimatyzowały się w nowych szkołach, a przecież kilka lat temu całkiem zmieniły środowisko wraz z przeprowadzką. Dla dzieci zmiana szkoły, klasy, utrata kolegów z ławki to zawsze duże przeżycie i może skończyć się buntem oraz problemami wychowawczymi. Kasia bała się tego, na szczęście dziewczynki okazały się nad wiek dojrzałe”, zapewniał przyjaciel aktorki w rozmowie z tygodnikiem „Rewia”.

Dzieci Katarzyny Figury. Małżeństwo aktorki z Kaiem Schoenhalsem

Z pierwszego małżeństwa z Janem Chmielewskim, które trwało trzy lata, aktorka ma syna Aleksandra, który w tym roku skończył 32 lata. Z kolei z drugiego, z biznesmenem Kaiem Schoenhalsem córki Koko i Kaszmir. Pierwsza urodziła się w październiku 2002 roku, druga trzy lata później. Obecnie wraz z mamą mieszkają w Gdyni.

Drugie małżeństwo aktorki zakończyło się w atmosferze skandalu. W 2012 roku przyznała ona w intymnej rozmowie z Katarzyną Przybyszewską-Ortonowską na łamach dwutygodnika „VIVA!”, że padła z rąk męża ofiarą przemocy zarówno psychicznej, jak i fizycznej, jednak przez lata bała się mówić o traumatycznych doświadczeniach.

„To była szarpanina, plucie w twarz, bicie w głowę, kopanie. Wiesz, jak bardzo boli, jak cię ktoś kopnie w kość piszczelową? Przez lata ukrywałam, jak naprawdę wygląda moje prywatne życie”, podkreśliła.

I mimo że rozwód pary wciąż nie został sfinalizowany, siedem lat temu Katarzyna Figura rozpoczęła nowe życie, z dala od toksycznego małżonka. I, jak wynika z jej wypowiedzi, wreszcie odnalazła spokój i szczęście  

Tak córki Katarzyny Figury, Koko i Kaszmir, wyglądały we wrześniu 2010 roku:

Katarzyna Figura, córki Katarzyny Figura, Koko Figura, Kaszmir Figura
Fot. Wojciech Olszanka/East News

Koko, starsza córka Katarzyny Figury, ma obecnie 17 lat:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

zaczelo sie

Post udostępniony przez jerry cherry garcia (@kokofigura)

Młodsza pociecha aktorki, Kaszmir, skończyła 14 lat:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

all across the land every rocking band was blowing up a storm

Post udostępniony przez Kaszmir Figura-Schoenhals (@kaszmirfigura)

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.