Katarzyna Figura, VIVA! czerwiec 2015, 12/2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF
DZIECI GWIAZD

Tak wyglądają teraz córki Katarzyny Figury. Koko i Kaszmir idą własną drogą...

Konsekwentnie realizują swoje marzenia

Konrad Szczęsny 25 listopada 2022 15:02
Katarzyna Figura, VIVA! czerwiec 2015, 12/2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF

Mające odpowiednio 20 i 17 lat córki Katarzyny Figury z małżeństwa z Kaiem Schoenhalsem, Koko i Kaszmir, urodę odziedziczyły po sławnej aktorce. Najlepszym na to dowodem są zdjęcia, które zamieszczają w mediach społecznościowych... Jak dzisiaj wyglądają? Przez lata mocno się zmieniły. „Koko już od ponad roku studiuje w Paryżu reżyserię filmową [...] Kaszmirka też wyfrunęła”, wyznała artystka.

Córki Katarzyny Figury, Koko i Kaszmir kiedyś

Kilka lat temu wraz z Katarzyną Figurą rozpoczęły nowe życiem nad polskim morzem. Aktorka po wstrząsającym wywiadzie, którego udzieliła Katarzynie Przybyszewskiej-Ortonowskiej dla VIVY! w 2012 roku, postanowiła zmienić wszystko. Jak podkreślała później, mimo iż pochodzi z Warszawy, to w Gdyni odnalazła swoje miejsce. Zatrudniono ją w trójmiejskim Teatrze Wybrzeże oraz jako wykładowcę w Gdyńskiej Szkole Filmowej.

„Moja teściowa powiedziała: »to najlepsze, co mogłaś w życiu zrobić«. Jest naprawdę zachwycona sposobem, w jaki pokierowałam losami mej najbliższej rodziny — mówię o swej mamie i córkach. Tylko syn pozostał w Warszawie, ale często do nas przyjeżdża”, podkreślała w wywiadzie dla Twojego imperium.

Jej córki także odżyły. Jak zapewniali bliscy znajomi Katarzyny Figury, dobrze się uczyły, zdobyły sympatię kolegów i koleżanek i spełniały w Trójmieście marzenia. „To szczęście, że jej córki tak zaaklimatyzowały się w nowych szkołach, a przecież kilka lat temu całkiem zmieniły środowisko wraz z przeprowadzką”, przypominał znajomy gwiazdy.

ZOBACZ TAKŻE: Katarzyna Figura wróciła do bolesnych wspomnień w wywiadzie z Magdą Mołek 

Aklimatyzacja w nowym miejscu do życia była dla całej rodziny pełna emocji. „Dla dzieci zmiana szkoły, klasy, utrata kolegów z ławki to zawsze duże przeżycie i może skończyć się buntem oraz problemami wychowawczymi. Kasia bała się tego, na szczęście dziewczynki okazały się nad wiek dojrzałe”, zapewniał kilka lat temu  przyjaciel aktorki w rozmowie z tygodnikiem Rewia.

Kasia Figura, córki, 2011

Kasia Figura, córki, 2011
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Córki Kasi Figury – Koko i Kaszmir – dziś

Okazuje się, że ostatnie miesiące wiele zmieniły w życiu pociech Kasi Figury. Jedna z nich mieszka nawet poza Polską! O teraźniejszości i planach córek aktorka opowiedziała w maju podczas jednego z krakowskich festiwali filmowych. „Moja córka Koko ma 19 lat i studiuje reżyserię w Paryżu. Jej pierwszy projekt filmowy jest bardzo kobiecy i feministyczny. Moja córka Kaszmir ma 17 lat i zamierza dołączyć do siostry. Życzę wszystkim kobietom tworzącym kino, by miały odwagę czerpać z siebie, sięgać po swoje i nie wpisywać się w cudze scenariusze. By były sobą”, słyszeliśmy ze sceny. „Koko już od ponad roku studiuje w Paryżu reżyserię filmową, więc wyfrunęła ponad rok temu. Kaszmirka, która ją odwiedziła w kwietniu tego roku, po przyjeździe zapytała mnie, czy może kontynuować swoją edukację licealną w Paryżu i być razem z siostrą. Kaszmirka też wyfrunęła”, wyznała artystka w programie „W moim stylu". „Moja mapa życiowa się bardzo zmieniła. Właściwie tak już na dobre w tym roku, bo tak: Koko już od ponad roku studiuje w Paryżu reżyserię filmową, więc wyfrunęła ponad rok temu”, podsumowała gwiazda.

W tej samej rozmowie Magda Mołek spytała, dlaczego zdecydowała się opowiedzieć o przemocy w domu. „Myślę, że to dało moc i odwagę wielu kobietom. Że to pozwoliło im identyfikować się, że skoro ja tego dokonałam, to jest jakaś droga. To był mój jedyny ratunek i tak też później to zostało przez sąd określone, że miałam prawo do postąpienia w taki sposób, czyli do wystąpienia publicznego, dlatego, że czyniłam to w obronie zdrowia i życia moich dzieci i moim własnym. Przepraszam, to jest strasznie mocne [...] Nie można zostawać w tej piwnicy ani w norze. Trzeba po prostu przetrwać i zawalczyć o życie. To jest największy dar, który mamy. Milczenie jest przyzwoleniem na przemoc”, mówiła ze łzami w oczach.

Dzieci Katarzyny Figury. Małżeństwo aktorki z Kaiem Schoenhalsem

Przypomnijmy, że z pierwszego małżeństwa z Janem Chmielewskim, które trwało trzy lata, aktorka ma syna Aleksandra, który w tym roku skończył 35 lat. Z kolei z drugiego, z biznesmenem Kaiem Schoenhalsem, córki Koko i Kaszmir. Pierwsza urodziła się w październiku 2002 roku, druga trzy lata później.

Drugie małżeństwo aktorki zakończyło się w atmosferze skandalu. W 2012 roku przyznała ona w intymnej rozmowie z Katarzyną Przybyszewską-Ortonowską na łamach dwutygodnika VIVA!, że padła z rąk męża ofiarą przemocy zarówno psychicznej, jak i fizycznej, jednak przez lata bała się mówić o traumatycznych doświadczeniach. „To była szarpanina, plucie w twarz, bicie w głowę, kopanie. Wiesz, jak bardzo boli, jak cię ktoś kopnie w kość piszczelową? Przez lata ukrywałam, jak naprawdę wygląda moje prywatne życie”, podkreśliła.

Dziesięć lat temu Katarzyna Figura rozpoczęła nowe życie, z dala od toksycznego małżonka. Właśnie tyle trwał też rozwód pary. Wyrok aktorka usłyszała dopiero we wrześniu 2021 roku. Po tym jak z jej serca spadł ogromny ciężar, ona i córki wreszcie odnalazły pełen spokój i szczęście...  

Czytaj także: Natalia Kukulska szczerze o wyczekiwanym filmie biograficznym o Annie Jantar

Tak córki Katarzyny Figury, Koko i Kaszmir, wyglądały we wrześniu 2010 roku:

Katarzyna Figura, córki Katarzyny Figura, Koko Figura, Kaszmir Figura
Fot. Wojciech Olszanka/East News

Koko, starsza córka Katarzyny Figury, w tym roku skończyła 20 lat:

Koko Schoenhals, Koko Figura, starsza córka Katarzyny Figury
Fot. Instagram @kokofigura

Koko Schoenhals, Koko Figura, starsza córka Katarzyny Figury
Fot. Instagram @kokofigura

Wspólne zdjęcie Koko i Kaszmir:

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.