Martyna Wojciechowska, VIVA! 21/2020
Fot. Marlena Bielinska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Martyna Wojciechowska opowiedziała o chorobie. Dziennikarka zdobyła się na wzruszające wyznania

„Nauczyłam się żyć z tą myślą”

Aleksandra Andrzejak 15 maja 2021 06:57
Martyna Wojciechowska, VIVA! 21/2020
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Martyny Wojciechowskiej nikomu nie trzeba przedstawiać. Niejedna pasjonatka podróży chętnie zamieniłaby się z nią miejscami. Jednak w ostatnim wywiadzie dziennikarka opowiedziała o swojej chorobie i diagnozie jaką usłyszała od lekarzy. Była załamana!

Martyna Wojciechowska: kariera

Martyna Wojciechowska od lat jest pasjonatką podróży. Zdobyła popularność dzięki swojemu programowi Kobieta na krańcu świata. W styczniu 2017 została dyrektor programową Travel Channel. Wcześniej pracowała na stanowisku redaktor naczelną magazynu National Geographic Polska

Życie nie oszczędzało Martyny. Ojciec jej córki zmarł, a dziennikarka oddała się pracy i podróżom. Teraz tworzy wspaniały związek z Przemysławem Kossakowskim - również dziennikarzem, który uwielbia odkrywać najdalsze zakątki świata. Para pobrała się w zeszłym roku.

Zobacz także: Martyna Wojciechowska przeżyła chwile grozy w Dubaju. Mowa o eksplozji

Martyna Wojciechowska, VIVA! 21/2020
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Tak Martyna pozowała dla Vivy! w 2020 roku

Martyna Wojciechowska: choroba

Martyna Wojciechowska ostatnio była gościem w programie Sekielski Online. Opowiadała o życiu kobiet w trakcie pandemii. Dziennikarka zdradziła też własną, przykrą historię. Martyna była przekonana, że nigdy nie będzie mogła mieć dzieci. „Oczywiście wiem, skąd się biorą dzieci, ale dostałam diagnozę od lekarzy, że nie mogę być mamą. W związku z tym nauczyłam się żyć z tą myślą, która jest trudna dla kobiety, ale przyzwyczaiłam się do myśli, że macierzyństwo nie będzie mi w życiu dane. Związane to było z poważną chorobą, operacją… Byłam przekonana, że nie będę miała dziecka, więc kiedy zaszłam w ciążę, byłam zaskoczona” – wyznała Martyna.

Zobacz także: Martyna Wojciechowska cieszy się z osiągnięcia córki: „Stało się to w wyjątkowym dla nas miejscu”

martyna wojciechowska corka
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Martyna Wojciechowska z córką Marysią, 2018

Dziennikarce udało się jednak zajść w ciążę. Pojawienie się na świecie córki Martyna nazywa cudem. „Próbowałam poukładać to sobie w głowie, bo moje życie było szalenie rozpędzone: byłam w trakcie realizacji projektu Korona Ziemi, pracowałam w National Geographic jako redaktor naczelna i zastanawiałam się, jak to przemodelować i czy można być podróżniczką z dzieckiem. Z każdej strony słyszałam, że to niemożliwe” – powiedziała. 

Martyna Wojciechowska ma biologiczną córkę Marysię, a także dwie adoptowane Kabulę i Tatu. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.