Marian Opania, Hamlet w Teatrze Telewizji, 23.10.2019, Warszawa
Fot. Tomasz Urbanek/East News
O tym się mówi

Marian Opania podupadł na zdrowiu? Pisano o problemach z sercem. Znamy prawdę

Kierownictwo Teatru Ateneum odniosło się do sprawy

Marta Nawacka 17 maja 2022 10:16
Marian Opania, Hamlet w Teatrze Telewizji, 23.10.2019, Warszawa
Fot. Tomasz Urbanek/East News

Jest jednym z najbardziej uznanych i cenionych polskich aktorów. Marian Opania wciąż jest aktywny zawodowo, ku uciesze swoich fanów. Ostatnio przygotowywał się do nowego spektaklu w Teatrze Ateneum. Według jednego z mediów premierę niespodziewanie odwołano. Ta decyzja miała być spowodowana problemami zdrowotnymi 79-letniego aktora, ale kierownictwo teatru sprostowało tę informację.

Marian Opania ma problemy ze zdrowiem? Sprostowanie

Ceniony aktor intensywnie przygotowywał się do spektaklu w Teatrze Ateneum, który już za 10 dni ma mieć premierę. Chwilę temu Dobry Tydzień donosił o pogorszeniu stanu zdrowia Mariana Opanii. To miało uniemożliwić kontynuowanie przygotowań do premiery. „Wysiłek i stres związane z premierą w Teatrze Ateneum odbiły się na kondycji serca Mariana Opani. Ostatecznie spektakl został odwołany. To nie pierwsze problemy artysty tego typu", napisali redaktorzy Dobrego Tygodnia. Dodano też, że aktor znajduje się pod troskliwą opieką ukochanej żony i czuje się coraz lepiej. „Stan aktora jest stabilny i pod opieką ukochanej żony, lekarki, powoli wraca do formy", podawał periodyk.

Kierowniczka Działu Marketingu i Komunikacji Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza przysłała jednak naszej redakcji sprostowanie do podawanych informacji. Dowiadujemy się więc, ze pan Marian Opania tak naprawdę jest w dobrej kondycji, a co więcej przygotowuje się do więcej, niż 1 przedstawienia. Uprzejmie informuję, że Pan Marian Opania w dobrym stanie zdrowia od tygodni gra główne role w spektaklach repertuarowych Teatru Ateneum w Warszawie (m.in. tytułowe role w „Cesarzu” wg Kapuścińskiego, w „Ojcu” Zellera) a aktualnie z werwą i w świetnej formie finalizuje przygotowania do premiery swojego monodramu pt. MENELIADA autorstwa Jerzego Niemczuka. Premiera zaplanowana w Teatrze Ateneum na 27 maja odbędzie się zgodnie z planem", przekazała nam pani Małgorzata Szum.

Czytaj też: Kamil Maćkowiak szczerze o swojej mrocznej przeszłości. Aktor pokonał depresję i uzależnienia

Marian Opania, próba spektaklu
Fot. VIPHOTO/East News

Marian Opania, próba spektaklu "Ojciec" w Teatrze Ateneum, 05.04.2017, Warszawa

Poprzednie problemy ze zdrowiem Mariana Opanii

79-letni aktor nie pierwszy raz mierzy się z problemami zdrowotnymi. Dekadę temu Marian Opania miał wstawione stenty. Zmagał się również z problemami z kręgosłupem. „Ma osiem przepuklin kręgowych", dowiadujemy się z Dobrego Tygodnia. Mężczyzna jednak nigdy nie tracił humoru i nawet wówczas komentował swój stan zdrowia w jednym z wywiadów w charakterystyczny dla siebie sposób. „Nawet już nie chodziłem, a jeździłem na wózku. Chirurg przez kilka ładnych lat proponował mi operację. I widząc mnie, jak kręcę frygi i skaczę na scenie, załamuje ręce. Podobnie zresztą jak kardiolog", opowiadał.

Parę lat temu Marian Opania drastycznie schudł, co nie uszło uwadze jego fanom. Okazało się, że utrata 13 kilogramów w zaledwie kilka tygodni była efektem przepisania przez lekarza zbyt dużej dawki leków na cukrzycę. 

Teraz stan aktora - zgodnie z tym, co czytamy w oświadczeniu teatru - jest stabilny. Panu Marianowi życzymy dalszego świetnego samopoczucia i udanej premiery. 

Zobacz także: Michał Wiśniewski o zmaganiach z nieuleczalną chorobą: „Już praktycznie nie miałem paznokci”

Marian Opania, pokaz spektaklu Teatru Telewizji
Fot. VIPHOTO/East News

Marian Opania, pokaz spektaklu Teatru Telewizji "Dołęga Mostowicz. Kiedy zamykam oczy", 13.05.2019, Warszawa

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.