Marcin Tyszka, Viva! luty 2017
Fot. Archiwum prywatne
O TYM SIĘ MÓWI

Marcin Tyszka ostro o modelkach plus size: „To wymysł! Większość z nich potem chudnie”

Olga Figaszewska 24 września 2017 09:00
Marcin Tyszka, Viva! luty 2017
Fot. Archiwum prywatne

Marcin Tyszka na co dzień fotografuje gwiazdy i sam nią jest. Najsłynniejszy polski fotograf mody  pracuje dla najważniejszych światowych magazynów, a jego fotografie top modelek zdobią okładki francuskiego „Elle” i hiszpańskiego „Vogue’a”. Przed jego obiektywem znalazł sam Antonio Banderas i Nicole Kimpel. Kto jak nie on, wie najwięcej o świecie mody, fotografii i modelek...? Artysta w rozmowie dla jednego z portali wypowiedział się na dziewczyn w rozmiarze XXL, które właśnie podbijają świat mody!

Polecamy też: "To była to miłość od pierwszego wejrzenia". Marcin Tyszka zrobił sesję z Banderasem do hiszpańskiego „Vanity Fair”

oraz: Marcin Tyszka pokazuje jak urządził swój dom. Czyżby minął się z powołaniem?

Plus size i rewolucja w modzie

Rewolucja plus size rozpoczęła się za sprawą Crystal Renn, która przez długi czas była najbardziej znaną modelką XXL. Zdjęcia dla francuskiego „Vogue’a”, na których rękami je spaghetti, wywołały prawdziwą burzę i tym samym przeszły do historii. Kilka lat później modelka schudła i powróciła do rozmiaru zero. Jednak niedługo po niej, pojawiły się godne następczynie, które dalej przecierają szlaki i manifestują światu swoje kobiece kształty. Ashley Graham,  Robyn Lawley, Tara Lynn czy Candice Huffine... One nie mają kompleksów i pomagają kobietom pokochać, akceptować własne ciała. Są prawdziwymi kobietami z niedoskonałościami. Modelki przeciwstawiają się sztuczności w promowaniu kobiet i ich wyglądu w show-biznesie.

Zobacz też: To jest prawdziwa kobiecość! Ashley Graham w zmysłowej sesji udowadnia, że nie ma kompleksów

Marcin Tyszka o modelkach plus size

Marcin Tyszka słynie z niebywałej szczerości względem otaczającej go rzeczywistości. Tym razem, zapytany przez dziennikarkę Pudelka o swój stosunek do fenomenu modelek plus size, postanowil skomentować go w dosadny sposób.

„Nie ma takiego trendu. Modelki plus size zdarzają się raz na milion. Większość z nich potem chudnie. Modelka jest modelką, po prostu. Nigdy nie zrobisz baletnicy ze słonicy. To taki modelkowy „mięsny jeż”, opowiedział.

Zgadzacie się z jego opinią? 

Zobacz też: Dlaczego kochają go gwiazdy? Marcin Tyszka zdradza największy sekret swojej międzynarodowej kariery

Polecamy też: Ta 19-letnia modelka plus size podbija internet! Czy zastąpi Ashley Graham?

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.