Pytanie na Śniadanie, TVP
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

„Pytanie na śniadanie” w ogniu krytyki. Modelka plus size o niefortunnej zapowiedzi tematu

Zuzanna Zakrzewska zwraca uwagę na błąd redaktorów

Ksenia Krasko 8 lipca 2021 11:15
Pytanie na Śniadanie, TVP
Fot. East News

Programy śniadaniowe cieszą się sporą popularnością, ponieważ dla wielu osób są idealnym „tłem” każdego poranka. Ze względu na to, że są prowadzone na żywo, zdarzają się różne wpadki, które są komentowane nie tylko przez inne media, ale przede wszystkim przez widzów. W ogniu krytyki znów znalazł się program „Pytanie na śniadanie” – sposób, w jaki redakcja zapowiedziała temat o doborze kostiumów kąpielowych, nie spodobał się nie tylko internautom, ale także modelce plus size, która wzięła w nim udział.

Internauci krytykują zapowiedź tematu z „Pytania na śniadanie”

W porannych programach rozrywkowych nie brakuje tematów wakacyjnych, a jednym z nich z pewnością jest kwestia dobranych kostiumów kąpielowych, które sprawdzą się na urlopie. Katarzyna Cichopek, która prowadziła niedawne wydanie „Pytania na śniadanie”, porozmawiała o tym ze specjalistką od brafitingu.

„Duże biusty – z jednej strony fajnie, ale one są kłopotliwe. Jak dobrać idealny kostium?”, zadała pytanie ekspertce. Izabela Sakutova przyznała, że „biuściaste” kobiety rzeczywiście mają problem z dobraniem odpowiedniego modelu, dodając, że „punktem wyjścia jest właściwy rozmiar i właściwa konstrukcja”.

Aby przekazać widzom wskazówki, Izabela Sakutova zaprosiła do studia trzy modelki, które zaprezentowały na sobie różne stroje kąpielowe. Jedną z nich była Zuzanna Zakrzewska, modelka plus size. Po emisji tego fragmentu PnŚ postanowiła zwrócić uwagę, w jak nieprzemyślany sposób zapowiedziano jej występ.

Zobacz też: Wpadka w „Pytaniu na śniadanie”. Jak zareagowali prowadzący?

PnŚ: modelka plus size krytykuje zapowiedź tematu
Fot. SCREEN PYTANIENASNIADANIE.TVP.PL

Modelka plus size krytykuje zapowiedź tematu w „Pytaniu na śniadanie”

Zuzanna Zakrzewska opublikowała na swoim Instagramie zdjęcia z planu. „Dzisiejszy poranek spędziłam na planie PnŚ. Izabela Sakutova pokazała na modelkach propozycje kostiumów kąpielowych na duże piersi. Ja mam takie... średnie, ale wciąż plus size”, czytamy. „Niestety podpis pod naszym występem brzmiał: „Jak ukryć niedoskonałości!” Halo! Co to są niedoskonałości? Duże piersi? Małe piersi? Wklęsły brzuch? Jakie niedoskonałości mieli na myśli redaktorzy PnŚ? Bo ja nie widziałam w nas żadnych”, podkreśliła modelka.

Przyznała rację ekspertce, że odpowiedni biustonosz to podstawa, jeśli spędzamy urlop aktywnie, ale w innym przypadku niektóre cechy stroju nie mają znaczenia. „Jeśli mamy ochotę leżeć plackiem na piasku lub spacerować wzdłuż morza, to jaki ubierzemy kostium, zależy tylko od nas. Jednoczęściowy, dwuczęściowy, piankę dla nurka, top less, nago, czy jak tylko chcemy. Bez względu na naszą figurę, kolor, skazy, zajebistość, wyrzeźbienie, natłuszczenie, owłosienie... Wygoda i dobre samopoczucie – najważniejsze”, zaznaczyła. Komentujący przyznają jej rację i zauważają, że nie jest to pierwsza wpadka PnŚ.

Zobacz też: Dyskusja w PnŚ o cellulicie u dzieci wywołała burzę: „Trzeba sprawdzać wcześniej ekspertów”

Zaledwie kilka dni temu internauci skrytykowali opis, jakim stacja zajawiła dyskusję na temat kobiet plus size. „Kobiety plus size wyśmiewane i hejtowane! Czy dziewczyna z nadwagą nie może mieć przystojnego chłopaka?” – brzmiał. Pojawiły się głosy, że zapowiedź z góry sugeruje, że takie związki nie są możliwe...

Zgadzacie się, że redakcja PnŚ popełniła błąd? 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…