O TYM JEST GŁOŚNO

„Od roku jestem na psychotropach”. Laureatka Supermodelki Plus Size zmaga się z depresją!

Joannie Cesarz internauci życzyli śmierci...

Rafał Kowalski 21 marca 2019 20:01

Sesja okładkowa w jednym z magazynów, udział w pokazie Ewy Minge i 50 tysięcy złotych – takie nagrody czekały na Joannę Cesarz, która 1,5 roku temu została laureatką programu Supermodelka Plus Size emitowanego w Polsacie. Wydawać by się mogło, że po programie 23-latka z Łodzi ma wszystko. Ale prawda jest zupełnie inna. Modelka zdradziła w jednym z wywiadów, że zmaga się z depresją.

Joanna Cesarz o depresji i dwuletniej terapii

Pogorszenie stanu zdrowia u Joanny Cesarz rozpoczęło się jeszcze w trakcie emisji programu. W trakcie emisji jednego z etapów walki o przejście do kolejnego odcinka jej słowa miały zostać przekręcone. W efekcie przez zachowanie pokazane w zmontowanych scenach zganili ją internauci. „W jednym z odcinków powiedziałam jednej z dziewczyn, że jak ona chce zostać ikoną plus size”, skoro siebie nie kocha? Ta scena była tak zmontowana, że wyszłam na taką straszną sukę. Dostawałam pogróżki, życzenia śmierci”, wyznała Cesarz w internetowym cyklu GIRLSTALK i zaraz dodała, że leczenie zajęło jej dwa lata. „Nie poradziłam sobie z tym, mimo że mam ogromną samoświadomość i jestem bardzo pewna siebie i mam bardzo poukładane w głowie. Przeszłam dwuletnią terapię i wiem o sobie bardzo dużo. No nie poradziłam sobie z tym”, słyszymy w nagraniu.

Joanna Cesarz przyznaje, że mimo wszystko nie żałuje udziału w show. „Gdybym nie wygrała tego programu i nie stała się przez niego rozpoznawalna, i nie wygrała tych pieniędzy, to byłaby najgorsza decyzja mojego życia. Wygrałam, jest rozpoznawalność, są pieniądze, jest więcej zleceń”, cieszy się 23-latka i zaraz przypomina, że są też minusy tej sytuacji. „Ale do tego wszystkie pojawiły się zaburzenia adaptacyjne. Od prawie roku jestem już na psychotropach”, wyznaje modelka o większym rozmiarze.

Co najbardziej boli Joannę Cesarz? „Hejty a propos mojego ciała mnie nie ruszają. No bo kumam, mam lustro, wiem, że jestem gruba. OK, mam fajne proporcje, dobrze wyglądam i ja się za to lubię, więc to mnie nie rusza. Ale jak ktoś zaczyna wjeżdżać na mnie, na moją osobowość, to już bardziej mnie dotyka”, przyznała modelka otwarcie w internetowej rozmowie z Karoliną Cwaliną.

Nie mieliśmy pojęcia o trudnym momencie życia, w jakim jest Joanna Cesarz. Mamy nadzieję, że gwiazda show Polsatu już niedługo będzie mogła opowiedzieć o wygranej z chorobą, a jej historia pomoże innym borykającym się z podobnymi problemami. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.