1 października 2016 18:15
1/11
skladka modele plus size
Copyright @Instagram
1/11

W świecie mody można ostatnio pojawia się coraz więcej modelek plus size. Kobiety zbuntowały się przeciwko do tej pory królującego na wybiegach amerykańskiego rozmiaru 0, czyli naszego XXS i pokazały, że krąglejsze kształty mogą się na nich prezentować równie dobrze, czego dowodem jest choćby pokaz kolekcji Ashley Graham z niedawnego Nowojorskiego Tygodnia Mody. A co z mężczyznami? Okazuje się, że duzi faceci też mają swoich reprezentantów w świecie mody. Poznajcie najsłynniejszych modeli plus size!

 

Polecamy też: Transpłciowa modelka i bokserka walczą ze stereotypami. Mocna kampania znanej sieciówki

2/11
Instagram/thefatjewish
Copyright @Instagram/thefatjewish
2/11

Josh Ostrovsky występuje na Instagramie jako The Fat Jewish (czyli Gruby Żyd), a jego humorystyczny profil obserwuje 5 milionów użytkowników.
Trzydziestoczterolatek należy do agencji One Management (tej samej, co Bar Refaeli czy Karolina Kurkova). Angażuje się też w projekty telewizyjne, pisze książki i ma własną linię win White Girl Rose.
Jak udało mu się wejść do świata mody?
- Leżałem na ręczniku na parkingu w Soho i opalałem się w moich używanych kąpielówkach od Versace, które kupiłem na eBayu. Zostałem zauważony. To wszystko stało się tak szybko - powiedział w wywiadzie dla "The Hollywood Reporter". Zdradził też, że uważa, że niedługo na topie będzie ciało Shreka.

3/11
Instagram/zachmiko
Copyright @Instagram/zachmiko
3/11

Zach Miko to prawdziwy pionier męskiego modelingu plus size. W zeszłym roku został twarzą sieci Target, dla której prezentował ciuchy z serii dla dużych i wysokich mężczyzn i wywołał w mediach burzę. Udzielił mnóstwa wywiadów, w których opowiadał między innymi o swoich problemach z samooceną, spowodowanych przez oglądanie w reklamach samych męskich, umięśnionych modeli. Zach ma dwa metry wzrostu i 101 centymetrów w pasie.

4/11
Instagram/terryhollands79
Copyright @Instagram/terryhollands79
4/11

Terry Hollands to angielski judoka, rugbista i profesjonalny strongman. Obecnie najlepszy siłacz w Wielkiej Brytanii. Jest też modelem dla brytyjskiego sklepu Big Tall Order, specjalizującego się w ubraniach dla dużych mężczyzn. Ma 2 metry wzrostu, 150 cm w klatce piersiowej i 60 cm w bicepsie, a jego rekord w martwym ciągu to 470 kg.

5/11
Jermain Hollman
Copyright @Jermainhollman.com
5/11

Jermain Hollman ma prawie 2 metry wzrostu i 91 cm w pasie. Jak na modela plus size to niedużo, ale i tak nie mieści się w agencyjnych standardach. Pracował między innymi dla amerykańskiej marki Target. "Najważniejsze są potrzeby klientów. Oni niechętnie odchodzą od standardu, co jest dziwne, bo większość ludzi się w nim nie mieści" - twierdzi. I dodaje, że ma nadzieję, że zmiany w modzie damskiej wpłyną też na męską.

6/11
Bruce Sturgell
Copyright @Instagram/chubstr
6/11

Bruce Sturgell to redaktor naczelny i założyciel portalu Chubstr, przeznaczonego dla mężczyzn we wszystkich możliwych rozmiarach, na którym mogą wymieniać się stylowymi poradami. Jak wiele tego typu inicjatyw, i ta zrodziła się z frustracji. Bruce nie mógł znaleźć dobrze skrojonych ubrań w swoim rozmiarze w sklepach i postanowił coś z tym zrobić... Teraz już nie ma problemu ze znalezieniem ciuchów. Pracuje również jako model.

7/11
Instagram/simkosays
Copyright @Instagram/simkosays
7/11

Matthew Simko to pochodzący z Bostonu ekspert od stylu i autor bardzo popularnego bloga. Pisze artykuły o stylu na stronie chubstr.com.

8/11
Instagram/notoriouslydapper
Copyright @Instagram/notoriouslydapper
8/11

W kwietniu firma Aerie wypuściła spot reklamujący bieliznę z mężczyznami o różnorodnych budowach ciał, który od razu zebrał lawinę pozytywnych komentarzy, ale... okazał się żartem primaaprilisowym. Wystąpił w nim autor popularnego bloga o stylu "Notoriously Dapper" (czyli notorycznie elegancki) Kelvin Davis, który nie miał o tym pojęcia i był bardzo rozczarowany. Twierdził, że zadawano mu pytania o społeczne postrzeganie męskiego ciała i że odpowiadał na nie szczerze. Najwyraźniej świat męskiej mody nie jest jeszcze gotowy na kampanię z udziałem naturalnych modeli na miarę Dove.

Spot firmy Aerie niestety okazał się żartem.

9/11
Instagram/clausfrankfurt
Copyright @Instagram/clausfrankfurt
9/11

W Niemczech są trzy agencje plus size. Do jednej z nich - Curve Model Management w Hamburgu należy Claus Fleissner (jako jeden z 30 mężczyzn). Modelem został przypadkiem. "Zawsze kochałem modę, nigdy nie uważałem, że nadaję się na modela" - mówi Claus. Gdy miał 37 lat poproszono go, by wziął udział w pokazie plus size w Hamburgu. Tak się zaczęła jego kariera w świecie mody. Claus pracuje teraz też w sklepie z ubraniami w dużych rozmiarach oraz pisze bloga "Extra Inches" (dodatkowe cale).

10/11
Instagram/benrwhit
Copyright @Instagram/benrwhit
10/11

Ben Whit to ogrodnik i trener personalny z Surrey w Anglii, który niedawno zaczął też karierę modela plus size, podpisując kontrakt z londyńską agencją Bridge Models. "Ben to przykład wysokiego, dobrze zbudowanego mężczyzny, który interesuje się zdrowiem i fitnessem i ma trudności ze znalezieniem pasujących ubrań" - mówi o nim jedna z jej właścicielek.

11/11
Jesse McNeilly
Copyright @Facebook
11/11

Jesse McNeilly do świata modelingu wkroczył za swoją narzeczoną Laurą Wells - jedną z najważniejszych australijskich modelek plus size, która współpracuje z wieloma lokalnymi i międzynarodowymi firmami. Jesse obecnie jest twarzą firmy Johnny Bigg, specjalizującej się w ubraniach dla dużych mężczyzn.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?