Fot. Instagram @honkabiedronka
z życia gwiazd

Ukochana mama Honoraty Skarbek trzykrotnie walczyła z nowotworem, dziś jest gwiazdą Instagrama

Tak wygląda życie Bożeny Skarbek

Marcjanna Maryszewska 2 września 2022 20:50
Fot. Instagram @honkabiedronka

Honorata Skarbek to idolka wielu młodych kobiet i wielka gwiazda, która w świecie muzyki zadebiutowała przed laty jako nastolatka. Ma na koncie wiele sukcesów oraz hitowych utworów, a jej inspiracją i motywacją do działania od początku była ukochana mama. Za Bożeną Skarbek wiele lat zmagań z nowotworem - dziś sama jest prawdziwą gwiazdą Instagrama!

Mama Honoraty Skarbek chorowała na nowotwór

Honorata Skarbek od zawsze unikała nadmiernego dzielenia się swoim życiem prywatnym z mediami. Muzyka była dla niej priorytetem. Niestety los nie był dla niej zbyt łaskawy… W 2014 roku wyszło na jaw, że wokalistka w dzieciństwie chorowała na białaczkę. Rokowania nie były pozytywne a diagnoza wywróciła jej życie do góry nogami. Gwiazda postanowiła opisać swoje przeżycia na stronie Internetowej. 

„Miałam złe wyniki, a w planach był przeszczep szpiku kostnego, do którego musiałam się przygotować, cała moja rodzina stanęła na wysokości zadania. Moi rodzice pozbyli się mojego kochanego kota, z którym spędziłam 10 lat swojego życia, przebudowali mieszkanie tak, abym miała swój osobny pokój, przestałam chodzić do szkoły, zaczynając nauczanie indywidualne w domu. Do szkoły nie chodziłam przez 2 lata, żeby nie mieć styczności z przeziębieniami, chorobami, zarazkami. Mój system immunologiczny był w kiepskim stanie” - pisała w 2014 roku.

Dzięki leczeniu wyniki Honoraty Skarbek wkrótce się poprawiły, a ona mogła wrócić do szkoły i normalnego życia. Niestety nie była to jednak jedyna choroba, która dotknęła jej rodzinę… Parę lat później u jej ukochanej mamy po raz pierwszy zdiagnozowano nowotwór. Bardzo długo ukrywały ten fakt przed mediami. Po raz pierwszy przerwały milczenie w 2020 roku. „Z chorobą mojej mamy zmagamy się w rodzinie od ładnych kilku lat. Jak dobrze pamiętam, od około 6 lat. Wtedy dowiedzieliśmy się, że moja mama zachorowała na nowotwór piersi” - mówiła Honorata Skarbek w Dzień Dobry TVN. 

Czytaj także: Zaczynała w Sistars, dziś jest spełnioną solistką, żoną i mamą. Taka Natalia Przybysz jest prywatnie

Fot. Instagram @honkabiedronka

Dlaczego wcześniej nie zdecydowały się powiedzieć o tym publicznie? „Nie chciałam, by ludzie mnie oceniali, żeby oceniali mnie, moją rodzinę, moją mamę. Dla nas było ważne to, że po prostu w rodzinnym gronie dzielimy się wsparciem. Nawet nigdy nie pomyślałam, że mogłabym podzielić się tą historią”, dodała gwiazda ujawniając, że jej mama chorowała na raka aż trzykrotnie. 

Po pierwszym nowotworze mojej mamy przyszedł drugi nowotwór. No i niestety kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się o nowotworze trzecim. I moja mama wyszła sama z inicjatywą, że chciałaby się z tym podzielić publicznie, akurat na Instagramie, bo jest ogromną pasjonatką mody i ten swój kanał na Instagramie prowadzi już od kilku lat i trafia do dużego grona odbiorców”.

Bożena Skarbek o chorobie: nie wolno unikać walki

Dziś Bożena Skarbek prowadzi konto na Instagramie, na którym zgromadziła całe rzesze swoich fanów. Dzieli się przede wszystkim pasją do mody, niezwykłymi strojami oraz własnymi przemyśleniami. To również tam po raz pierwszy tak szczerze opowiedziała o swojej chorobie. „Jeżeli swoją historią mogłabym dać motywację, nadzieję na lepsze jutro oraz wiarę w to że wszystko może być dobrze innym kobietom, to stwierdziłam że taka moja rola tutaj w odbiorze publicznym (...) Moja historia zaczęła się 7 lat temu (2013 rok - przyp.red.). Wtedy po raz pierwszy zachorowałam na nowotwór piersi. Wiadomo, pierwsza reakcja - szok, co się dzieje, o co chodzi (...) Leczenie miałam bardzo inwazyjne, ponieważ była nieoperowana, bo guz był tak duży. Musiałam najpierw przejść bardzo agresywną chemię. Było to osiem chemii” - ujawniła na poruszającym filmie mama piosenkarki.

Zobacz także: Była u szczytu sławy, postanowiła wycofać się z mediów. Jak dziś wygląda życie Tatiany Okupnik?

Jak przyznała mama wokalistki w „Dzień Dobry TVN”, czas, który poświęca na Instagram, jest dla niej pewną formą terapii oraz odskocznią od dramatycznej w tamtym okresie rzeczywistości. „Ile ludzi, ile kobiet, tyle charakterów, tyle reakcji na daną sytuację. Myślę, że w przypadku choroby, a nowotworu przede wszystkim, nie wolno unikać walki” - podsumowała wówczas.

W rozmowie z Plejadą Honorata Skarbek przyznała, że bardzo cieszą się z podjętej decyzji. W końcu obie uznały, że ta niezwykła historia może pomóc wielu osobom i udowodnić im, że w każdym drzemie ogromna siła i wola pokonania tej podstępnej choroby.

„To był ważny moment dla mojej mamy. Zauważyła, że dociera do sporej grupy odbiorców na swoim Instagramie. Chociaż wcześniej nie dzieliła się informacjami na temat swojej choroby to tak czy inaczej, pokazywała cały czas swoją kobiecą siłę, pozytywne podejście do życia i determinację. Była inspiracją dla wielu kobiet jeszcze zanim się dowiedziały, co przeszła w życiu”, mówiła dumna wokalistka.

Honorata Skarbek o relacjach z mamą: czasami nie mogłam z nią być

Niedawno Honorata Skarbek ponownie poruszyła temat swojej mamy. Bożena Skarbek pokonała aż trzy nowotwory. „Moja mama jakieś dwa lata temu zdecydowała, że chce o tym powiedzieć publicznie i nieść za sobą motywację, siłę dla kobiet, które utraciły ją, dowiadując się o chorobie. Kiedy moja mama zdecydowała się powiedzieć o tym publicznie, to wiedziałam, że ja też mam prawo mówienia o tym głośno” - mówiła gwiazda w rozmowie z Plejadą w lipcu 2022 roku.

Gwiazda jednak nie ukrywa, że ostatnie lata były dla niej niezwykle ciężkie. Zmagania z chorobą zbliżyły je do siebie, jednak ze względu na zobowiązania zawodowe wokalistki nie mogła być przy mamie tak często, jak by tego chciała… „Całym sercem, myślami i emocjami byłam z moją mamą, która przeżywała te ciężkie chwile, ale czasami nie mogłam z nią być”, żaliła się. 

Dziś Bożena Skarbek poddaje się regularnym badaniom aby mieć pewność, że z jej zdrowiem wszystko jest w porządku. Obie trzymają rękę na pulsie. „Na pewno zacieśniło to relacje z moją mamą, z którą teraz jest wszystko ok, jeśli chodzi o aspekty zdrowotne. Mam nadzieję, że tak zostanie na 100 najbliższych lat i jeden dzień dłużej”, wyznała wokalistka Plejadzie. Życzymy obu paniom dużo zdrowia i sił na przyszłość!  

Źródło: Plejada.pl, Wprost.pl, dziendobry.tvn

Sprawdź również: Walka z hejtem, troska o synka... Maciej Stuhr i Katarzyna Błażejewska-Stuhr stawiają czoła wielu trudnościom

Fot. Instagram @honkabiedronka

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.