Paulina Przybysz i Wojciech Zagórski w Dzień Dobry TVN, 23.10.2014
Fot. BLAWICKI PIOTR/EAST NEWS
Z życia gwiazd

Zaczynała w Sistars, dziś jest spełnioną solistką, żoną i mamą. Taka Natalia Przybysz jest prywatnie

Kim jest jej ukochany? Artystka obchodzi dzisiaj 39. urodziny!

Marta Nawacka 1 września 2022 15:04
Paulina Przybysz i Wojciech Zagórski w Dzień Dobry TVN, 23.10.2014
Fot. BLAWICKI PIOTR/EAST NEWS

Na polskiej scenie muzycznej jest obecna już od wielu lat. Większość fanów kojarzy Natalię Przybysz z zespołu Sistars, w którym śpiewała wraz z siostrą Pauliną. Dziś ma 39 lat, robi karierę solową, wzięła udział w programie „Przez Atlantyk”, spełnia się jako żona i mama oraz... cały czas odkrywa swoją kobiecość. Wielką inspiracją dla wokalistki jest legendarna już Kora, której niezaśpiewane dotąd teksty postanowiła nagrać na swojej płycie „Zaczynam się od miłości”. Co wiemy o życiu prywatnym Natalii Przybysz?

Natalia Przybysz: kariera, początki w Sistars i inspiracja Korą

Natalia Przybysz ukończyła państwową szkołę muzyczną w klasie wiolonczeli. Karierę zaczęła kiedy miała zaledwie 17 lat, założywszy wraz z siostrą zespół Sistars. W nim śpiewała przez prawie 12 lat z przerwami. Panie, które umiejętnie łączyły w swojej twórczości gatunki takie jak: hip-hop, R&B, pop, funky czy blue eyed soul dwukrotnie zostały nagrodzone Europejską Nagrodą Muzyczną MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy. Siostry są córkami Jacka i Anny Przybysz,  ich mama także jest artystką.

W 2006 roku zdecydowała się rozpocząć karierę solową. Na swoim koncie ma wiele nagranych płyt, a wraz z mamą i siostrą zaśpiewała również na płycie Dariusza Malejonka „Panny wyklęte". „W czasach Sistars część naszych tekstów było po angielsku. Pamiętam, że byłam wtedy na maturze w Iowa w Stanach Zjednoczonych, miałam zajęcia z kreatywnego pisania i jak dostałam piątkę, to wiedziałam, że to jest dobre. Wtedy stwierdzałam, że to może być piosenka, a dziś wstydziłabym się tego śpiewać, bo wydaję mi się to bardzo dziecięce”, wyznała w wywiadzie dla ofeminin.pl z Kają Gołuchowską. Z czasem Natalia Przybysz zdecydowała się pisać piosenki po polsku, choć przyznaje, że początkowo były one niezbyt spójne.

„Później wyszła płyta "Prąd", a ja zaczęłam chodzić na terapię. Wszystko się zmieniło, znalazłam w sobie miejsce, z którego to wszystko idzie. Niektóre te teksty, w przeciwieństwie do wcześniejszych, są dla mnie nadal ważne i mam z nimi jakąś łączność. Czuję, że te piosenki są mi nadal potrzebne. Pod wpływem życia, doświadczeń, książek, filmów coraz trafniej udaje mi się wyrazić, to co chcę i czuję. Dialog ze mną i ze słuchaczami się pogłębia. Mam wrażenie, że wciąż śpiewam tę samą piosenkę; jest to zdanie Kory; a ja dodam do tego, że coraz mniej fałszuję”, zdradziła w tej samej rozmowie wokalistka. W hołdzie dla zmarłej artystki Natalia Przybysz nagrała płytę „Zaczynam się od miłości”, na której możemy usłyszeć niezaśpiewane dotąd teksty Kory.

Czytaj też: Maciej Orłoś i Paulina Koziejowska po raz pierwszy opowiedzieli o swojej miłości! Poznali się przypadkiem

Paulina Przybysz, Smooth Festiwal Bydgoszcz 2010, 22.05.2010
Fot. MAREK HANYZEWSKI/REPORTER

Paulina Przybysz, Smooth Festiwal Bydgoszcz 2010, 22.05.2010

Życie prywatne Natalii Przybysz: mąż, dzieci, obecność na Instagramie

O życiu prywatnym Natalii Przybysz nie wiadomo zbyt wiele. Wokalistka jest szczęśliwą żoną Wojciecha Zagórskiego, którego brat jest także muzykiem i członkiem jej zespołu.

Wraz z mężem doczekała się dwójki dzieci: córki Anieli, która urodziła się w 2010 roku oraz urodzonego dwa lata później syna Jeremiego. Jakiś czas temu artystka musiała zmierzyć się z wielką falą krytyki i hejtu, kiedy publicznie przyznała, że kiedyś zdecydowała się na aborcję za granicą. 39-latka argumentowała swoją decyzję niechęcią do zmiany ówczesnego mieszkania na większe. Wtedy także zwierzyła się, że przeżyciami związanymi z przerwaniem ciąży podzieliła się w wydanej przez siebie piosence „Przez sen”.

Artystka przyznawała w wywiadach, że ma dobry kontakt z rodziną ukochanego. Pod wpływem jego babci, zmieniła nawet swoją twórczość. „Podjęłam ważną decyzję, że będę pisać po polsku. Było to pod wpływem słów babci mojego męża — Haliny, która nakrzyczała na mnie, za co jestem jej dziś bardzo wdzięczna. "Co z ciebie za buddystka, jeżeli nie piszesz dla ludzi po polsku tu i teraz?", zagrzmiała, co bardzo do mnie przemówiło”, opowiadała w Ofeminin.

Natalia Przybysz z mężem i dziećmi, 2014

Natalia Przybysz z mężem i dziećmi, 2014
Fot. VIPHOTO/East News

Natalia Przybysz z dziećmi, 2020

Natalia Przybysz z dziećmi, 2020
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

A jak Natalia Przybysz dba o swoją kreatywną energię? „Mam swój fragment pokoju i pianino w kuchni. Esperanza Spalding, basistka, na Instagramie ma czasami takie śmieszne relacje, gdzie robi obłędne oczy i mówi "I'm in the libretto writing mood right now" i zaczyna pisać. Miewam coś takiego. Nie organizuję sobie pracy twórczej, tylko jakoś mnie to dopada. Ja po prostu dbam o siebie. Staram się ładnie jeść, spać, ćwiczyć jogę i spędzać czas ze swoimi ulubionymi ludźmi i zwierzętami”, wyznaje w rozmowie z Kają Gołuchowską. Oficjalne konto artystki na Instagramie znajdziemy pod nazwą @natalia_przybysz_official.

Dzisiaj wokalistka obchodzi 39. urodziny. Z tej okazji życzymy jej dużo spełnienia i mnóstwo radości zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.  

Zobacz także: Wojciech Jagielski był gwiazdą telewizji, później usunął się w cień. Co dzisiaj robi?

Paulina Przybysz, TOP OF THE TOP Sopot Festival 2022, 18.08.2022
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Paulina Przybysz, TOP OF THE TOP Sopot Festival 2022, 18.08.2022

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…