Małgorzata Socha, Viva! 08/2011
Fot. Rickard Sund
Z ŻYCIA GWIAZD

Małgorzata Socha: jakie relacje łączą ją z bratem? "Byliśmy trochę jak bliźnięta"

Piotr od zawsze był dla aktorki bardzo ważny

Konrad Szczęsny 20 listopada 2022 13:12
Małgorzata Socha, Viva! 08/2011
Fot. Rickard Sund

Uwielbiana aktorka, kochająca żona i matka. Małgorzata Socha podkreśla, że mimo wielu sukcesów, to rodzina jest dla niej największą wartością. Gwiazda w trosce o prywatność swoich bliskich stara się trzymać prywatne sprawy z dala od medialnego szumu. Wyjątek zrobiła latem w ubiegłym roku, kiedy to z okazji Dnia Ojca po raz pierwszy opublikowała na swoim instagramowym profilu zdjęcie brata. W kadrze obok Piotra był również mąż i zmarły trzy lata temu tata aktorki. Kolejną okazją do wspólnego zdjęcia był ślub bratanicy aktorki, na którym w sierpniu tego roku pojawiła się wraz z bratem. Jaka relacja łączy rodzeństwo? 

Brat Małgorzaty Sochy. Kim jest Piotr? 

Małgorzata Socha nie chcąc stawiać swoich bliskich w centrum medialnych wydarzeń, na ogół strzeże ich życia prywatnego. O członkach swojej rodziny mówi w prasie bardzo okazjonalnie. Niewielu fanów aktorki wiedziało o tym, że ma ona brata, z którą łączą ją bardzo bliskie relacje. W czerwcu tego roku gwiazda „Przyjaciółek” zamieściła w sieci rodzinny kadr. Widzimy na nim jej męża, jej zmarłego w 2018 roku tatę i... jej brata Piotra. 

„Trzech najlepszych ojców jakich znam na jednym zdjęciu: mój tata, mój mąż i mój brat🥰 Wszystkiego najlepszego w dniu Waszego Święta Panowie ❤️ Kochany Tatku, byłbyś dumny z chłopaków, że pięknie kontynuują to czego ich nauczyłeś 🖤”, podpisała niezwykły kadr.

Kolejną okazją do opublikowania rodzinnego zdjęcia z bratem, był ślub jego córki. Małgorzata Socha udokumentowała ceremonię zaślubin swojej bratanicy. W opisie pod zdjęciami poświęciła swoim bliskim kilka wyjątkowych słów. 

"W ten weekend w naszej rodzinie wielkie święto - moja bratanica Dominika wyszła za fantastycznego mężczyznę - Filipa. Żyliśmy tym wydarzeniem przez ostatnie dwa lata. Nie dlatego, że tyle trwały przygotowania, ale dlatego, że dwa razy była przekładana data. Tak to jest - miłość w czasie pandemii. Do 3 razy sztuka, za 3 razem powiedziała sakramentalne tak! Dla nich to były aż dwa lata, ale co to jest w perspektywie spędzenia razem całego życia! Dlatego życzę im, żeby to ich wspólne życie było ekscytujące, a jeśli czasem będzie wiało nudą, to warto się zatrzymać i cieszyć się sobą. I takich chwil też im życzę z całego serca. Miłość oczywiście jest najważniejsza, ale prawda jest taka, że małżeństwo to sztuka kompromisów. Kocham Was całym sercem i jestem z Was dumna! Jeszcze raz gratuluję! Cieszę się, że mogliśmy być z Wami w tym cudownym dniu. Wszystkiego najlepszego dla państwa Brennek" - czytamy.

Zobacz też: Małgorzata Socha o mamie: „Jest krytyczna wobec mnie. [...] Kocham ją właśnie za to, że mówi mi wiele rzeczy szczerze"

Jakie relacje łączą Małgorzatę Sochę i jej starszego brata? 

Na pierwszym zdjęciu z dnia zaślubin widzimy aktorkę w towarzystwie bratanicy Dominiki i brata Piotra. Kim jest brat Małgorzaty Sochy? Piotr jest od niej starszy o dziewięć lat. Oboje od zawsze mocno się wspierali. Szczególny wtedy, gdy u ich taty Jerzego zdiagnozowano Alzheimera. Od dziecka zresztą łączy ich wyjątkowa, silna więź.

„Mój tata był pilotem wojskowym, cenił dyscyplinę, porządek i uważał, że w domu należy przestrzegać różnych zasad, na przykład, że dzieci i ryby głosu nie mają. Właściwie to bratu zawdzięczam to, że moje dzieciństwo wspominam bardzo dobrze. Jest starszy o dziewięć lat. Byłam z nim mocno związana, on mnie doskonale rozumiał, bo patrząc na moje rozterki, często widział siebie. Bawił się ze mną, krył mnie, kiedy była taka potrzeba. To on razem ze swoją dziewczyną zabierał mnie do kina”, zwierzała się aktorka w magazynie „Pani”.

„Rodzice zawsze tworzyli w stosunku do nas wspólny front, więc my dla przeciwwagi też trzymaliśmy się razem. Gdy się wyprowadził z rodzinnego domu, to był dla mnie wielki dramat. Bardzo to przeżyłam, byliśmy trochę jak bliźnięta”, opowiadała o bracie aktorka. 

Ich relacja pozostała równie niezwykła i ciepła do dziś...  

Czytaj także: Małgorzata Socha o dorastaniu córek i ich problemach: „Bała się, że będzie inna, niż wszyscy”

Małgorzata Socha wraz z mamą, mężem i dziećmi w tegorocznej, świątecznej reklamie Apartu

Małgorzata Socha w sesji dla magazynu VIVA! 21/2022

Małgorzata Socha, VIVA! 21/2022
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.