Małgorzata Rozenek-Majdan z dziećmi, Radosław Majdan, VIVA! 10/2021; Majdanowie, VIVA! 10/2021
Fot. Stanisław K. Rozenek
O TYM SIĘ MÓWI

Małgorzata Rozenek-Majdan spotkała się z Donaldem Tuskiem 

„To kolejny krok do osiągnięcia tego, o co wspólnie walczymy”

Olga Figaszewska 21 sierpnia 2022 11:11
Małgorzata Rozenek-Majdan z dziećmi, Radosław Majdan, VIVA! 10/2021; Majdanowie, VIVA! 10/2021
Fot. Stanisław K. Rozenek

Małgorzata Rozenek-Majdan zamieściła na Instagramie zdjęcie z Donaldem Tuskiem. Prezenterka zdradziła, że rozmawiała z politykiem o przywróceniu refundacji leczenia niepłodności metodą in vitro. Gwiazda od lat zabiera głos w tej sprawie. Dzięki tej metodzie sama została mamą, a teraz wspiera rodziny, które znalazły się w podobnej sytuacji i mierzą się niepłodnością. 

Małgorzata Rozenek-Majdan o in vitro

Małgorzata Rozenek-Majdan nie przechodzi obojętnie obok spraw społeczno-politycznych. Mocno angażuje się w pomoc parom, które znalazły się w trudnej sytuacji i walczą z niepłodnością. W spełnieniu marzenia tą nadzieją jest dla metoda in vitro, ale to leczenie jest w Polsce nierefundowane. „Mówię do państwa jako osoba, która bardzo dobrze zna emocje, frustrację i lęk biorący się z tego, czy będę mogła mieć dzieci, czy nie. Jednocześnie mówię jako szczęśliwa mama trójki synów poczętych dzięki metodzie in vitro. Jako że moi synowie mają 16, 12 i 2 lata, sama śledzę drogę leczenia niepłodności w Polsce od kilkunastu lat", wyznała kilka miesięcy temu podczas konferencji  Wsparcie dla płodności, to wsparcie dla Polski w Parlamencie Europejskim.

Nie mogła też przejść obojętnie obok fragmentów podręcznika do nowego przedmiotu – Historia i teraźniejszość. Jeden z nich zinterpretowano jako nawiązanie do dzieci poczętych dzięki metodzie in vitro.

„Co się między innymi dzieje, wg autora? Przede wszystkim to, że lansowany obecnie, inkluzywny model rodziny zakłada przywodzenie na świat dzieci w oderwaniu od naturalnego związku kobiety i mężczyzny, najchętniej w laboratorium, a sferę płodności traktuje się obecnie jako obszar produkcji ludzi, czy jak mówi autor wprost „hodowli”. W tekście podręcznika autor stawia także pytania zasadnicze: „Kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju "produkcję"?", pisała Małgorzata Rozenek-Majdan. Prezenterka nie potrafiła ukryć emocji.

Zobacz też: Małgorzata Rozenek-Majdan skrytykowała podręcznik do nowego szkolnego przedmiotu

Małgorzata Rozenek-Majdan z dziećmi, Radosław Majdan, VIVA! 10/2021; Majdanowie, VIVA! 10/2021
Fot. Stanisław K. Rozenek

Małgorzata Rozenek-Majdan z  synkiem Heniem, Viva! 2021

Małgorzata Rozenek-Majdan z dziećmi, Radosław Majdan, VIVA! 10/2021; Majdanowie, VIVA! 10/2021
Fot. Stanisław K. Rozenek

Małgorzata Rozenek-Majdan spotkała się z Donaldem Tuskiem. O czym rozmawiali?

Gwiazda od lat stara się nagłaśniać temat in vitro. Założycielka Fundacji MRM niedawno spotkała się z Donaldem Tuskiem. Zdradziła, że jej rozmowa z politykiem dotyczyła działań na rzecz przywrócenia refundacji metody. „Jako matka i jako Prezeska @mrm_fundacja działam i szukam sposobów, by pary korzystające z in vitro, ich rodziny, przyjaciele i dzieci dostały wsparcie, należny szacunek i środki, które pozwolą na leczenie i spełnienie marzeń o rodzicielstwie", wyznała.

Małgorzata Rozenek-Majdan podziękowała Donaldowi Tuskowi za możliwość omówienia kolejnych działań i projektów, które są pomocne w przywróceniu niezbędnego wsparcia. „Jestem wdzięczna za zrozumienie, a przede wszystkim merytoryczny dialog, bo to kolejny krok do osiągnięcia tego, o co wspólnie walczymy: przywrócenie refundacji leczenia niepłodności metodą In Vitro”, dodała.

Swój wpis zakończyła słowami: „In Vitro jest zabiegiem medycznym. In Vitro jest skuteczne. In Vitro jest potrzebne. IN VITRO - TO SIĘ WAM PO PROSTU NALEŻY”. 

Pod postem nie zabrakło wielu ciepłych słów i wyrazów uznania dla działalności Małgorzaty Rozenek-Majdan. 

„To jest największe wsparcie jakie można dać rodzicom którzy tak bardzo marzą o dziecku a nie mogą mieć go naturalnie”, „Dziękuję, ze edukujesz i mówisz głośno o in vitro! Nie można zabrać nadziei ludziom, którzy pragną być rodzicami”, „Dziękuję, że uparcie propagujesz in vitro. 👏 racja. Nam się należą leki i zabieg na koszt NFZ”, „Piękna inicjatywa. Mam nadzieję, że kiedyś wróci refundacja in vitro, żeby każda para, która nie może mieć dzieci miała szansę”, „Piękne, że pani stara się wykorzystać swoje możliwości i doświadczenie, aby pomóc Polakom” czytamy w komentarzach.  

Czytaj też: Radosław Majdan i Małgorzata Rozenek nie ochrzczą syna. Dadzą mu pewien wybór...

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.