Lisa Marie Presley - złamane życie córki Elvisa Presley'a
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Córeczki Lisy Marie Presley nie chcą wrócić do rodzinnego domu. Są straumatyzowane po śmierci mamy

Gdzie i kiedy odbędzie się ostatnie pożegnanie córki Elvisa Presleya?

Olga Figaszewska 19 stycznia 2023 11:53
Lisa Marie Presley - złamane życie córki Elvisa Presley'a
Fot. Getty Images

Dwa dni wcześniej córka Elvisa Presleya bawiła się na 80. gali Złotych Globów. Dla wszystkich Informacja o śmierci Lisy Marie Presley była szokiem.  Wokalistka i aktorka odeszła 12 stycznia w wieku 54 lat po zatrzymaniu akcji serca. Kiedy odbędą się uroczystości pożegnalne gwiazdy? Lisa Marie Presley spocznie obok ukochanego syna… Artystka osierociła trójkę pociech. Najmłodsze córki gwiazdy są pełne obaw i nie chcą wracać do rodzinnej posiadłości, z której mama została przetransportowana do szpitala.

Lisa Marie Presley – gdzie spocznie córka Elvisa Presleya? Szczegóły pogrzebu

Lisa Marie Presley zostanie pochowana w posiadłości Elvisa Presleya w Memphis. Jak przekazano, wybór miejsca pochówku był formalnością. To właśnie tutaj, na przydomowym cmentarzu w Meditation Gardens w Graceland znajdują się groby rodziny Presleyów. Obok nich spocznie córka króla rock’n’rolla. Informację potwierdziła firma Elvis Presley Enterprises, która pełni rolę zarządcy majątku. Miejsce spoczynku Lisy Marie Presley znajduje się obok ukochanego dziecka, Benjamina Keougha. Jedyny  syn artystki popełnił samobójstwo w 2020. Lisa Marie Presley do końca nie potrafiła sobie poradzić z jego stratą.

Na kilka dni przed śmiercią córka Elvisa Presleya pojawiła się w Graceland, by uczcić 88. rocznicę urodzin ojca. Do rodzinnej posiadłość przyjeżdżała regularnie. Spędzała w niej święta Bożego Narodzenia. W rozmowie z mediami sama podkreślała: „Wszystkie groby są ustawione w szeregu i jest tam też miejsce, które czeka na mnie, tuż obok babci”. „Jestem pewna, że tam skończę. A może zmniejszę sobie głowę i umieszczę ją w szklanej kasetce w salonie. W ten sposób ściągnę więcej turystów do Graceland”, dodawała.

Uroczystości pożegnalne Lisy Marie Presley rozpoczną się o godzinie 9.00 w niedzielę 22 stycznia przed posiadłością w Memphis.

Czytaj też: Ewa Minge o Lisie Marie Presley: „od dziecka niosła brzemię. Mężczyźni traktowali ją jak trofeum”

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez TMZ (@tmz_tv)

Lisa Marie Presley
Fot. Adrian Sainz/Associated Press/East News

Bukiety kwiatów i balony ozdabiają kamienną ścianę w Graceland w Memphis, 13 stycznia 2023 r.

Córki Lisy Marie Presley nie chcą wchodzić do rodzinnego domu

Rodzina Lisy Marie Presley otrzymuje wiele słów wsparcia. To trudny czas dla córek gwiazdy. 33-letnia Riley i 14-letnie bliźniaczki Harper oraz Finley nie mogą pozbierać się po śmierci mamy. Dziewczynki boją się wchodzić do domu Calabasas w Kaliforni, z którego ich mama została przetransportowana do szpitala. Lisa Marie Presley przeszła zawał. Odeszła w wyniku zatrzymania akcji serca.

Rodzina gwiazdy podpisała deklarację DNAR i poinformowali lekarzy, by nie kontynuować reanimacji w przypadku następnego zatrzymania akcji serca. Finley i Harper spędzają teraz czas u babci, Priscilli Presley. Jak podał TMZ, ojciec bliźniaczek regularnie sprawdza,  czy ich potrzeby są spełniane. Czy Michael Lockwood otrzyma pełnię praw rodzicielskich? Aktorka toczyła z byłym mężem batalię sądową o opiekę nad niepełnoletnimi pociechami. Przy okazji procesu okazało się, że wokalistka ma niebotyczne długi. Po jej śmierci spłata przypadnie dzieciom Lisy Marie Presley.

Tymczasem media donoszą, że o opiekę nad Finley i Harper ma wystąpić również Danny Keough, który pomagał Lisie w wychowaniu dziewczynek.    

Sprawdź też: Przeprowadził ostatni wywiad z Lisą Marią Presley. „Ledwo trzymała się na nogach”

Riley Keough, Lisa Marie Presley, Finley Aaron Love Lockwood, Harper Vivienne Ann Lockwood, 2017
Fot. Backgrid/East News

Riley Keough, Lisa Marie Presley, Finley Aaron Love Lockwood, Harper Vivienne Ann Lockwood, 2017

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.