Benjamin Keough, wnuk Presleya, Lisa Marie Presley
Fot. Instagram @lisampresley
Wspomnienie

Lisa Marie Presley do końca nie mogła pogodzić się ze stratą jedynego syna

„Jesteśmy związani na wieczność”, pisała artystka

Marcjanna Maryszewska 16 stycznia 2023 13:11
Benjamin Keough, wnuk Presleya, Lisa Marie Presley
Fot. Instagram @lisampresley

Lisa Marie Presley doczekała się czwórki dzieci. Jedynego syn straciła w 2020 roku. To był dla niej porażający cios, z którym nie pogodziła się do końca swoich dni. Ukochany Benjamin Keough odebrał sobie życie, mając zaledwie 27 lat. W 2022 roku córka Elvisa Presley’a zamieściła wzruszający wpis upamiętniający syna. To był jej ostatni post, który zamieściła przed własną śmiercią... 

Lisa Marie Presley nie mogła pogodzić się ze śmiercią dziecka. Benjamin Keough zmarł w 2020 roku

12 lipca 2020 roku młody mężczyzna, syn Lisy Marie Presley, postanowił odebrać sobie życie… Ciało Benjamina Keougha z raną postrzałową znaleziono 12 lipca 2020 roku w swoim domu w Calabasas w Kalifornii. Do dziś nieznane są motywy oraz powód, dla których 27-latek postanowił zakończyć swój żywot. Pojawiają się jednak na ten temat różne teorie. 

Przed śmiercią Keough był uzależniony od alkoholu i narkotyków, przebywał na odwyku. Związek z samobójstwem mogły mieć również nauki scjentologów. Mężczyznę pochowano trzy miesiące później na terenie rodzinnej posiadłości, Graceland. Spoczywa też obok legendarnego dziadka Elvisa oraz innych członków rodziny. Jednak Benjamin starał się za życia zatajać powiązania ze sławnymi przodkami i samodzielnie podążał własną ścieżką. Natomiast, podobnie jak oni, zajął się muzyką. W 2009 roku  syn Lisy Marie Presley i  Danny’ego Keougha podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią Universal. 

„Jego matka jest kompletnie zdruzgotana, ale stara się być silna dla swoich 11-letnich bliźniąt i starszej córki Riley”, przekazał wtedy Roger Widynowski, rzecznik córki Presleya. Gdy opinia publiczna dowiedziała się o samobójstwie Benjamina, który był dość podobny do ojca, szybko zaczęto mówić o klątwie Presleyów. Wielu zastanawiało się, dlaczego i ojciec, i syn przegrali z własnymi demonami. Padały też pytania, czy to już koniec smutnych i przedwczesnych wydarzeń w tej rodzinie...

Czytaj także: Lisa Marie Presley doczekała się czwórki dzieci. Ze stratą ukochanego syna nie mogła pogodzić się do śmierci

Lisa Marie Presley, Los Angeles, Kalifornia, 21.06.2022 rok

Lisa Marie Presley, Los Angeles, Kalifornia, 21.06.2022 rok
Fot. Rex Features/East News

Lisa Marie Presley, Benjamin Keough, 2020
Fot. AdMedia/MediaPunch/Associated Press/East NewsAdMedia/MediaPunch/Associated Press/East News

Lisa Marie Presley kompletnie się załamała. Wsparcie bliskich nie potrafiło uśmierzyć jej bólu i zaznaczała, że towarzyszy jej przerażająca samotność.  „Żałoba nie jest czymś, co mija po roku czy latach. Żałoba to coś, co nosimy w sobie do końca życia, niezależnie od tego, co twierdzą przedstawiciele różnych kultur. Nigdy się z tym nie "godzimy", nigdy nie "idziemy dalej", kropka. [...] Znalezienie innych osób, które mają podobne doświadczenia, jest pewnym sposobem na poradzenie sobie ze stratą. Grupy wsparcia dają taką szansę. Sama takie organizuję we własnym domu. Nic, powtarzam, NIC nie jest w stanie uśmierzyć tego bólu, ale znalezienie bratniej duszy może pomóc w poradzeniu sobie z samotnością”, dodawała w poruszającym teście dla People z okazji  National Grief Awareness Day 2022.

Córka Elvisa Presleya doświadczyła w życiu wielu ciosów. Jednak strata Benjamina złamała jej matczyne serce. Nigdy nie da się pogodzić z przedwczesnym odejściem dziecka. Samobójcza śmierć położyła się cieniem na życiu całej rodziny, a przede wszystkim trzech córek Lisy Marie, o czym wokalistka sama wspominała w jednym z esejów. 

„Jeśli strata była przedwczesna, nienaturalna lub tragiczna, staniesz się w pewnym sensie pariasem. Możesz czuć się napiętnowany i być może w jakiś sposób osądzony. […] Od 9 roku życia zmagam się ze śmiercią, żalem i stratą. Ale śmierć mojego pięknego, pięknego syna? Najsłodszej i najbardziej niesamowitej istoty, jaką kiedykolwiek miałem zaszczyt poznać, która sprawiała, że ​​każdego dnia czułam się zaszczycona, będąc jego matką? […] Życie moje i moich trzech córek […] zostało całkowicie zdetonowane i zniszczone przez jego śmierć”, dodawała People z okazji  National Grief Awareness Day 2022.

Czytaj też: Narkotyki, depresja, nieudane małżeństwa... Tak wyglądało złamane życie Lisy Marie Presley

W rocznicę urodzin Lisa Marie Presley wspominała jedynego syna poruszającymi słowami. Podkreślała, że już nigdy nie będzie taka sama... „Mój piękny aniele, czciłam ziemię, po której stąpałeś, a teraz jesteś w Niebie. Moje serce i dusza poszły z Tobą. Głębia bólu jest dusząca. Nigdy nie będę taka sama. Proszę, poczekaj na mnie, Kochanie, i trzymaj mnie za rękę, dopóki jestem tu, aby nadal chronić i wychowywać Twoje małe siostry i być tu dla Riley. Wiem, że byś tego chciał. Wszystkiego najlepszego mój słodki Chłopcze. Byłeś zbyt dobry dla tego świata. 😞💔”, pisała. 

Lisa Marie Presley upamiętniła zmarłego syna

12 lipca 2022 roku minęły dwa lata od śmierci Benjamina Keougha. W tym wyjątkowym dniu Lisa Marie Presley uczciła pamięć zmarłego mężczyzny. Na Instagramie piosenkarki pojawił się poruszający wpis wraz ze zdjęciem tatuaży. Okazuje się, że razem z synem zrobiła sobie  przed laty identyczne wzory na skórze z wyjątkową symboliką. 

Kilka lat temu, w Dzień Matki, zrobiliśmy z synem identyczne tatuaże. To celtycki węzeł wieczności. Starannie wybraliśmy wzór, który będzie symbolizował naszą więź i wieczną miłość. Jesteśmy związani na wieczność”, napisała wtedy poruszona.

O rocznicy śmierci przyrodniego brata napisała również Riley, jedna z córek Lisy. „Nie ma godziny, w której bym o tobie nie myślała i nie tęskniła. To już dwa lata, odkąd odszedłeś, a nadal nie mogę uwierzyć, że cię nie ma. Tak bardzo cię kocham, mój Ben Ben”, mogliśmy przeczytać pod wspólnym zdjęciem rodzeństwa. 

Śmierć Lisy Marie Presley 

Lisa Marie Presley zmarła 12 stycznia 2023 roku. Miała 54 lata. Na kilka dni przed śmiercią pojawiła się na gali Złotych Globów, gdzie jednym z laureatów był Austin Butler, aktor, wcielający się w postać Elvisa Presleya. Tam udzieliła ostatniego wywiadu. Dziennikarz, który miał okazję rozmawiać z gwiazdą wspominał, że nie była w stanie w stu procentach samodzielnie się poruszać.  „Ledwo trzymała się na nogach. Mówiła bardzo powoli. Kiedy wywiad się skończył, odwróciłem się do mojego producenta, który stał obok, i powiedziałem: „Coś tu nie gra”, ujawnił Billy Bush w rozmowie z „Fox LA”.

Dwa dni później córka muzyka została znaleziona nieprzytomna w swoim domu. Udzielono jej natychmiastowej pomocy. Wokalistka trafiła do szpitala, jednak nie udało jej się uratować. Przyczyna śmierci Lisy Marie Presley było zatrzymanie akcji serca. Artystka miała przejść kolejny zawał w szpitalu.  

Sprawdź również:  Lisa Marie Presley i Nicolas Cage byli małżeństwem 2 lata. „Jej oczy opowiadały smutną historię”

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.