Leonardo DiCaprio
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni trwającym kryzysem”. Leonardo DiCaprio walczy o Amazonię!

Aktor założył wyjątkową organizację charytatywną

Ksenia Krasko 26 sierpnia 2019 20:25
Leonardo DiCaprio
Fot. East News

Wierni fani aktora – i nie tylko oni – od dawna wiedzą, że Leonardo DiCaprio jest aktywnym ekologiem. Przeznacza pieniądze na ratowanie przyrody, przekazuje ważne informacje ze świata flory i fauny, a także odwiedza miejsca, które wymagają pomocy. Nie dziwi więc nas fakt, że aktor postanowił zabrać głos w sprawie płonących lasów Amazonii!

Leonardo DiCaprio ratuje Amazonię

Leonardo DiCaprio był jedną z pierwszych osób, które zwróciły uwagę na ten globalny problem. Aktor postanowił działać, dlatego stworzył organizację charytatywną Earth Alliance, a także fundusz Amazon Forest, z którego środki zostaną przeznaczone na eliminację pożarów i ich skutków, a także na wsparcie lokalnych mieszkańców. DiCaprio i jego wspólnicy przekazali pięć milionów dolarów na ochronę lasów Amazonii, i wezwali inne osoby, by do nich dołączyły.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#Regram #RG @earthalliance #EarthAlliance, launched in July by @LeonardoDiCaprio, Laurene Powell Jobs, and Brian Sheth, has formed an emergency Amazon Forest Fund with a commitment of $5 million dollars to focus critical resources for indigenous communities and other local partners working to protect the life-sustaining biodiversity of the Amazon against the surge of fires currently burning across the region. Join Us. 100 percent of your donation will go to partners who are working on the ground to protect the Amazon. Earth Alliance is committed to helping protect the natural world. We are deeply concerned about the ongoing crisis in the Amazon, which highlights the delicate balance of climate, biodiversity, and the wellbeing of indigenous peoples. To learn more or to donate, please visit ealliance.org/amazonfund (see link in bio) Photos: @chamiltonjames, @danielbeltraphoto 2017

Post udostępniony przez Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio)

„Sto procent twojej darowizny zostanie przekazane partnerom, którzy pracują w terenie, aby chronić Amazonię. Fundacja Earth Alliance jest zaangażowana w ochronę świata przyrody. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni trwającym kryzysem w Amazonii, który uwypukla delikatną równowagę pomiędzy klimatem, różnorodnością biologiczną i dobrobytem ludności tubylczej”, czytamy na Instagramie aktora. Wiele osób zauważa zresztą, że ze wszystkich gwiazd to właśnie Leonardo DiCaprio robi najwięcej dla dobra przyrody.

Pożary w Ameryce Południowej szaleją od ponad trzech tygodni. Ogień zniszczył już pół miliarda drzew, a płomienie trawią kolejne tereny Amazonii, również te, które do tej pory były bezpieczne. Niewyobrażalnie trudną sytuacją poruszone są także inne gwiazdy, w tym Cristiano Ronaldo i Madonna, która publicznie zwróciła się do prezydenta Brazylii z prośbą „o zmianę polityki i pomoc nie tylko jego państwu, ale całej planecie”. 

Amazonia, pożar
Fot. Getty Images

dom leonardo dicaprio
Fot. EAST NEWS

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.