Zombie, Viva!
Fot. Maria Eriksson
O TYM SIĘ MÓWI

Lady GaGa przeprasza rodzinę Zombie Boya za potworne kłamstwo!

Artystka rozpowszechniła nieprawdziwe informacje na temat śmierci modela

Konrad Szczęsny 6 sierpnia 2018 13:57
Zombie, Viva!
Fot. Maria Eriksson

Wokalistka wydała za pośrednictwem mediów społecznościowych oświadczenie, w którym przeprosiła rodzinę modela Ricka Genesta, posługującego się pseudoniemem Zombie Boy, za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat jego rzekomego samobójstwa. „Nie ma świadków ani dowodów wskazujących na przyczynę jego śmierci”, podkreśliła Lady GaGa.

Lady GaGa przeprasza za rozpowszechnianie informacji o samobójstwie Zombie Boya

Informacja o śmierci modela, któremu międzynarodową rozpoznawalność przyniósł udział w teledysku do utworu Born This Way Lady GaGi, obiegła media w piątek trzeciego sierpnia. Jedną z osób, które poinformowały o niej jako pierwsze, była właśnie wokalistka. Przy okazji wymieniła wśród przyczyn śmierci Zombie Boya samobójstwo, co zostało później powielone przez światowe media. Niestety, prowadzone postępowanie wskazuje na to, że były to informacje nieprawdziwe.

„Z szacunku dla rodziny Ricka, jego samego i pamięci o nim przepraszam, jeśli wypowiedziałam się zbyt wcześnie. Nie ma żadnych świadków ani dowodów wskazujących na przyczynę jego śmieci. W żaden sposób nie chciałam wyciągać krzywdzących wniosków. Moje najgłębsze kondolencje dla jego rodziny i przyjaciół", napisała poruszona artystka na Twitterze.

Przyczyny śmierci Zombie Boya

Model, który wystąpił w teledysku Lady GaGi oraz polskiej wokalistki, Honoraty Skarbek, uległ prawdopodobnie nieszczęśliwemu wypadkowi w swoim mieszkaniu w Montrealu. Miało do niego dojść, gdy wyszedł na balkon (określany mianem niebezpiecznego) zapalić papierosa, poślizgnął się (lub przechylił) i wypadł przez balustradę. 

„Trzy tygodnie temu byłem z nim na tym balkonie i paliliśmy tam papierosa. Balkon ma bardzo małą barierkę ochronną, na której brzegu Zombie Boy często siadał. Musiał stracić równowagę i spadł do tyłu z trzeciego piętra. On nie był osobą, która mogłaby popełnić samobójstwo. Nie mógłby zrobić czegoś takiego, ponieważ był bardziej rozważny od innych”.

„Poza tym warto podkreślić, że Zombie Boy nie zostawił żadnych notatek, listu pożegnalnego, planował w najbliższym czasie wiele rzeczy. Przed śmiercią był ze swoją dziewczyną, mówił jej, że idzie tylko zapalić papierosa. To właśnie ona go znalazła. Teraz jest w ogromnym szoku”, podkreślił Karim Leduc, jego menedżer.

Ponadto badania lekarskie wykazały, że w chwili śmierci Zombie Boy był całkowicie trzeźwy i w jego krwi nie wykryto żadnych substancji odurzających   

Zombie Boy, Viva!
Fot. Maria Eriksson

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.