O TYM SIĘ MÓWI

Cztery próby samobójcze. Nowy dokument o Dianie ujawni szokującą przeszłość księżnej?

„William i Harry będą wściekli”

Ksenia Krasko 4 maja 2020 16:55

Jak informują brytyjskie media, wkrótce powstanie nowy film dokumentalny o księżnej Dianie, który – według pogłosek – przybliży nam najmroczniejszą stronę życia królowej ludzkich serc. Projekt nie jest jeszcze ukończony, a rodzina królewska nie wystosowała żadnego komentarza w tej sprawie, jednak już teraz ujawniono, że synowie księżnej, William i Harry, są zaniepokojeni tym pomysłem.

Serial o księżnej Dianie na Netflix

Według dziennika The Sun, film dokumentalny ma być czteroodcinkowym serialem, zatytułowanym Being Me: Diana. Twórcy przybliżą najgorsze momenty z życia Diany – opowiedzą o jej walce o równowagę psychiczną, o zaburzeniach odżywiania, o nieszczęśliwym małżeństwie z księciem Karolem i bolesnym dzieciństwie.

Widzowie mają zobaczyć niepublikowane wcześniej nagrania z przemówień księżnej Diany, a także wywiady z osobami, które były przy niej w ostatnich latach jej życia. Serial rzuci też światło „na jej wewnętrzne rozterki” przed rozstaniem z Karolem w 1992 roku. Dokument ma pojawić się na platformie Netflix.

Dokładny scenariusz nie jest znany, ale serial ma ujawnić, że księżna Diana próbowała popełnić samobójstwo aż cztery razy. Nie dziwi więc fakt, że rodzina królewska nie jest zachwycona tym pomysłem. „Na pewno nie wezmą w tym udziału, jak i rodzina Spencerów. William i Harry będą wściekli”, przekazała osoba z bliskiego otoczenia royalsów.

Serial powstaje we współpracy z Netflixem, i właśnie ten fakt szczególnie niepokoi księcia Harry’ego i jego żonę, Meghan Markle. Jak donoszą różne źródła, byli książęta Sussex chcieli zrealizować swoje pomysły właśnie na platformie Netflix. Premiera skandalicznego serialu o księżnej Dianie może zmusić ich do odmowy współpracy i rozwiązania umów, jeśli zostały już zawarte. 

Księżna Diana z Williamem i Harrym

Harry i William jako dziecko, księżna Diana i książę William, książę Harry
Fot. Getty Images

księżna Diana
Fot. Getty Images

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.