Księżna Diana, Dodi Al-Fayed
Fot. Getty Images, East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Płomienny romans, gorąca miłość, prawdziwa przyjaźń. Czy Dodi Al-Fayed i księżna Diana byli parą?

Sprawdzamy, co tak naprawdę ich łączyło

Gabriela Czernecka 26 października 2019 07:40
Księżna Diana, Dodi Al-Fayed
Fot. Getty Images, East News

Czy księżna Diana i Dodi Al-Fayed w ogóle byli parą? Mówiono o ślubie, a nawet o ciąży… Związek księżnej Diany z Dodim Al-Fayedem od samego początku owiany był tajemnicą i budził kontrowersje. Co ciekawe, ani ona ani on nigdy wprost nie powiedzieli, co tak naprawdę ich łączy. Czy był to płomienny romans, gorąca miłość, a może prawdziwa przyjaźń?

Jak Diana poznała Dodiego Al-Fayeda?

Historia ich znajomości z zaledwie tabloidowej wzmianki niemal błyskawicznie przerodziła się w romans stulecia. Nikogo tak naprawdę nie obchodziło, kim on był i co robił. Najważniejsze, że kobieta, z którą całował się na zdjęciu była księżną Walii. Mohamed al-Fayed poznał Dianę na jednej z charytatywnych imprez w Londynie i szybko zapoznał ją ze swoim synem, Dodim. Księżna i syn miliardera szybko przypadli sobie do gustu. Al.-Fayed postanowił wykorzystać swoją szansę – zaprosił ją wraz z synami do swojego domu na południu Francji. Zgodziła się. Już w połowie lipca pojawiły się wspólne zdjęcia pary prosto z dyskoteki na jachcie. Niby niewinne fotografie, ale dawały do myślenia. W  końcu taki był ich cel – wzbudzić zazdrość w Karolu.

Życie z dala od królewskiej rodziny, skromne grono powierników i przyjaciół, a do tego ciągła nagonka ze strony paparazzi. Diana rozpaczliwie poszukiwała kogoś, na kim mogłaby się oprzeć. On niedoceniany przez ojca, zawsze chciał mu udowodnić, że jest kimś i że jeszcze będzie o nim głośno. Nikogo nie dziwi więc znajomość Diany z Dodim. Połączyła ich przyjaźń, ale i wspólne cele. On oprócz fortuny mógł zapewnić jej bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, ona jemu rozgłos na skalę światową.

Czy księżna Diana i Dodi Al-Fayed byli parą?

Wydarzenia, jakie miały miejsce od czasu ich wspólnej wyprawy na wakacje do tragicznej śmierci w tunelu, rozgrywały się z prędkością światła. Para często wdawała się w szaleńczą zabawę z prasą. Jednego dnia to Diana wszczynała grę, obiecując mediom, że lada dzień podzieli się z nimi wyjątkowymi opowieściami, a drugiego wściekła na paparazzi polewała ich wodą. Niestety, ta gra nie skończyła się dla nich dobrze. Diana i Dodi zginęli w wypadku samochodowym w Paryżu.. uciekając przed paparazzi. Choć od ich tragicznej śmierci mija ponad 20 lat, to na jaw wciąż wychodzą kolejne informacje dotyczące ich relacji.

Podobno kilka dni przed tragiczną śmiercią w Paryżu księżna Diana zapytała zaprzyjaźnionego księdza Franka Gelliego, czy mogłaby wziąć ślub z Dodim Al-Fayedem, który był muzułmaninem. Kapłan nie miał wątpliwości, że para planowała pobrać się i doszłoby do tego, gdyby nie zginęli w wypadku w stolicy Francji. „Jestem pewny, że gdyby Diana i Dodi przeżyli, wzięliby ślub”, mówił.

Księżna Diana chciała wziąć ślub z Dodim, a  w chwili śmierci była w ciąży?

Francuski dziennikarz śledczy Chris Laffaille związany z Paris Match przekonywał, że w chwili śmierci księżna Diana była w dziewiątym lub dziesiątym tygodniu ciąży, jednak... ojcem wcale nie był Dodi Al-Fayed! Były koroner rodziny królewskiej ostro zaprzeczył tym doniesieniom. Choć od śmierci Diany minęło ponad dwadzieścia lat, wciąż na jaw wychodzą kolejne teorie dotyczące jej życia. Pojawiają się nowe źródła - domniemane przyjaciółki, fryzjerki, kelnerzy, a nawet lokaje, którzy zarzekają się, że byli z księżną bardzo blisko. Tego jak było, prawdopodobnie nie dowiemy się już nigdy…  

Diana i Dodi Al-Fayed
Fot. East News

Wypadek księżnej Diany
Fot. ABACA/EAST NEWS

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.