Księżna Diana, Dodi Al-Fayed
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images Aaron Rapoport/Corbis/Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Płomienny romans, gorąca miłość, prawdziwa przyjaźń. Czy Dodi Al-Fayed i księżna Diana byli parą?

Sprawdzamy, co tak naprawdę ich łączyło

Gabriela Czernecka 21 listopada 2022 17:51
Księżna Diana, Dodi Al-Fayed
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images Aaron Rapoport/Corbis/Getty Images

Relacja księżnej Diany i Dodiego Al-Fayeda do dziś wzbudza kontrowersje. Czy w ogóle byli parą? Chodziły słuchy o ślubie, a nawet pojawiały się pogłoski o ciąży. Związek królowej ludzkich serc z synem milionera od początku owiany był tajemnicą. Co ciekawe, ani księżna Walii, ani jej domniemany kochanek nigdy nie powiedzieli wprost, co tak naprawdę ich łączy. Czy był to płomienny romans, czy może tylko przyjaźń?

Jak Diana poznała Dodiego Al-Fayeda?

Historia ich znajomości z zaledwie tabloidowej wzmianki niemal błyskawicznie przerodziła się w romans stulecia. Nikogo tak naprawdę nie obchodziło, kim on był i co robił. Najważniejsze, że kobieta, z którą całował się na zdjęciu była księżną Walii. Mohamed al-Fayed poznał Dianę na jednej z charytatywnych imprez w Londynie i szybko zapoznał ją ze swoim synem, Dodim. Księżna i syn miliardera szybko przypadli sobie do gustu. Al-Fayed postanowił wykorzystać swoją szansę – zaprosił ją wraz z synami do swojego domu na południu Francji. Zgodziła się. Już w połowie lipca pojawiły się wspólne zdjęcia pary prosto z dyskoteki na jachcie. Wciąż pojawia się jednak pytanie - czy Diana i Dodi w ogóle byli parą? Media szybko okrzyknęły, że łączy ich coś więcej niż zwykła przyjaźń, ale nigdy nie zostały opublikowane jakiekolwiek zdjęcia, na których zakochani okazywaliby sobie czułość. Nawet na zamazanym zdjęciu przedstawiającym rzekomy pocałunek Diany z Dodim jego twarz jest zasłonięta. Tak naprawdę nikt nie ma pewności, że tych dwoje faktycznie się całuje. Były to niby niewinne fotografie, ale dawały do myślenia. W  końcu taki był ich cel – wzbudzić zazdrość, pytanie tylko w kim. W Karolu? W poprzednim partnerze Hasnacie Khanie? Co tak naprawdę ich łączyło?

Życie z dala od królewskiej rodziny, skromne grono powierników i przyjaciół, a do tego ciągła nagonka ze strony paparazzi. Diana rozpaczliwie poszukiwała kogoś, na kim mogłaby się oprzeć. On niedoceniany przez ojca, zawsze chciał mu udowodnić, że jest kimś i że jeszcze będzie o nim głośno. Nikogo nie dziwi więc znajomość Diany z Dodim Al-Fayedem. Połączyła ich przyjaźń, ale i wspólne cele. On oprócz fortuny mógł zapewnić jej bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, ona jemu rozgłos na skalę światową.

Czytaj też: Wielka Brytania. Romans księżnej Diany i Hasnata Khana. W „The Crown” pominięto najważniejsze szczegóły

Mohamed Al-Fayed i księżna Diana, luty 1996 roku
Fot. Jayne Fincher/Getty Images

Księżna Diana i ojciec Dodiego, Mohamed Al-Fayed, luty 1996 roku

Czy księżna Diana i Dodi Al-Fayed byli parą?

Wydarzenia, jakie miały miejsce od czasu ich wspólnej wyprawy na wakacje do tragicznej śmierci w tunelu, rozgrywały się z prędkością światła. Para często wdawała się w szaleńczą zabawę z prasą. Jednego dnia to Diana wszczynała grę, obiecując mediom, że lada dzień podzieli się z nimi wyjątkowymi opowieściami, a drugiego wściekła na paparazzi polewała ich wodą. Niestety, ta gra nie skończyła się dla nich dobrze. Diana i Dodi zginęli w wypadku samochodowym w Paryżu.. uciekając przed paparazzi. Choć od ich tragicznej śmierci mija ponad 20 lat, to na jaw wciąż wychodzą kolejne informacje dotyczące ich relacji.

Podobno kilka dni przed tragiczną śmiercią w Paryżu księżna Diana zapytała zaprzyjaźnionego księdza Franka Gelliego, czy mogłaby wziąć ślub z Dodim Al-Fayedem, który był muzułmaninem. Kapłan nie miał wątpliwości, że para planowała pobrać się i doszłoby do tego, gdyby nie zginęli w wypadku w stolicy Francji. „Jestem pewny, że gdyby Diana i Dodi przeżyli, wzięliby ślub”, mówił.

Zobacz także: Mohamed i Dodi Al-Fayed. Jak wyglądała relacja miliardera i jego syna?

Księżna Diana, 8.07.1988
Fot. Mirrorpix via Getty Images

Księżna Diana, 8.07.1988

Księżna Diana chciała wziąć ślub z Dodim, a  w chwili śmierci była w ciąży?

Francuski dziennikarz śledczy Chris Laffaille związany z Paris Match przekonywał, że w chwili śmierci księżna Diana była w dziewiątym lub dziesiątym tygodniu ciąży, jednak... ojcem wcale nie był Dodi Al-Fayed! Były koroner rodziny królewskiej ostro zaprzeczył tym doniesieniom. Choć od śmierci Diany minęło  już ćwierć wieku, wciąż na jaw wychodzą kolejne teorie dotyczące jej życia. Pojawiają się nowe źródła - domniemane przyjaciółki, fryzjerki, kelnerzy, a nawet lokaje, którzy zarzekają się, że byli z księżną bardzo blisko. Tego jak było, prawdopodobnie nie dowiemy się już nigdy…  

Dodi Al-Fayed, luty 1990 rok
Fot. Aaron Rapoport/Corbis/Getty Images

Dodi Al-Fayed, luty 1990 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.