Księżna Diana, Dodi Al-Fayed
Fot. Getty Images, East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Płomienny romans, gorąca miłość, prawdziwa przyjaźń. Czy Dodi Al-Fayed i księżna Diana byli parą?

Sprawdzamy, co tak naprawdę ich łączyło

Gabriela Czernecka 31 sierpnia 2021 07:51
Księżna Diana, Dodi Al-Fayed
Fot. Getty Images, East News

Czy księżna Diana i Dodi Al-Fayed w ogóle byli parą? Mówiono o ślubie, a nawet o ciąży… Związek księżnej Diany z Dodim Al-Fayedem od samego początku owiany był tajemnicą i budził kontrowersje. Co ciekawe, ani ona ani on nigdy wprost nie powiedzieli, co tak naprawdę ich łączy. Czy był to płomienny romans, gorąca miłość, a może prawdziwa przyjaźń?

Jak Diana poznała Dodiego Al-Fayeda?

Historia ich znajomości z zaledwie tabloidowej wzmianki niemal błyskawicznie przerodziła się w romans stulecia. Nikogo tak naprawdę nie obchodziło, kim on był i co robił. Najważniejsze, że kobieta, z którą całował się na zdjęciu była księżną Walii. Mohamed al-Fayed poznał Dianę na jednej z charytatywnych imprez w Londynie i szybko zapoznał ją ze swoim synem, Dodim. Księżna i syn miliardera szybko przypadli sobie do gustu. Al-Fayed postanowił wykorzystać swoją szansę – zaprosił ją wraz z synami do swojego domu na południu Francji. Zgodziła się. Już w połowie lipca pojawiły się wspólne zdjęcia pary prosto z dyskoteki na jachcie. Wciąż pojawia się jednak pytanie - czy Diana i Dodi w ogóle byli parą? Media szybko okrzyknęły, że łączy ich coś więcej niż zwykła przyjaźń, ale nigdy nie zostały opublikowane jakiekolwiek zdjęcia, na których zakochani okazywaliby sobie czułość. Nawet na zamazanym zdjęciu przedstawiającym rzekomy pocałunek Diany z Dodim jego twarz jest zasłonięta. Tak naprawdę nikt nie ma pewności, że tych dwoje faktycznie się całuje. Były to niby niewinne fotografie, ale dawały do myślenia. W  końcu taki był ich cel – wzbudzić zazdrość, pytanie tylko w kim. W Karolu? W poprzednim partnerze Hasnacie Khanie? Co tak naprawdę ich łączyło?

Zobacz: Miała 36 lat, osierociła synów i pogrążyła w żałobie miliony. Tak wyglądało życie Diany

Życie z dala od królewskiej rodziny, skromne grono powierników i przyjaciół, a do tego ciągła nagonka ze strony paparazzi. Diana rozpaczliwie poszukiwała kogoś, na kim mogłaby się oprzeć. On niedoceniany przez ojca, zawsze chciał mu udowodnić, że jest kimś i że jeszcze będzie o nim głośno. Nikogo nie dziwi więc znajomość Diany z Dodim Al-Fayedem. Połączyła ich przyjaźń, ale i wspólne cele. On oprócz fortuny mógł zapewnić jej bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, ona jemu rozgłos na skalę światową.

Czy księżna Diana i Dodi Al-Fayed byli parą?

Wydarzenia, jakie miały miejsce od czasu ich wspólnej wyprawy na wakacje do tragicznej śmierci w tunelu, rozgrywały się z prędkością światła. Para często wdawała się w szaleńczą zabawę z prasą. Jednego dnia to Diana wszczynała grę, obiecując mediom, że lada dzień podzieli się z nimi wyjątkowymi opowieściami, a drugiego wściekła na paparazzi polewała ich wodą. Niestety, ta gra nie skończyła się dla nich dobrze. Diana i Dodi zginęli w wypadku samochodowym w Paryżu.. uciekając przed paparazzi. Choć od ich tragicznej śmierci mija ponad 20 lat, to na jaw wciąż wychodzą kolejne informacje dotyczące ich relacji.

Zobacz również: Wielka Brytania. Tak wyglądałabydziś księżna Diana. Drobne zmarszczki, lekka siwizna...

Podobno kilka dni przed tragiczną śmiercią w Paryżu księżna Diana zapytała zaprzyjaźnionego księdza Franka Gelliego, czy mogłaby wziąć ślub z Dodim Al-Fayedem, który był muzułmaninem. Kapłan nie miał wątpliwości, że para planowała pobrać się i doszłoby do tego, gdyby nie zginęli w wypadku w stolicy Francji. „Jestem pewny, że gdyby Diana i Dodi przeżyli, wzięliby ślub”, mówił.

Księżna Diana chciała wziąć ślub z Dodim, a  w chwili śmierci była w ciąży?

Francuski dziennikarz śledczy Chris Laffaille związany z Paris Match przekonywał, że w chwili śmierci księżna Diana była w dziewiątym lub dziesiątym tygodniu ciąży, jednak... ojcem wcale nie był Dodi Al-Fayed! Były koroner rodziny królewskiej ostro zaprzeczył tym doniesieniom. Choć od śmierci Diany minęło ponad dwadzieścia lat, wciąż na jaw wychodzą kolejne teorie dotyczące jej życia. Pojawiają się nowe źródła - domniemane przyjaciółki, fryzjerki, kelnerzy, a nawet lokaje, którzy zarzekają się, że byli z księżną bardzo blisko. Tego jak było, prawdopodobnie nie dowiemy się już nigdy…  

Diana i Dodi Al-Fayed
Fot. East News

Wypadek księżnej Diany
Fot. ABACA/EAST NEWS

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…