Księżna Diana
Fot. East News
WSPOMNIENIE

Beztroska i zrelaksowana… Do sieci trafiło niepublikowane dotąd zdjęcie księżnej Diany!

Tak hołd oddała jej przyjaciółka

Gabriela Czernecka 31 sierpnia 2018 16:30
Księżna Diana
Fot. East News

Przyjaciółka księżnej Diany, Rosa Monckton w wyjątkowy sposób oddała hołd zmarłej przyjaciółce. W 21. rocznicę śmierci Diany działaczka charytatywna podzieliła się w sieci niepublikowanym dotąd zdjęciem zmarłej przyjaciółki. Ta pozuje na nim uśmiechnięta i zrelaksowana. Widać, że świetnie spędzała czas. Niewielu jednak wie, że Rosa Monckton i Diana Spencer przyjaźniły się. A co ciekawe, historia ich znajomości skrywa także wzruszającą historię. 

Niepublikowane zdjęcie Diany

Niepublikowana dotąd fotografia księżnej Diany, jaką Rosa Monckton zamieściła na Twitterze podbiła serca internautów. Zdjęcie zrobiono najprawdopodobniej w prywatnym samolocie. Diana pozuje na nim uśmiechnięta i zrelaksowana, w zwykłych jeansach i białej bluzie z nadrukiem. Taki obraz księżnej postanowiła pokazać na Twitterze Rosa Monckton, która przyjaźniła się z Dianą. 

Fotografię opatrzyła podpisem: „Diana jaką pamiętam. Nie da się napisać wystarczająco o jej poczuciu humoru i filozofii życia. Przyjaciółka i cudowna matka chrzestna dla Domeniki. RIP”, czytamy. Niewielu jednak wie, że kobiety łączy poruszająca historia. To właśnie Rosa była jedną z ostatnich osób, która widziała księżną żywą w 1997 roku. Jeszcze dwa tygodnie przed wypadkiem, Diana i Rosa bawiły się na wakacjach w Grecji. Tam pływając jachtem zwiedzały rajskie zakątki i wypoczywały.

Księżna Diana została także matką chrzestną córki Rose, Domeniki, która urodziła się z syndromem Downa.  Rose w latach 90. po raz drugi została mamą, ale niestety mała Natalie urodziła się martwa. Diana złożyła wówczas przyjaciółce wzruszającą propozycję. Zaproponowała jej, by ta pochowała córkę w ogrodach pałacu Kensington.

„Zaoferowała, żeby pochowali ją w ogrodzie, zupełnie niespodziewanie. Pomysł był całkowicie jej. Powiedziała, że to cudowne i spokojne miejsce i że da im klucz, żebyśmy mogli odwiedzać grób kiedy tylko chcą. Byli tak bardzo wdzięczni. To był wspaniały gest, który wykonała, gdy wszyscy w rodzinie byli załamani”, wyjawił znajomy Rosy. To tylko dowód na to, że Diana do samego końca pozostała bezinteresowna i wielkoduszna.

A już w sobotę o 18.00 wzruszające fragmenty wspomnień Diany. Historia księżnej opowiedziana jej słowami. Zapraszamy do lektury!  

Księżna Diana, rocznica śmierci księżnej Diany
Fot. East News
 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!