Księżna Diana
Fot. East News
WSPOMNIENIE

Beztroska i zrelaksowana… Do sieci trafiło niepublikowane dotąd zdjęcie księżnej Diany!

Tak hołd oddała jej przyjaciółka

Gabriela Czernecka 31 sierpnia 2018 16:30
Księżna Diana
Fot. East News

Przyjaciółka księżnej Diany, Rosa Monckton w wyjątkowy sposób oddała hołd zmarłej przyjaciółce. W 21. rocznicę śmierci Diany działaczka charytatywna podzieliła się w sieci niepublikowanym dotąd zdjęciem zmarłej przyjaciółki. Ta pozuje na nim uśmiechnięta i zrelaksowana. Widać, że świetnie spędzała czas. Niewielu jednak wie, że Rosa Monckton i Diana Spencer przyjaźniły się. A co ciekawe, historia ich znajomości skrywa także wzruszającą historię. 

Niepublikowane zdjęcie Diany

Niepublikowana dotąd fotografia księżnej Diany, jaką Rosa Monckton zamieściła na Twitterze podbiła serca internautów. Zdjęcie zrobiono najprawdopodobniej w prywatnym samolocie. Diana pozuje na nim uśmiechnięta i zrelaksowana, w zwykłych jeansach i białej bluzie z nadrukiem. Taki obraz księżnej postanowiła pokazać na Twitterze Rosa Monckton, która przyjaźniła się z Dianą. 

Fotografię opatrzyła podpisem: „Diana jaką pamiętam. Nie da się napisać wystarczająco o jej poczuciu humoru i filozofii życia. Przyjaciółka i cudowna matka chrzestna dla Domeniki. RIP”, czytamy. Niewielu jednak wie, że kobiety łączy poruszająca historia. To właśnie Rosa była jedną z ostatnich osób, która widziała księżną żywą w 1997 roku. Jeszcze dwa tygodnie przed wypadkiem, Diana i Rosa bawiły się na wakacjach w Grecji. Tam pływając jachtem zwiedzały rajskie zakątki i wypoczywały.

Księżna Diana została także matką chrzestną córki Rose, Domeniki, która urodziła się z syndromem Downa.  Rose w latach 90. po raz drugi została mamą, ale niestety mała Natalie urodziła się martwa. Diana złożyła wówczas przyjaciółce wzruszającą propozycję. Zaproponowała jej, by ta pochowała córkę w ogrodach pałacu Kensington.

„Zaoferowała, żeby pochowali ją w ogrodzie, zupełnie niespodziewanie. Pomysł był całkowicie jej. Powiedziała, że to cudowne i spokojne miejsce i że da im klucz, żebyśmy mogli odwiedzać grób kiedy tylko chcą. Byli tak bardzo wdzięczni. To był wspaniały gest, który wykonała, gdy wszyscy w rodzinie byli załamani”, wyjawił znajomy Rosy. To tylko dowód na to, że Diana do samego końca pozostała bezinteresowna i wielkoduszna.

A już w sobotę o 18.00 wzruszające fragmenty wspomnień Diany. Historia księżnej opowiedziana jej słowami. Zapraszamy do lektury!  

Księżna Diana, rocznica śmierci księżnej Diany
Fot. East News
 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?