To hołd złożony księżnej Dianie

Konrad Szczęsny 20 maja 2018 12:57

To niezwykły gest i ukłon w stronę zmarłej tragicznie mamy. Książę Harry zdecydował się z okazji ślubu podarować Meghan Markle wyjątkowy prezent. Gdy świeżo upieczeni małżonkowie opuścili zamek w Windsorze, by udać się na przyjęcie weselne, fotografowie od razu dostrzegli na palcu panny młodej okazały pierścionek. Okazuje się, że należał on w przeszłości do księżnej Diany!

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: prezenty od gości i królowej Elżbiety II

Już na kilka tygodni przed tym doniosłym wydarzeniem było wiadomo, że książę Harry i Meghan Markle poprosili zaproszonych gości, by zamiast drogich prezentów przeznaczyli pieniądze na wybrane przez nich fundacje i organizacje pożytku publicznego. 

Emocje budziła jednak przede wszystkim kwestia tytułów szlacheckich, które z tej okazji miała nadać świeżo upieczonym małżonkom Elżbieta II. Od wczoraj wiadomo już, że państwo młodzi będą oficjalnie posługiwali się tytułem księżnej i księcia Sussex. 

To jednak nie wszystko! Wielbiciele monarchii zastanawiali się również, co książę Harry podaruje ukochanej z okazji ślubu. Wczoraj późnym popołudniem wszystko stało się jasne!

Co książę Harry dał Meghan Markle z okazji ślubu? To biżuteria należąca niegdyś do księżnej Diany

Gdy tylko do mediów przedostały się zdjęcia świeżo upieczonej pary młodej, opuszczającej zamek w Windsorze i udającej się na wesele, internauci dostrzegli na palcu Meghan Markle okazały pierścionek. To wyjątkowy podarunek, ponieważ historia klejnotu sięga 1997 roku, w którym Diana Spencer zginęła w wypadku pod Paryżem. Kilka miesięcy przed śmiercią odebrała wykonany na specjalne zamówienie szmaragdowy seledyn otoczony diamentami, utworzony przez prestiżowy zakład jubilerski Asprey, założony w 1781 roku i szczycący się na Wyspach Brytyjskich mianem jednego z najlepszych w swej dziedzinie.

W galerii możesz zobaczyć zdjęcia pierścionka.

Meghan Markle miała w ślubnym bukiecie ulubione kwiaty księżnej Diany, niezapominajki

To nie jedyny gest, którym państwo młodzi uczcili zmarłą w 1997 roku księżną Walii. Jak w oficjalnym oświadczeniu podkreślił pałac Kensington: 

„Książę Harry zebrał wczoraj kilka kwiatów z prywatnego ogrodu w Pałacu Kensington, aby dodać je do bukietu ślubnego zaprojektowanego przez Florię Craddock”, napisano.

Był on mieszanką tradycji i detali o znaczeniu osobistym dla pary. Zawierał między innymi ulubione kwiaty księżnej Diany, niezapominajki.

„Para specjalnie wybrała je i umieściła w bukiecie pani Markle, aby uczcić pamięć zmarłej księżniczki w tym szczególnym dniu”, podkreślił w oświadczeniu Pałac Kensington.

Znalazły się w nim również gałki mirtu, zgodnie z tradycją sięgającą czasów królowej Wiktorii.  

1/4
Książę Harry podarował Meghan Markle z okazji ślubu pierścionek księżnej Diany
Copyright @East News
1/4

Książę Harry podarował Meghan Markle z okazji ślubu pierścionek, który należał za życia do księżnej Diany.

2/4
Książę Harry podarował Meghan Markle z okazji ślubu pierścionek księżnej Diany
Copyright @East News
2/4

Książę Harry podarował Meghan Markle pierścionek ze szmaragdowym seledynem, otoczonym diamentami, utworzony przez prestiżowy zakład jubilerski Asprey dla księżnej Diany w 1997 roku.

3/4
Książę Harry podarował Meghan Markle z okazji ślubu pierścionek księżnej Diany
Copyright @East News
3/4

Tak wygląda pierścionek, który książę Harry podarował Meghan Markle z okazji ślubu, a który należał do księżnej Diany.

4/4
Książę Harry podarował Meghan Markle z okazji ślubu pierścionek księżnej Diany
Copyright @Instagram @hellomaguk
4/4

Pierścionek, który książę Harry podarował Meghan Markle z okazji ślubu, został wykonany na specjalne zamówienie księżnej Diany kilka miesięcy przed jej tragiczną śmiercią w 1997 roku przez prestiżowy zakład jubilerski Asprey.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.