Księżna meghan, książę harry, książę archie
Fot. DOMINIC LIPINSKI/AFP/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Lilibet Diana ma już 6 miesięcy. Oto 10 tajemnic z życia małej Lili

Księżna Meghan i książę Harry mają powody do dumy

Damian Brillowski 8 grudnia 2021 13:12
Księżna meghan, książę harry, książę archie
Fot. DOMINIC LIPINSKI/AFP/East News

Minęło sześć miesięcy, odkąd księżna Meghan i książę Harry powitali na świecie swoją córkę Lilibet Dianę. I mimo że nie udostępnili jeszcze żadnego zdjęcia swojej drugiej pociechy, to ujawnili wiele słodkich szczegółów na temat małej Lili. Oto wszystko, co wiemy o córce księcia i księżnej Sussex, która urodziła się 4 czerwca 2021 roku.

10 tajemnic z życia Lilibet Diany

1. Lilibet Diana jest bardzo spokojna

W lipcu w trakcie jednego z przyjęć książę Harry podczas rozmowy z piosenkarzem Edem Sheeranem, który sam niedawno został ojcem, wyznał, że bycie rodzicem dwójki dzieci to „zdecydowana żonglerka”.

Rozmawiając z innym gościem, Harry ujawnił, że Lili jest „bardzo spokojna, wycofana”. „Jest bardzo spokojna i wydaje się szczęśliwa, że ​​może po prostu siedzieć na miejscu, podczas gdy Archie biega jak szalony”.

2. Mała Lili zaczęła ząbkować

Księżna Meghan w listopadzie była gościem w programie „The Ellen DeGeneres Show”, w którym to ujawniła, że ​​„Lili teraz ząbkuje”. 

3. Lilibet Diana miała ubrane na swoje pierwsze Halloween uroczy kostium

Księżna Sussex zdradziła, że jej córka w Halloween była przebrana za skunksa z bajki Disneya: „wyglądała jak Flower z Bambi”. Z kolei starszy brat Archie założył strój dinozaura. 2-latek nosił przebranie raptem przez „około pięć minut”, powiedziała Meghan.

„Chcieliśmy zrobić coś zabawnego dla dzieci, a potem okazało się, że dzieci w ogóle się tym nie interesowały”, wspominała ze śmiechem księżna w rozmowie z Ellen.

Czytaj także: To on wypowiedział rasistowski komentarz do Sussexów. Jest komentarz rzecznika pałacu

książę Harry i księżna Meghan
Fot. Chris Jackson/Getty Images)

Księżna Meghan i książę Harry

4. Mała Lili miała audiencję u królowej Elżbiety II

Niedługo po tym, jak Lilibet Diana Mountbatten-Windsor urodziła się, miała bardzo ważne spotkanie z samą królową Elżbietą II. Lili poznała swoją prababkę przez wideorozmowę. Spotkanie dotyczyło m.in. nadania imienia na cześć królowej. 

Według źródła, książę i księżna Sussex, gdy tylko wrócili do domu ze szpitala Santa Barbara Cottage, niedaleko rodzinnego domu w Montecito w Kalifornii „byli bardzo podekscytowani i nie mogli się doczekać, aby podzielić się informacją, że ich córka przyszła na świat”. 

5. Lilibet Diana jest 8. w kolejce do brytyjskiego tronu

Lilibet zajmuje 8. miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu, tym samym znajduje się tuż za swoim starszym bratem, Archiem i za ojcem, księciem Harrym, który jest obecnie 6. w kolejce do tronu.

Podstawa prawna linii sukcesji sięga XVII wieku i panowania Wilhelma III (zwanego inaczej Wilhelmem Orańskim). Została ona znowelizowana w 2013 r., aby zakończyć system męskiej pierworodności, który automatycznie umieszczał męskich spadkobierców nad ich siostrami w linii dziedziczenia.

6. Imię Lilibet Diana ma kilka specjalnych znaczeń

Książę i księżna Sussex wybrali imię Lilibet dla swojej córki jako hołd dla kilku członków ich rodziny, przede wszystkim królowej Elżbiety II. Pseudonim był z miłością używany przez ojca królowej Elżbiety, króla Jerzego VI. Również mąż królowej, książę Filip używał tego imienia. Uważa się, że starsi kuzyni królowej, tacy jak księżniczka Aleksandra, nadal operują tym imieniem.

Oprócz oddania hołdu babci Harry'ego, Lilibet ma przejmujące drugie imię na cześć zmarłej matki Harry'ego, księżnej Diany. Kiedy Harry i Meghan ogłosili radosną nowinę o przyjściu na świat ich córki, para wyjaśniła w oświadczeniu, że: „Lili nosi imię swojej prababki, Jej Królewskiej Mości, której rodzinny pseudonim to Lilibet. Jej drugie imię, Diana, zostało wybrane, aby uczcić jej ukochaną zmarłą babcię, Księżniczkę Walii”.

Imię Lili jest również miłosnym ukłonem w stronę matki Meghan, Dorii Ragland, która nadała Meghan przydomek z dzieciństwa „Kwiat”.

Czytaj także: Książę Harry i księżna Meghan opuścili rodzinę królewską przez Elżbietę II? Poszło o jej wystąpienie

Królowa Elżbieta II, 19.10.2021 rok.jpeg
Fot. GEORGE ROGERS/SIPA/SIPA/East News

Królowa Elżbieta II

7. Lili miała swój epizod w książce dla dzieci Meghan

Zarówno Archie, jak i Lili występują w książce dla dzieci Meghan, The Bench. Ostatnia ilustracja książki wydaje się być inspirowana życiem księcia i księżnej Sussex w Kalifornii, gdzie Harry siedzi na ławce karmiąc kurczaki z synkiem. A Meghan jako kobieta w kapeluszu przeciwsłonecznym stoi w ogrodzie z małą Lili w chuście.

„Napisałam to pierwotnie jako wiersz dla mojego męża w Dzień Ojca, i dotyczyło to obserwacji Harry'ego w roli taty, co jest najpiękniejszą rzeczą do oglądania”, powiedziała księżna Meghan w show Ellen DeGeneres.

8. Lili zawsze jest blisko serca swojej mamy

Meghan w sierpniu zaczęła nosić dwa delikatne naszyjniki z konstelacjami na cześć znaków zodiaku swoich dzieci. Księżna Sussex założyła złotą konstelację Byka (znak zodiaku Archiego) oraz Bliźniąt (znak zodiaku Lili), jednocześnie ogłaszając swoją inicjatywę 40x40 w swoje 40. urodziny.

9. Lilibet Diana podobnie jak mama jest dziewczyną z Kalifornii

W przeciwieństwie do swojego brata Archiego, który urodził się w Wielkiej Brytanii, mała Lili urodziła się w Ameryce. Podczas gdy Meghan urodziła się w Los Angeles, Lili urodziła się w pobliskiej Santa Barbara.

Bez względu na to, gdzie urodziła się mała Lili, jest obywatelką amerykańską. Z kolei książę Harry jest obywatelem brytyjskim, w związku z tym ich dzieci mają prawo do uzyskania obywatelstwa amerykańskiego i brytyjskiego.

10. Lili „dopełnia” rodzinę Meghan i Harry'ego

Dumni rodzice powiedzieli, że ich córka Lili „dopełnia” ich rodzinę wraz z 2-letnim Archiem Harrisonem. „Są tacy szczęśliwi. To dziecko potwierdza, że tworzą korzenie tutaj, w Stanach”, powiedział magazynowi People bliski przyjaciel książęcej pary. A Archie już kocha swoją rolę starszego brata. „Jest bardzo szczęśliwy, że ma młodszą siostrę”, przyznał People rzecznik pary. 

Czytaj także: Księżna Meghan w programie Ellen. Pozwoliła sobie na zbyt wiele? 

Księżna Meghan w pierwszym wywiazdie po narodzinach drugiego dziecka
Fot. Cover Images/East News

Księżna Meghan, książę Harry, książę Archie

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.