Książę Andrzej, książę Harry
Fot. Anwar Hussein/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry ma plany wobec rodziny królewskiej. W walce o wizerunek znalazł mocnego sojusznika...

Co planuje z księciem Andrzejem?

Gabriela Czernecka 16 października 2020 07:46
Książę Andrzej, książę Harry
Fot. Anwar Hussein/Getty Images

Odejście księcia Harry'ego i księżnej Meghan z brytyjskiej rodziny królewskiej mocno naruszyło wizerunek Windsorów. Wszystko wskazuje jednak na to, że książę w końcu znalazł swoje miejsce na ziemi i wreszcie robi to, o czym marzył. Jest niezależny finansowo, wiedzie prywatne życie i kontynuuje swoją działalność charytatywną i społeczną. Okazuje się jednak, że książę Sussex nie powiedział ostatniego słowa w kwestii rodziny Windsorów. Jak donosi jeden z tabloidów ma plan, w którym ma pomóc mu syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej. Czyżby książę Harry znalazł sojusznika? 

Książę Harry i książę Andrzej razem przeciwko Windsorom?

W ciągu ostatnich lat życie księcia Harry'ego zmieniło się o 180 stopni. Wziął ślub z Meghan Markle, ma syna Archiego i podjął ważną decyzję na temat swojej przyszłości. Na początku 2020 roku wraz z rodziną podjął decyzję o rezygnacji z pełnienia królewskich funkcji. Książę Harry wyprowadził się z Wielkiej Brytanii porzucił królewskie życie i postanowił uniezależnić się finansowo. Dziś wszystko wskazuje na to, że w końcu wiedzie życie o jakim marzył. Zaangażował się w kilka projektów, kontynuuje swoją działalność charytatywną i chętnie udziela się społecznie. Zdaniem jednego z tabloidów nie powiedział jednak ostatniego słowa w kwestii rodziny królewskiej...

Książę Harry, księżna Meghan, przemowa dla TIME 2020
Fot. Screen TIME

Według magazynu Globe książę Harry znalazł sojusznika, który ma mu pomóc we wprowadzeniu zmiany w wizerunku brytyjskiej monarchii. Jest nim książę Andrzej, który w ostatnich latach nie cieszy się dobrą sławą. Przypomnijmy że książę oskarżany jest o kontakty z  Jeffreyem Epsteinem, oskarżonym o pedofilię i handel seksualny z udziałem nieletnich. Miał spędzić 45 lat w więzieniu, ale w sierpniu 2019 roku został znaleziony martwy w swojej celi więziennej. Dochodzenie wykazało, że popełnił samobójstwo, jednak okoliczności tego zdarzenia wciąż budzą poważne wątpliwości. W czerwcu 2020 roku Departament Sprawiedliwości USA wysłał do Wielkiej Brytanii formalny wniosek o przesłuchanie księcia Andrzeja, powołując się na traktat o wzajemnej pomocy prawnej. Syn Elżbiety II odmówił jednak współpracy z FBI. Ze względu na skandal, królowa chwilę później odsunęła go od obowiązków i od tego czasu książę Andrzej nie udziela się w mediach.

Książę Andrzej, książę Harry
Fot. MJ Kim/Getty Images

Zdaniem magazynu Globe, książę Andrzej ma być dla księcia Andrzeja idealnym sojusznikiem w walce przeciwko rodzinie Windsorów. Obaj zostali w pewien sposób „wykluczeni” ze ścisłego grona królewskiej rodziny, przez co czują się pokrzywdzeni. Według magazynu, Harry spotkał się z księciem Andrzejem, by opracować wspólny plan na to, jaki sposób zaszkodzić brytyjskiej monarchii. Podobno książęta chcą się upewnić, że ich bracia w (przypadku księcia Harrego chodzi o księcia Williama, a w przypadku księcia Andrzeja o księcia Karola) nigdy nie zasiądą na tronie. „Harry i Andrzej nie chcą, by ich bracia objęli tron po Elżbiecie II. Wolą, żeby monarchia w Wielkiej Brytanii zakończyła się wraz z jej śmiercią. Każdego dnia rośnie presja, by rodzina królewska została pozbawiona tytułów i zlikwidowana”, czytamy w magazynie.

Czy doniesienia serwisu się potwierdzą? Pozostaje nam czekać na oświadczenie pałacu, ale biorąc pod uwagę poprzednie artykuły tabloidu, najnowsze plotki należy traktować z przymrużeniem oka....  

Książę Andrzej, książę Harry
Fot. Chris Jackson/Getty Images for Ascot Racecourse

Książę Andrzej, książę Harry
Fot. Anwar Hussein/Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.