Książę Hanoveru Ernest August
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Hanoweru Ernest August przegrywa walkę z nowotworem...

Czy na łożu śmierci pojedna się z rodziną?

Redakcja VIVA! 1 kwietnia 2019 20:56
Książę Hanoveru Ernest August
Fot. Getty Images

Książę Ernest August V z Hanoweru umiera. Niemiecki arystokrata jest ciężko chory, a lekarze nie mogą mu pomóc. Książę przez całe życie był znany z hulaszczego trybu życia. Nie zostało mu już dużo czasu. Przegrywa walkę z nowotworem, a jego stan lekarze określają, jako krytyczny. W trudnych chwilach jest przy nim żona, księżniczka Karolina z Monako. Para od lat jest w separacji.

Książę Ernest August przegrywa walkę z nowotworem

Książę Ernest August ma dopiero 65 lat. Nigdy nie dbał jednak o zdrowie – uwielbiał przyjęcia, na których alkohol lał się strumieniami. To właśnie temu przypisuje się jego chorobę. Arystokrata cierpi na nowotwór, który zlokalizowany jest w okolicach szyi. Nie cało się usunąć go operacyjnie, ani poddać radio- lub chemioterapii. Jedyne, na co zdecydowali się lekarzy, aby ulżyć mu w cierpieniu to zamrażanie chorych komórek. Jego stan jest jednak dramatyczny. Od wielu lat miał problemy ze zdrowiem. Wykryto o niego zapalenie trzustki. Rok trafił do szpitala, kiedy jego stan uległ znacznemu pogorszeniu.

Ernest August zawsze był porywczy, miał też opinię lekkomyślnego kobieciarza. Jego dwa małżeństwa rozpadły się w atmosferze skandalu. Po raz pierwszy ożenił się jako 27-latek. Jego wybranką była zamożna Szwajcarka, Chantal Hochuli. Para doczekała się dwóch synów. Po kilkunastu latach zaczął spotykać się z przyjaciółką żony, córką Grace Kelly, czyli księżniczką Karoliną z Monako. Para pobrała się w 1999 roku, kiedy księżniczka była już w ciąży. Ich małżeństwo trwało 10 lat. W tym czasie media regularnie donosiły o rodzinnych awanturach. Od 2009 roku są w separacji.

Obecnie książę Ernest August jest skłócony z całą rodziną. Powodem są jego gigantyczne długi oraz lata awantur. Czy pojedna się z nimi na łożu śmierci? 

Książę Ernest August
Fot. People Picture / Splash News/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.