EN_01455017_3923, Książę Andrzej
Fot. Allstar Picture Library/Mary Evans Picture Library/East News
O tym się mówi

Książę Andrzej podpisał ugodę z Virginią Giuffre w sprawie o molestowanie

Kobieta oskarżyła go o napaść

Marcjanna Maryszewska 16 lutego 2022 15:13
EN_01455017_3923, Książę Andrzej
Fot. Allstar Picture Library/Mary Evans Picture Library/East News

Książę Andrzej został oskarżony o zmuszanie Virginii Giuffre do kontaktów seksualnych w czasach, gdy była jeszcze niepełnoletnia. Batalia sądowa trwała jakiś czas. Ostatecznie z podpisanych dokumentów wynika, że syn królowej Elżbiety zakończył spór oferując kobiecie ugodę.

Książę Andrzej zawarł ugodę pozasądową. Przekaże pieniądze na cele charytatywne

BBC podało kluczową informację w sprawie ostatnich kontrowersji wokół skandalu księcia Andrzeja. Okazuje się, że we wtorek do sądu wpłynął dokument świadczący o tym, że syn królowej Elżbiety i Virginia Giuffre zawarli umowę pozasądową.

Zobowiązał się, że przekaże "znaczną darowiznę na cele charytatywne pani Giuffre" - informuje BBC.

Jakiś czas temu mówiono o odszkodowaniu liczącym nawet miliony dolarów dla poszkodowanej kobiety. Póki co nie wiadomo, jaką kwotę przekazał książę Andrzej.

Czytaj także: Książę Andrzej pozbawiony tytułów. Będzie odpowiadał przed sądem jako osoba prywatna

Książę Andrzej oskarżony o molestowanie. Kim jest Virginia Giuffre?

Virginia Giuffre jest jedną z pierwszych kobiet, które poruszyły sprawę Jeffrey’a Epsteina. Mężczyzna ten zmuszał nieletnie do pracy seksualnej, a także był bliskim przyjacielem księcia Andrzeja, którego również miał nakłaniać do kontaktów z młodymi kobietami, a także udostępniał mieszkania, w których do napaści dochodziło. Ofiarą księcia padła Virginia Giuffre, którą wykorzystał trzykrotnie w latach 1999-2002.

Książę Andrzej z początku nie przyznawał się do winy, a na swoją obronę przywoływał ugodę spisaną w 2009 roku między Jeffrey’em oraz Virginią. Podpisana umowa zwalnia „każdą inna osobę lub podmiot, który mógłby zostać uznany za potencjalnego pozwanego”. Jednak w przypadku księcia Andrzeja nowojorski sąd nie wziął pod uwagę dokumentu.  

Czytaj także: Książę Andrzej oskarżony o molestowanie! Nowe informacje w sprawie ugody

Virginia Giuffre, Nowy Jork, 27.08.2019 rok
Fot. Jeenah Moon/Bloomberg via Getty Images
Virginia Giuffre, Nowy Jork, 27.08.2019 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…