Księżna Charlene, książę Albert, monakijska rodzina królewska
Fot. Niviere David/ABACAPRESS.COM/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

62-letni książę Albert z Monako jest zakażony koronawirusem! 

Informację potwierdziła agencja AP

Konrad Szczęsny 19 marca 2020 16:21
Księżna Charlene, książę Albert, monakijska rodzina królewska
Fot. Niviere David/ABACAPRESS.COM/East News

Książę Monako Albert, mąż księżnej Charlene, jest zakażony koronawirusem. Informację podała jedna z agencji. Pałac wydał w tej sprawie oświadczenie i potwierdził doniesienia. Stan księcia jest póki co dobry. Ma on jednak 62 lata, więc jest w grupie wysokiego ryzyka.

Książę Albert zakażony koronawirusem

Życiu księcia Alberta nie zagraża niebezpieczeństwo, nieprzerwanie, mimo infekcji, wykonuje swoje obowiązki. „Stan zdrowia księcia nie budzi niepokoju”, podkreślono w oświadczeniu. Władca Monako to jednocześnie pierwsza głowa państwa na świecie, która zachorowała na COVID-19, powodowany przez wirusa  SARS-CoV-2.

Informacja o zakażeniu jako pierwsza została podana przez agencję AP.

Poniżej publikujemy tekst oświadczenia ws. zakażeni księcia Alberta. 

Monako odcięte od świata

W minioną środę książę Albert podjął decyzję o całkowitej izolacji księstwa, idąc za przykładem takich państw, jak Francja czy Polska. Przemieszczanie się w obrębie Monako jest możliwe, ale tylko w związku z zaspokajaniem podstawowych potrzeb, takich jak zakupy spożywcze czy korzystanie z opieki medycznej.

Przypomnijmy, że według najnowszych danych do tej pory na świecie koronawirusem zaraziło się już ponad 200 tys. osób, ponad 8,8 tys. z nich zmarło.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.