Księżna Charlene, książę Albert, monakijska rodzina królewska
Fot. Niviere David/ABACAPRESS.COM/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

62-letni książę Albert z Monako jest zakażony koronawirusem! 

Informację potwierdziła agencja AP

Konrad Szczęsny 19 marca 2020 16:21
Księżna Charlene, książę Albert, monakijska rodzina królewska
Fot. Niviere David/ABACAPRESS.COM/East News

Książę Monako Albert, mąż księżnej Charlene, jest zakażony koronawirusem. Informację podała jedna z agencji. Pałac wydał w tej sprawie oświadczenie i potwierdził doniesienia. Stan księcia jest póki co dobry. Ma on jednak 62 lata, więc jest w grupie wysokiego ryzyka.

Książę Albert zakażony koronawirusem

Życiu księcia Alberta nie zagraża niebezpieczeństwo, nieprzerwanie, mimo infekcji, wykonuje swoje obowiązki. „Stan zdrowia księcia nie budzi niepokoju”, podkreślono w oświadczeniu. Władca Monako to jednocześnie pierwsza głowa państwa na świecie, która zachorowała na COVID-19, powodowany przez wirusa  SARS-CoV-2.

Informacja o zakażeniu jako pierwsza została podana przez agencję AP.

Poniżej publikujemy tekst oświadczenia ws. zakażeni księcia Alberta. 

Monako odcięte od świata

W minioną środę książę Albert podjął decyzję o całkowitej izolacji księstwa, idąc za przykładem takich państw, jak Francja czy Polska. Przemieszczanie się w obrębie Monako jest możliwe, ale tylko w związku z zaspokajaniem podstawowych potrzeb, takich jak zakupy spożywcze czy korzystanie z opieki medycznej.

Przypomnijmy, że według najnowszych danych do tej pory na świecie koronawirusem zaraziło się już ponad 200 tys. osób, ponad 8,8 tys. z nich zmarło.  

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.