Tylko nie mów nikomu, plakat
Fot. materiały prasowe
O TYM JEST GŁOŚNO

Po premierze Tylko nie mów nikomu ks. Dariusz Olejniczak złożył rezygnację z kapłaństwa!

Dokument braci Sekielskich pogrążył duchownego

Rafał Kowalski 13 maja 2019 11:59
Tylko nie mów nikomu, plakat
Fot. materiały prasowe

Od premiery dokumentu braci Sekielskich minęły zaledwie dwie doby, a film ujawniający kilka nieznanych wcześniej przypadków obecności pedofili w kościele już przynosi pierwsze konsekwencje. Najpierw prymas Polak i apb Gądecki podziękowali twórcom za powstały obraz, a teraz jeden z kapłanów, którzy przyznali się w materiale do molestowania dzieci, złożył wniosek o rezygnację z kapłaństwa.

Ksiądz Dariusz Olejniczak odchodzi z kapłaństwa

Tomasz i Marek Sekielscy wyjawili w dokumencie Tylko nie mów nikomu, że ksiądz Dariusz Olejniczak został skazany za wykorzystywanie nieletnich dziewcząt oraz otrzymał nakaz niepracowania z młodzieżą. Mimo to po wyjściu z więzienia duchowny między innymi przeprowadzał rekolekcje dla dzieci. Kiedy Tomasz Sekielski chciał spotkać się z ks. Olejniczakiem, ten zatrzasnął przed nim drzwi. O sprawie nie chcieli z dziennikarzem rozmawiać też inni duchowni, którzy nazwali twórcę dokumentu straszną hieną.

Dziś rano w mediach pojawiła się informacja o tym, że premiera dokumentu miała ogromny wpływ na oskarżonego o pedofilię księdza. „Ksiądz Dariusz Olejniczak złożył wczoraj na ręce papieża Franciszka prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego” czytamy w oficjalnym oświadczeniu Archidiecezji Warszawskiej. „Ksiądz Dariusz Olejniczak, po złożeniu prośby na ręce kard. Kazimierza Nycza, opuścił dotychczasowe miejsce pobytu w seminarium misyjnym w Warszawie”, brzmi dalsza część oświadczenia. Dodano też, że kapłan wyraził skruchę oraz przyrzekł współpracować z organami państwowymi podczas wyjaśniania jego sprawy.

Dokument braci Sekielskich na ten moment, prawie dwie doby od opublikowania, zanotował 7,5 miliona wyświetleń. Liczba ta stale rośnie w ogromnym tempie. 

Ksiądz Dariusz Olejniczak
Fot. screen z dokumentu Tomasza Sekielskiego

Tomasz Sekielski ostro o pedofilii w kościele i walce z nią
Fot. East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.