Tylko nie mów nikomu, plakat
Fot. materiały prasowe
O TYM JEST GŁOŚNO

Po premierze Tylko nie mów nikomu ks. Dariusz Olejniczak złożył rezygnację z kapłaństwa!

Dokument braci Sekielskich pogrążył duchownego

Rafał Kowalski 13 maja 2019 11:59
Tylko nie mów nikomu, plakat
Fot. materiały prasowe

Od premiery dokumentu braci Sekielskich minęły zaledwie dwie doby, a film ujawniający kilka nieznanych wcześniej przypadków obecności pedofili w kościele już przynosi pierwsze konsekwencje. Najpierw prymas Polak i apb Gądecki podziękowali twórcom za powstały obraz, a teraz jeden z kapłanów, którzy przyznali się w materiale do molestowania dzieci, złożył wniosek o rezygnację z kapłaństwa.

Ksiądz Dariusz Olejniczak odchodzi z kapłaństwa

Tomasz i Marek Sekielscy wyjawili w dokumencie Tylko nie mów nikomu, że ksiądz Dariusz Olejniczak został skazany za wykorzystywanie nieletnich dziewcząt oraz otrzymał nakaz niepracowania z młodzieżą. Mimo to po wyjściu z więzienia duchowny między innymi przeprowadzał rekolekcje dla dzieci. Kiedy Tomasz Sekielski chciał spotkać się z ks. Olejniczakiem, ten zatrzasnął przed nim drzwi. O sprawie nie chcieli z dziennikarzem rozmawiać też inni duchowni, którzy nazwali twórcę dokumentu straszną hieną.

Dziś rano w mediach pojawiła się informacja o tym, że premiera dokumentu miała ogromny wpływ na oskarżonego o pedofilię księdza. „Ksiądz Dariusz Olejniczak złożył wczoraj na ręce papieża Franciszka prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego” czytamy w oficjalnym oświadczeniu Archidiecezji Warszawskiej. „Ksiądz Dariusz Olejniczak, po złożeniu prośby na ręce kard. Kazimierza Nycza, opuścił dotychczasowe miejsce pobytu w seminarium misyjnym w Warszawie”, brzmi dalsza część oświadczenia. Dodano też, że kapłan wyraził skruchę oraz przyrzekł współpracować z organami państwowymi podczas wyjaśniania jego sprawy.

Dokument braci Sekielskich na ten moment, prawie dwie doby od opublikowania, zanotował 7,5 miliona wyświetleń. Liczba ta stale rośnie w ogromnym tempie. 

Ksiądz Dariusz Olejniczak
Fot. screen z dokumentu Tomasza Sekielskiego

Tomasz Sekielski ostro o pedofilii w kościele i walce z nią
Fot. East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.