Krzysztof Zalewski komentuje swoją przemowę na gali Fryderyków 2021
Fot. Piętka Mieszko / AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Krzysztof Zalewski udzielił wywiadu po Fryderykach. Tak skomentował pocałunek i swoją przemowę

„Mam wrażenie, że to, co powiedziałem, rozumie się samo przez się”

Ksenia Krasko 7 sierpnia 2021 09:04
Krzysztof Zalewski komentuje swoją przemowę na gali Fryderyków 2021
Fot. Piętka Mieszko / AKPA

Gala wręczenia Fryderyków zapewniła widzom wiele emocji, nie tylko muzycznych, a wyniki ceremonii i to, co działo się w trakcie, wciąż komentowane są w sieci. Na wydarzeniu stawiły się czołowe gwiazdy polskiej sceny, ale ten wieczór należał do Krzysztofa Zalewskiego. Artysta nie tylko zgarnął cztery statuetki za ostatni album, ale też sprawił, że jego obecność na gali zapisała się w historii Fryderyków.

Krzysztof Zalewski Fryderyki 2021 - pocałunek i przemówienie

Album roku (pop alternatywny), producent roku, teledysk roku („Annuszka”) i autor roku – oto wszystkie kategorie, w których Krzysztof Zalewski był niepokonany. Kiedy wyszedł na scenę, aby odebrać ostatni z wymienionych Fryderyków, nie tylko pocałował w usta Ralpha Kamińskiego – czym wzbudził powszechny zachwyt i owacje – ale też wygłosił mocne przemówienie, nawiązujące do sytuacji politycznej w kraju.

Zobacz też: Krzysztof Zalewski szokuje, a potem w ostrych słowach nawiązuje do polityki. Na tegorocznej gali Fryderyków zawrzało

Fryderyki 2021: spontaniczny pocałunek Krzysztofa Zalewskiego i Ralpha Kamińskiego
Fot. Piętka Mieszko / AKPA

„To niezwykle ważna nagroda [...]. Dziękuję Kayaxowi, całej ekipie, Kasi Nosowskiej, Oldze Tokarczyk i Grzegorzowi Ciechowskiemu, którym się inspirowałem, pisząc utwory na płytę „Zabawa”. I wypadałoby, żebym jako „Autor Roku” coś autorskiego powiedział. To może powiem tak: ci, co tak mówią, chyba mają rację. Pięć gwiazdek, trzy gwiazdki i Konfederację. Trzymajcie się”, skomentował pod brawa widzów.

Zobacz też: Wręczenie nagród Fryderyki 2021 już za nami. Oto lista wszystkich zwycięzców! Kto zdobył najwięcej statuetek?

W późniejszym wywiadzie postanowił wytłumaczyć, skąd takie przemówienie, i dlaczego wpadł na pomysł pocałunku z kolegą z branży.

Krzysztof Zalewski o przemowie na gali Fryderyków

Krzysztof Zalewski przyznał w wywiadzie dla „Wirtualnej Polski”, że po prostu dał się ponieść emocjom. Nie planował pocałunku, co zresztą było widać po reakcji Kamińskiego. „Absolutny spontan! Nie ukrywam, że mocno zależało mi na nagrodzie w bardzo prestiżowej, w moim odczuciu, kategorii „autor roku”, więc kiedy ogłoszono, że ją dostałem, byłem w prawdziwej euforii i z radości pocałowałem Ralpha”, wytłumaczył.

Ralph Kamiński nie ukrywa, że zaskoczył go ten gest. Jak ujawnił w rozmowie z Pudelkiem, jest „zdziwiony”, a „wrażenia zostawi dla siebie”. Krótko skomentował też przemowę artysty: „Podoba mi się Krzysztof Zalewski, może to wystarczy”.

Laureat Fryderyków w wywiadzie z WP również odniósł się do swojego wystąpienia. „[...] jak powiedziałem ze sceny, jako „autor roku” chciałem powiedzieć coś autorskiego, więc wpadła mi do głowy ta fraszka, wymyślona na poczekaniu. A jeśli chodzi o jej treść... No cóż, mam wrażenie, że to, co powiedziałem, rozumie się samo przez się i nie trzeba tu już nic dodawać, ani komentować”, stwierdził Zalewski.

Zobacz też: Krzysztof Zalewski współtworzył sukces Brodki i Nosowskiej... Teraz sam jest na szczycie! Jak wyglądała jego droga?

W odpowiedzi na pytanie, czy artyści powinni komentować sprawy polityczne, wokalista przyznał, że każda osoba ma wybór. Dodał jednak, że jego zdaniem „każdy zatroskany obywatel i każda obywatelka” powinni reagować na sytuację w kraju i mieć własne poglądy.

Zgadzacie się? 

Krzysztof Zalewski komentuje swoją przemowę na gali Fryderyków 2021
Fot. Piętka Mieszko / AKPA

Krzysztof Zalewski i Andrzej Markowski, Fryderyki w kategorii Producent Roku, 2021 rok

Krzysztof Zalewski laureatem Fryderyków 2021 w czterech kategoriach
Fot. Podlewski / AKPA

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.