Koronawirus, wirus, Włochy
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Koronawirus: rząd podjął decyzję o kwarantannie w całych Włoszech

Zastosowano nadzwyczajne środki bezpieczeństwa

Ksenia Krasko 10 marca 2020 12:35
Koronawirus, wirus, Włochy
Fot. Getty Images

Ze względu na trudną sytuację w kraju, premier Włoch Giuseppe Conte zarządził ograniczenie publicznych zgromadzeń i wydarzeń sportowych, a także zamknięcie wszystkich szkół. Wcześniej kwarantanna obejmowała tylko regiony północne, jednak teraz zarządzono ją na terenie całego państwa.

Koronawirus we Włoszech - kwarantanna

Obecnie to we Włoszech zarejestrowano najwięcej przypadków (zaraz po Chinach) zakażenia koronawirusem – 9172 osób. Liczba zgonów w ciągu doby wzrosła z 366 do 463. Włochy wyprzedziły tym samym Koreę Południową i wszystkie państwa europejskie.

Ze względów bezpieczeństwa, odwołano loty do Włoch. Jak poinformowało biuro LOT, wszystkie rejsy zawieszone są do 12 marca. Przewoźnik Wizz Air wstrzymuje podróże do Bergamo (obowiązuje do 3 kwietnia), natomiast Ryanair wycofał 25% połączeń (do 8 kwietnia).

Decyzją władz, cały kraj objęty został tak zwaną czerwoną strefą. Kwarantanna dotyczy 60 milionów Włochów, do których zaapelowano o szczególną ostrożność i opuszczanie domów jedynie w przypadku pilnych potrzeb, jak praca ub wizyta u lekarza. Pozamykane są szkoły i prywatne lokale. Odwołano wszystkie imprezy masowe, pozamykano atrakcje turystyczne i niektóre duże sklepy.

Jak donoszą włoskie media, około 23% populacji Włoch to osoby starsze, których wiek przekracza 65 lat. Analiza niebezpiecznego wirusa  szczególnie podatnymi na koronawirusa. Włoskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że średni wiek osób zmarłych wynosi 81,4 lata.

Z powodu wprowadzonych środków bezpieczeństwa, doszło do buntu skazanych w 27 włoskich więzieniach. Więźniowie z Modeny obwiniają służby o brak należnej opieki lekarskiej i śmierć kilku osadzonych, a w więzieniu w Mediolanie podpalono jeden z budynków. Dwudziestu skazanym udało się uciec podczas zamieszek w mieście Foggia, jednak większość z nich szybko złapano. Zamieszki odnotowano także w więzieniach w Neapolu i w Rzymie.

Cały świat obiegło poruszające zdjęcie pielęgniarki, która zasnęła na swoim stole po całonocnym dyżurze. Jak zauważają pacjenci, pracownicy służby zdrowia muszą mierzyć się z nieludzkim wysiłkiem. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nurse Times (@nursetimes.it)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.