Trudno czytać o tym, co przeżyła w dzieciństwie…

Gabriela Czernecka 30 lipca 2018 20:18

Kora nie miała łatwego dzieciństwa. „Już jako małe dziecko próbowała popełnić samobójstwo”, mówił jej mąż w wywiadzie dla Gazeta.pl. Imprezy, alkohol, używki -  szukała ucieczki od rzeczywistości. Trudne dzieciństwo i odbiło się na jej dalszym życiu. Dlaczego Kora chciała popełnić samobójstwo? 

Kora wielokrotnie próbowała popełnić samobójstwo

„Jako trzyletnia dziewczynka była wychowywana w domu dziecka przez chore zakonnice. Już jako małe dziecko próbowała popełnić samobójstwo. Miała dzieciństwo bardziej traumatyczne niż ja, chociaż tego nie da się zmierzyć na żadnej skali”, mówił dla gazeta.pl Kamil Sipowicz, mąż Kory.

Kora od kilku lat zmagała się z ciężką chorobą. Przyczyną jej śmierci był złośliwy nowotwór jajników. To nie była jednak jedyna choroba, z jaką zmagała się Kora. Od lat artystka cierpiała na depresję. Według męża gwiazdy to trudne dzieciństwo najbardziej się do tego przyczyniło.

„Na pewno przebywanie w ciężkich domach dziecka i to, że znęcały się nad nią dorosłe osoby. Nie pozwalano jej widywać się z siostrą. Była też przemoc fizyczna. Nie chciałbym za dużo o niej mówić, bo ona by tego nie chciała. Miała bardzo ciężkie dzieciństwo. Faktycznie była sierotą. Miała braci alkoholików. Matka nie była w stanie się nią zajmować, bo była chora i mieszkała w piwnicznej izbie”, czytamy.

Po latach spędzonych w domu dziecka Olga Jackowska miała ogromną traumę. Śmierć ojca i znalezienie jego zwłok tylko powiększyło jej ranę. Ciężko było się jej z tym pogodzić. Przez trudną sytuację materialną w domu wokalistka zamieszkała z wujostwem. Długo brała leki psychotropowe i wielokrotnie próbowała odebrać sobie życie.

Nie mogła pogodzić się z tym, co się stało, więc szukała ucieczki. W jednym z wywiadów wyznała, że zabijała się, aż do momentu, kiedy naprawdę prawie umarła. Podobno wówczas cudem ją uratowano. Choć od tamtej pory zdarzały się jej trudne chwile, nigdy więcej nie podejmowała prób samobójczych.  

1/5
Kora, Olga Jackowska nie żyje
Copyright @East News
1/5

Artystka, piosenkarka, poetka, malarka, legenda polskiej muzyki rockowej, gwiazda zespołu Manaam. Kora  zmarła w wieku 67 lat

2/5
Kora, Olga Jackowska nie żyje
Copyright @East News
2/5

Olga Jackowska od wielu lat toczyła nierówną walkę z chorobą nowotworową.

3/5
Kora, Olga Jackowska nie żyje
Copyright @East News
3/5

„Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora", poinformowano w oświadczeniu na oficjalnym profilu Kory na Facebooku.

4/5
Kora, Olga Jackowska
Copyright @andrzej swietlik/forum
4/5

„Nie pozwalam sobie patrzyć w przyszłość dalej. To już jest zupełnie inne postrzeganie życia. Nie pamiętam, żebym tak intensywnie żyła każdą chwilą w ciągu dnia”, mówiła.

5/5
Kora, Olga Jackowska
Copyright @PAP
5/5

Artystka na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.