O TYM SIĘ MÓWI

Cudem ją wtedy uratowano… Kora próbowała popełnić samobójstwo!

Trudno czytać o tym, co przeżyła w dzieciństwie…

Gabriela Czernecka 30 lipca 2018 20:18

Kora nie miała łatwego dzieciństwa. „Już jako małe dziecko próbowała popełnić samobójstwo”, mówił jej mąż w wywiadzie dla Gazeta.pl. Imprezy, alkohol, używki -  szukała ucieczki od rzeczywistości. Trudne dzieciństwo i odbiło się na jej dalszym życiu. Dlaczego Kora chciała popełnić samobójstwo? 

Kora wielokrotnie próbowała popełnić samobójstwo

„Jako trzyletnia dziewczynka była wychowywana w domu dziecka przez chore zakonnice. Już jako małe dziecko próbowała popełnić samobójstwo. Miała dzieciństwo bardziej traumatyczne niż ja, chociaż tego nie da się zmierzyć na żadnej skali”, mówił dla gazeta.pl Kamil Sipowicz, mąż Kory.

Kora od kilku lat zmagała się z ciężką chorobą. Przyczyną jej śmierci był złośliwy nowotwór jajników. To nie była jednak jedyna choroba, z jaką zmagała się Kora. Od lat artystka cierpiała na depresję. Według męża gwiazdy to trudne dzieciństwo najbardziej się do tego przyczyniło.

„Na pewno przebywanie w ciężkich domach dziecka i to, że znęcały się nad nią dorosłe osoby. Nie pozwalano jej widywać się z siostrą. Była też przemoc fizyczna. Nie chciałbym za dużo o niej mówić, bo ona by tego nie chciała. Miała bardzo ciężkie dzieciństwo. Faktycznie była sierotą. Miała braci alkoholików. Matka nie była w stanie się nią zajmować, bo była chora i mieszkała w piwnicznej izbie”, czytamy.

Po latach spędzonych w domu dziecka Olga Jackowska miała ogromną traumę. Śmierć ojca i znalezienie jego zwłok tylko powiększyło jej ranę. Ciężko było się jej z tym pogodzić. Przez trudną sytuację materialną w domu wokalistka zamieszkała z wujostwem. Długo brała leki psychotropowe i wielokrotnie próbowała odebrać sobie życie.

Nie mogła pogodzić się z tym, co się stało, więc szukała ucieczki. W jednym z wywiadów wyznała, że zabijała się, aż do momentu, kiedy naprawdę prawie umarła. Podobno wówczas cudem ją uratowano. Choć od tamtej pory zdarzały się jej trudne chwile, nigdy więcej nie podejmowała prób samobójczych.  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.