Trudno czytać o tym, co przeżyła w dzieciństwie…

Gabriela Czernecka 30 lipca 2018 20:18

Kora nie miała łatwego dzieciństwa. „Już jako małe dziecko próbowała popełnić samobójstwo”, mówił jej mąż w wywiadzie dla Gazeta.pl. Imprezy, alkohol, używki -  szukała ucieczki od rzeczywistości. Trudne dzieciństwo i odbiło się na jej dalszym życiu. Dlaczego Kora chciała popełnić samobójstwo? 

Kora wielokrotnie próbowała popełnić samobójstwo

„Jako trzyletnia dziewczynka była wychowywana w domu dziecka przez chore zakonnice. Już jako małe dziecko próbowała popełnić samobójstwo. Miała dzieciństwo bardziej traumatyczne niż ja, chociaż tego nie da się zmierzyć na żadnej skali”, mówił dla gazeta.pl Kamil Sipowicz, mąż Kory.

Kora od kilku lat zmagała się z ciężką chorobą. Przyczyną jej śmierci był złośliwy nowotwór jajników. To nie była jednak jedyna choroba, z jaką zmagała się Kora. Od lat artystka cierpiała na depresję. Według męża gwiazdy to trudne dzieciństwo najbardziej się do tego przyczyniło.

„Na pewno przebywanie w ciężkich domach dziecka i to, że znęcały się nad nią dorosłe osoby. Nie pozwalano jej widywać się z siostrą. Była też przemoc fizyczna. Nie chciałbym za dużo o niej mówić, bo ona by tego nie chciała. Miała bardzo ciężkie dzieciństwo. Faktycznie była sierotą. Miała braci alkoholików. Matka nie była w stanie się nią zajmować, bo była chora i mieszkała w piwnicznej izbie”, czytamy.

Po latach spędzonych w domu dziecka Olga Jackowska miała ogromną traumę. Śmierć ojca i znalezienie jego zwłok tylko powiększyło jej ranę. Ciężko było się jej z tym pogodzić. Przez trudną sytuację materialną w domu wokalistka zamieszkała z wujostwem. Długo brała leki psychotropowe i wielokrotnie próbowała odebrać sobie życie.

Nie mogła pogodzić się z tym, co się stało, więc szukała ucieczki. W jednym z wywiadów wyznała, że zabijała się, aż do momentu, kiedy naprawdę prawie umarła. Podobno wówczas cudem ją uratowano. Choć od tamtej pory zdarzały się jej trudne chwile, nigdy więcej nie podejmowała prób samobójczych.  

1/5
Kora, Olga Jackowska nie żyje
Copyright @East News
1/5

Artystka, piosenkarka, poetka, malarka, legenda polskiej muzyki rockowej, gwiazda zespołu Manaam. Kora  zmarła w wieku 67 lat

2/5
Kora, Olga Jackowska nie żyje
Copyright @East News
2/5

Olga Jackowska od wielu lat toczyła nierówną walkę z chorobą nowotworową.

3/5
Kora, Olga Jackowska nie żyje
Copyright @East News
3/5

„Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora", poinformowano w oświadczeniu na oficjalnym profilu Kory na Facebooku.

4/5
Kora, Olga Jackowska
Copyright @andrzej swietlik/forum
4/5

„Nie pozwalam sobie patrzyć w przyszłość dalej. To już jest zupełnie inne postrzeganie życia. Nie pamiętam, żebym tak intensywnie żyła każdą chwilą w ciągu dnia”, mówiła.

5/5
Kora, Olga Jackowska
Copyright @PAP
5/5

Artystka na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.