Krzysztof Krawczyk ostatnia wola
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

TVP uczci pamięć Krzysztofa Krawczyka w specjalny sposób. Pomogą w tym największe gwiazdy

Już dziś koncert poświęcony pamięci zmarłego artysty

Rafał Kowalski 30 maja 2021 17:20
Krzysztof Krawczyk ostatnia wola
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Już prawie dwa miesiące minął od nagłej śmierci Krzysztofa Krawczyka. Muzyk w ostatnich miesiącach życia zmagał się z różnymi dolegliwościami, ale w kwietniu został wypuszczony ze szpitala do domu. Niestety tylko kilka dni czuł się dobrze, aż w końcu zasłabł w Wielki Poniedziałek. 74-letniego artysty nie udało się uratować. Kilka tygodni po pożegnaniu ulubieńca publiczności kolejne podmioty planują, jak uczcić pamięć o muzyku. Specjalny koncert zorganizuje Telewizja Polska. Transmisja z Opola już dziś, w niedzielę 30 kwietnia o 20:15.

Koncert z piosenkami Krzysztofa Krawczyka w TVP – szczegóły

Portal Pudelek.pl w połowie maja podał jako pierwszy informację o tym, że Telewizja Polska zorganizuje i wyemituje koncert piosenek Krzysztofa Krawczyka. Władze stacji chcieli zmarłemu artyście poświęcić któryś z dni Festiwalu w Opolu, ale impreza została przez obostrzenia przesunięta na początek jesieni.

TVP nie chciała zdaniem Pudelka czekać tak długo ze stworzeniem okazji do uczczenia pamięci o zmarłym piosenkarzu, dlatego w trybie pilnym dopięto wszystkie szczegóły osobnego majowego koncertu. Wydarzenie odbędzie się dziś w Opolu przy udziale 50% publiczności – tak jak nakazują poluzowane zasady przedstawione niedawno przez rząd. 

Utwory uwielbianego przez kilka pokoleń Polaków wokalisty zaśpiewać mają między innymi Rafał Brzozowski, Edyta Górniak i Ryszard Rynkowski. Temu ostatniemu przypadnie w udziale wykonanie wielkiego hitu Chciałem być. Udział w imprezie potwierdził prawdopodobnie Andrzej Kosmala – menedżer i przyjaciel zmarłego gwiazdora. Do Opola zaproszona została też żona pana Krzysztofa – Ewa. Na razie nie wiadomo jednak, czy pojawi się ona w amfiteatrze.

Edyta Górniak, Viva! 9/2019
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME

Kto zaśpiewa w TVP na koncercie The Best of Krzysztof Krawczyk?

Wśród nazwisk, które wymieniliśmy wyżej, utwory w koncercie The Best of Krzysztof Krawczyk wykonają też: Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Pectus, Various Manx, Halina Mlynkova, Sylwia Grzeszczak, Piotr Kupicha, Roxie Węgiel, Paulla, Sławomir, Krzysztof Kiljański, Andrzej Krzywy, Łukasz Zagrobelny, Ras Luta i Norbi.

TVP zapowiedziała między innymi, że dzięki najnowszej technice część gwiazd „zaśpiewa z Krzysztofem Krawczykiem”. Realizatorzy użyją coraz lepiej znanego wirtualnego hologramu. Podczas koncertu pokazane zostaną też archiwalne nagrania z nieżyjącym artystą w roli głównej oraz zostaną przypomniane ciekawe anegdoty.

Będziecie oglądać? Start o godzinie 20:15. 

CZYTAJ TEŻDlaczego Krzysztof Krawczyk Junior panicznie bał się Ewy Krawczyk?

Krzysztof Krawczyk koncert pamięci w TVP, artyści
Fot. Lukasz Kalinowski/East News

Rafał Brzozowski, Edyta Górniak romans
Fot. materiał prasowy / Marlena Bielińska

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…