Kinga Duda, Andrzej Duda
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Wielki powrót Kingi Dudy do Polski! Rodzice nie posiadają się z radości

W ten sposób wesprze tatę

Konrad Szczęsny 9 lipca 2020 10:44
Kinga Duda, Andrzej Duda
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Od kilku miesięcy nie przylatywała do kraju. Jednak już w weekend spotka się z najbliższymi. Jak podają media, Kinga Duda przyleci do Polski przed niedzielnym wieczorem wyborczym. W ten sposób wesprze swojego tatę, który ubiega się o reelekcję. W trakcie fety po pierwszej turze, pod koniec czerwca, zabrakło jej w sztabie. Głos w wyborach oddała korespondencyjnie w Wielkiej Brytanii. 

Kinga Duda wróci do Polski na wieczór wyborczy

Jak podaje Wp.pl, w niedzielny wieczór u boku Andrzeja Dudy pojawią się zarówno jego rodzice, Janina i Jan, jak i żona oraz córka. Dla wszystkich będzie to wyjątkowo wzruszający moment, ponieważ Kinga Duda od kilku miesięcy przebywała w Londynie i nie przylatywała do Polski. Powód? Oczywiście pandemia koronawirusa i zamknięte w związku z nią granice.

Głos w pierwszej turze oddała korespondencyjnie, zaś w drugiej ma już zrobić to osobiście w jednej z komisji  wyborczych nad Wisłą.

Przypomnijmy, że Kinga Duda przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii w związku ze stażem w jednej z kancelarii w Londynie, który odbywa. Było to wyróżnienie w międzynarodowym konkursie prawniczym, w którym wzięła udział córka pary prezydenckiej.

Studia Kingi Dudy i kariera prawnicza

25-latka jest absolwentką wydziału prawa Uniwersytety Jagiellońskiego w Krakowie. W trakcie studiów odbyła aż pięć staży, w tym ten w Parlamencie Europejskim. Jednak jej ambicje sięgały znacznie dalej, dlatego zaraz po ich ukończeniu podjęła studia podyplomowe z prawa amerykańskiego na katolickim uniwersytecie Columbus w Waszyngtonie. Co więcej, połączyła je z kursem z wykorzystania prawa w biznesie i handlu. Córka pary prezydenckiej specjalizuje się w międzynarodowym prawie handlowym, postępowaniu cywilnym oraz metodach alternatywnego sposobu rozstrzygania sporów.

Nie spoczęła jednak na laurach i po powrocie do kraju podjęła trzymiesięczny staż w kancelarii Maruta Wachta w Warszawie. Plasuje się ona na szczycie zestawienia najlepszych kancelarii w Polsce. Po jego ukończeniu wyjechała do Wielkiej Brytanii, by zdobywać doświadczenie w kancelarii w Londynie. Tam też w lutym przeprowadziła się Kinga Duda. Była to nagroda za reprezentowanie UJ i zajęcie trzeciego miejsca w prestiżowym konkursie Vis Moot z zakresu prawa międzynarodowego.

Dumy z powodu osiągnieć córki nie ukrywał prezydent.

„Jestem przede wszystkim niesamowicie dumny z córki, że odbywa trzymiesięczny staż w Londynie. Ja takich sukcesów w jej wieku nie miałem. Oczywiście, że chciałbym, aby wróciła do Polski i tu znalazła sobie pracę. Łatwiej jest wtedy się chociażby spotkać”, podkreślał Andrzej Duda w rozmowie z „Super Expressem”.

Co ciekawe, koniec stażu przypadał na koniec maja tego roku. Jednak kancelaria musiała być zadowolona z Kingi Dudy na tyle, że przedłużyła współpracę z nią na kolejne miesiące.

Przypomnijmy, że w trakcie wieczoru w Łowiczu po pierwszej turze wyborów prezydenckich Andrzejowi Dudzie towarzyszyła jedynie Pierwsza Dama. Agata Duda po ogłoszeniu sondażowych wyników podeszła do mikrofonu i powiedziała: „niech żyje Polska!”, po czym podeszła do męża i go ucałowała.  

Kinga Duda po miesiącach nieobecności wraca do Polski:

Pomysł na fryzurę
Fot. EAST NEWS

Kinga Duda wesprze w niedzielny wieczór swojego tatę w sztabie wyborczym wraz z mamą i rodzicami prezydenta:

 Janina Milewska-Duda, Jan Duda, rodzice Andrzeja Dudy, Kinga Duda
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.